24 Nisan 2014 Perşembe

Alix Avien Diamond Maskara

Alix Avien Diamond koleksiyonundan bir başka merak edilen ürün olan Diamond Maskara bugünkü yazımın konusu. (Daha önce yazdığım Alix Avien Diamond rujları hakkında yorumlarımı okumak için tıklayın.)

Alix Avien Diamond  Koleksiyonu
.
Üstü pırlanta desenli beyaz bir ambalaja sahip bu maskaranın ambalajı hakkında ilk izlenimim 'daha güzel ve şık olabilirdi' yönünde oldu, ancak ambalajdan ziyade fırçanın şekli ve maskaranın yapısı çok daha önemli tabii ki.
.
Alix Avien Diamond Maskara
.
Alix Avien Diamond Maskara, tombul, plastik ve esnek bir fırçaya sahip. Aslında fırçasının genel anlamda bir sıkıntısı yok ancak tüpten çıkarırken fırçanın uç kısmına biraz dikkat etmek gerekiyor, çünkü bu bölümde maskara birikiyor (aşağıdaki fotoğraftan da görebilirsiniz) ve uygulama esnasında her yere bulaşma riski taşıyor, bu nedenle ben mutlaka o uç kısımdaki fazlalığı alıyorum. 
.
Alix Avien Diamond Maskara
.
Maskaranın ıslak bir yapısı var, kuruduktan sonra kirpiklerde ağırlık yapmıyor ancak dikkatli uygulanmazsa kirpikleri birbirine yapıştırabiliyor, ben ilk uygulamada iki kat sürdüm ve bu konuda sıkıntı yaşadım, bu nedenle artık tek kat uyguluyorum. Belki bir süre sonra maskaranın yapısı biraz daha kuruyunca iki kat uygulamak daha kolay olur. Tek katta kirpikleri uzatıyor ve dikkatli bir uygulama ile tek tek ayırıyor, ancak yine de olası risklere karşı yanınıza bir kirpik tarağı almak isteyebilirsiniz! 
.
Alix Avien Diamond Maskara
.
Gördüğüm en siyah maskara değil ancak rengini güzel verdiğini düşünüyorum. Dolgunluk konusunda çok üstün bir başarısı yok. Ayrıca kirpikleriniz benimkiler gibi dümdüz ise uygulamadan önce kirpiklerinizi kıvırmanızı öneririm, kıvrıklığı muhafaza ediyor.
.
Gün içinde göz altlarıma dökülmedi ve temizlerken beni zorlamadı.

Alix Avien Diamond Maskara

Yukardaki fotoğrafta tek kat uygulanmış halini görebilirsiniz;


Alix Avien Diamond maskaranın fiyatı 16-18 TL civarında. Siz nasıl buldunuz? Denemeyi düşünüyor musunuz?

*Basın ürünüdür. Alix Avien'e teşekkürler!

6 yorum:

 1. İlk zamanlar ıslak yapısı yüzünden çoğu maskara yapışma yapıyor. Bence durum düzelir bir süre sonra. Tek katta sonuç çok iyi hem de yeni açılmış bir maskara için. Çok beğendim güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın ama bunun biraz daha fazla yapıştırma potansiyeli var, bunda biraz da plastik fırçanın etkisi var diyelim :) Ama bir süre sonra daha rahat kullanabilmeyi umuyorum :) Çok teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Neden hacim verici fırça yapamıyorlar nedennnn :....((( Max FActor 2000 calorie ve Hypnose'dan başka seçenek yok neredeyse.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahhh bir bilsem! Hacim konusunda çok iyi bir maskara bulmak zor oluyor...Lancome Hypnose ve Loreal Voluminous benim de ilk aklıma gelenler oldu...Max Factor 2000 Calorie'yi hiç denemediğimi fark ettim şimdi :/ onu da denemeliyim :))

   Sil
 3. Cnm madkaranin kirpiklerindeki durusu cok guzel,plastik fircalarda yapisma sorunu zamanla azaliyo cnm ama tamamen gecmiyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım tek kat için fena değil aslında, ama benim kirpiklerim bu kadar ıslak maskaralar ile anlaşamıyor... :))

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.