10 Mart 2014 Pazartesi

Marrakesh Oil Saç Şekillendirici Yağ (Argan Saç Bakım Yağı)

Saç bakımında neler kullandığım ile ilgili çok soru geliyor, ben de bugün blogda, geçtiğimiz ay rutinime eklediğim Earthly Body markasının Marrakesh Oil Hair Styling Elixir'e (Saç Şekillendirici Yağ) yer vermek istedim.
.
Marrakesh Oil Saç Şekillendirici Yağ
.
Bu küçük, 60 ml'lik cam şişedeki ürün neler vaat ediyor, öncelikle bunlara göz atalım;
-Saçın dalgalanmasını kontrol ederek parlak verir,
-Saçı nemlendirir ve doğal bakım sağlar,
-Fön ve ısı gibi ısıl işlemlerin yıpratıcı etkilerinden korur.
*Tüm saç tipleri için uygun olduğu belirtilmiş. Ayrıca alkol, ftalat ve petrol türevleri içermiyor.
.
Marrakesh Oil Saç Şekillendirici Yağ

Başlamadan önce bu ürünün durulanmayan bir bakım yağı olduğunu eklemeliyim. Şimdi yorumlarıma geçelim;
.
-Fotoğraftan da göreceğiniz gibi pompalı bir şişeye sahip, benim saçlarım uzun olduğu için tek seferlik bir uygulama için yaklaşık 3-4 pompa yeterli oluyor. 
-Kıvamı çok yoğun değil, yapış yapış bir yapısı yok. Uygularken önce elime alıp ellerimi ovuşturduktan sonra, saçlarımın ortasından, uçlarına kadar yayıyorum (saç tipim; dipleri yağlı - uçları kuru, bu nedenle kesinlikle diplere yakın sürmüyorum.)
-Ben genelde banyodan sonra, saçlarım hafif nemli iken uygulamayı tercih ediyorum, yani ıslak saça hiç uygulamadım. Saçları ısıdan korumayı vaat ettiği için düzleştirmeden (veya maşa kullanmadan) önce mutlaka öncesinde bu serumu kullanıyorum. Isıdan koruma konusunda ne kadar etkili olduğuna hala çok emin olamadım, ancak saç uçlarımda eskiye oranla daha az kırık görüyorum.
- Uyguladığım anda saçlarımdaki elektriklenmeyi azaltıyor (ancak çok elektriklenen saçlarda etkisi ne kadar olur bilmiyorum), saçlarımı yumuşacık yapıyor, ve çok güzel bir parlaklık katıyor.
-Kokusu çok güzel, zaten genel olarak argan yağı içeren ürünlerin kokularına bayılıyorum, vanilya ve karameli çağrıştırıyor bana. Sürdükten sonra buram buram kokmasa bile, gün içinde saçlarımda hafif hafif kokusunu hissediyorum.
.
Marrakesh Oil Saç Şekillendirici Yağ
.
İçeriğini merak edenler için aşağıda paylaşıyorum;
.
Marrakesh Oil Saç Şekillendirici Yağ

Fiyatı ne kadar? Nerede satılıyor? 
Earthly Body Marrakesh Oil Saç Şekillendirici Yağ,  yaklaşık 70-80 TL gibi bir fiyata satılıyor, 60 ML'lik bir ürün olmasına rağmen her kullanımda az miktarda ürün yeterli olduğu için uzun süre kullanılıyor. Online olarak satan siteler var, hatta Sephora'ya gittiğimde de görmüştüm, yanlış hatırlamıyorsam.

3 yorum:

 1. Ben de kullanıyorum uzun süredir ve çok da memnunum hatta blogumda da yazmıştım ama bence yine de ısıya karşı koruyucu spreyi bu serumdan bağımsız olarak da kullanın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de beklentilerimin üstünde çıktı kesinlikle :) maşa veya düzleştirici yaparken değil, ancak saç kurutma makinası öncesinde koruyucu sprey sıkıyorum, zaten sonra serumu uyguladığım için ısıl işlemlerden 2 kat korunmuş oluyorum :)

   Sil
 2. Benim saçlarım mat ve kalın telli. Parlak olması için ne kullanmalıyım.

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.