23 Nisan 2014 Çarşamba

Avon Balanced Matte Matlaştırıcı Seri (Yağlı ve Karma Ciltler için)

Avon'un yağlı ve (parlamaya müsait) karma ciltler için geliştirdiği Balanced Matte serisini bir süredir kullanıyorum. Aslında bu seriyi özellikle cildimin parlamaya müsait olduğu yaz aylarında kullanmayı planlıyorum, ancak yine de düzenli olarak bir süre kullanıp blogda hemen yorumlamak istedim.
.
Avon Balanced Matte Serisi
.
Avon'un bu yeni serisi karma - yağlı ciltlerin, gözenek ve parlama sorunlarını hedef alıyor, üzüm kök hücresi ile geliştirilmiş formülü ile cilt hücrelerinin fazla yağ üretimini minimuma indirerek, cildinize doğal nem kazandırmayı vaat ediyor. 
.
Avon Balanced Matte Serisi
.
Avon Balanced Matte serisinde toplam 4 ürün bulunuyor; Temizleme Köpüğü, Tonik, Gündüz Kremi ve Gece Kremi.
.
Avon Balanced Matte Temizleme Köpüğü
.
Avon Balanced Matte Temizleme Köpüğü
.
Avon Balanced Matte Temizleme Köpüğü, pompalı bir ambalaja sahip ve köpük formunda olduğu için yumuşacık bir yapısı var, cilde oldukça rahat uygulanıyor. Özellikle yanak bölgem kuruya dönük olmasına rağmen, bu ürün cildimi çok kurutmuyor ancak tabii ki cildimin gerilmemesi için ardından nemlendirici uygulamam gerekiyor. Çoğu ürüne oranla cildime karşı oldukça nazik olduğunu düşünüyorum.  Hafif meyvemsi - tatlı bir kokusu var, beni rahatsız etmedi ancak koku hassasiyeti olanları yine de uyarmak istedim.
.
Avon Balanced Matte Matlaştırıcı Tonik
.
Avon Balanced Matte Matlaştırıcı Tonik
.
Bu tonik, ciltteki gözeneklerin görünümü azaltmayı ve cilde daha mat bir görünüm vermeyi vaat ediyor.  Şu an için gözeneklerime bir çözüm sağlamadı, ancak gün içinde özellikle alın bölgemdeki parlamayı dengelediğini fark ettim (bu nedenle özellikle yaz aylarında kullanmayı planlıyorum) Ancak uyarayım içinde alkol var, her ne kadar ürün parfümlü olsa da alkolün kokusunu hemen fark ettim, buna rağmen uyguladığımda cildimde herhangi bir yanma hissi oluşmadı. Bu toniğin kullanmadan önce iyice çalkalanması gerekiyor. 

          Avon Balanced Matte Matlaştırıcı Gündüz Kremi
.

Bu nemlendirici krem, uygulandığı an T bölgesine mat bir görünüm vermeyi ve kuru bölgeleri nemlendirmeyi vaat ediyor, ayrıca SPF 15 içeriyor.
.
Avon Balanced Matte Matlaştırıcı Gündüz Kremi
.
Cilt üzerinde güzelce dağılıyor ancak yoğun bir yapısı var ve bu nedenle tamamen emilmesi için bir kaç dakika tanımak gerekiyor, kısacası makyaj yapmadan hemen önce uygulamaktansa en azından bir 10 dakika önce sürmekte fayda var.  Hoş bir meyve kokusuna sahip, şahsen kremlerde koku olmamasını tercih etsem de çok rahatsız olmadım. Özellikle temizleme köpüğü ve tonik ile birlikte kullanılmasında fayda var diye düşünüyorum, zira yoğun yapısı ile tek başına parlamayı dengeleme konusunda ne kadar yeterli olur bilmiyorum.
.
Avon Balanced Matte Matlaştırıcı Jel Gece Kremi
.
Matlaştırıcı Jel Gece Kremi, yağ ve parlama sorununu azaltmayı vaat ediyor. Aslında adında da geçtiği üzere jel yapıda bir ürün, hafif ıslak ve kaygan bir yapısı var. Ben bu tür jel kıvamlı ürünleri cilt üzerinde kolay dağıldıkları için pek bir severim, emilimi gündüz kremine göre daha hızlı ve tıpkı gündüz kremi gibi bunun da meyvemsi bir kokusu var..

Avon Balanced Matte Matlaştırıcı Jel Gece Kremi
.
Gece uyguladığımda sabaha daha mat bir cilt ile uyandığım söylenemez ama güzel bir aydınlık görünüm ve nemlenmiş bir cilt ile uyanıyorum ki bu da bana yetiyor. 
.
Avon Balanced Matte Matlaştırıcı Jel Gece Kremi
.
Aslında gündüz kremi daha ağır ve yoğun yapısı ile gece kremine, gece kremi ise hafif jel yapısı ile daha çok gündüz kremine benziyor. Ancak sanıyorum gündüz kremi içeriğinde SPF 15 olduğu için biraz daha kıvamlı ve yoğun bir formüle sahip. 

Konu ile İlgili Faydalı Yazılar:
.
Avon Balanced Matte Serisindeki ürünlerin fiyatları şu şekilde:
Temizleme Köpüğü ve Tonik 18 TL 
Gündüz Kremi ve Gece Kremi 25 TL.
*Basın ürünüdür. Avon Türkiye'ye teşekkürler!

2 yorum:

 1. Bu matlaştırıcı toniği gerçekten çok merak ediyordum. Güzel bir yazı olmuş. Biraz daha araştırıp tüm seriyi alacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, umarım memnun kalırsın! :)
   Sevgiler

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.