7 Mayıs 2014 Çarşamba

Avon Naturals Saç Bakım ürünleri (Kuru ve Yıpranmış Saçlar)

Bugün bloga Avon Naturals kuru ve yıpranmış saçlara özel,  kayısı ve shea yağı içeren formülü ile Strand Strength serisi konuk oluyor. Son dönemde saç bakımımda önemli bir rol oynayan bu seride bulunan 3 ürünü beraber inceleyelim.

Avon Naturals Strand Strength - Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin

Avon Naturals Strand Strength serisi özellikle ince telli ve kuru - yıpranmış saçlara hitap eden, kayısı ve shea yağı içeren bir formüle sahip. 

Seride toplam 3 ürün bulunuyor:
-Strand Strength 2'si 1 Arada Şampuan ve Saç Kremi 
-Strand Strength Saçları Açmaya Yardımcı Sprey
-Strand Strength Durulanmayan Saç Bakım Kremi 

Avon Naturals Strand Strength - Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin

Ürünler hakkında tek tek yorumlarıma geçmeden önce kısaca kendi saç tipimi de belirtmek istedim; Dipleri yağlı, uçları kuru, ince telli saçlara sahibim.
.
Avon Naturals Strand Strength 2'si 1 Arada Şampuan ve Saç Kremi

Avon Strand Strength 2'si 1 Arada Şampuan ve Saç Kremi: Yukarıda da belirttiğim gibi saç diplerim yağlı, bu nedenle 2'si 1 arada ürünler benim için hiç uygun değil, zira saç kremini saç diplerime değdirmemle birlikte saçlarım daha da hızlı yağlanıyor. Ben de bu ürünü sadece saç uçlarıma saç kremi niyetine sürüyorum. Saçlarımı yumuşatarak, daha kolay açılmasını sağladığını söyleyebilirim, ayrıca 700 ML'lik ambalajı ile kullan kullan bitmeyecek türden, oldukça cömert bir ürün!  Kayısı - shea yağı'nın birleşiminden oluşan hoş bir kokuya sahip.
c
Avon Naturals Strand Strength Saçları Açmaya Yardımcı Sprey

Avon Strand Strength Saçları Açmaya Yardımcı Sprey: Bu sprey saçların kolay açılmasını sağlayarak, saç kırılmalarını önlemeyi vaat ediyor. Tıpkı 2'si 1 Arada şampuan - şaç kremi gibi hoş bir meyvemsi kokuya sahip. Yapısı kremsi ve yoğun, alışık olduğum tarzda, su gibi bir saç spreyi değil ve tüm saçlara etki edebilmesi için, saçların tamamına eşit miktarda sıkmak gerekiyor.

Ben ürünün tam performansı hakkında fikir sahibi olmak için bu ürünü hiç saç kremi kullanmadan da denedim. Saçlarımı normal bir şampuan ile yıkayıp, bu spreyi sıktıktan sonra, geniş aralıkları olan bir tarak ile taradım ve sonuçtan oldukça memnun kaldım! Elbette tek seferde saçlarım açıldı diyemem, ancak çok kolay düğümlenen saçlarımı bir kaç taramada açmamı sağladı -ki hiç saç kremi kullanmadığım halde bunu yapması benim için gayet tatmin edici! Kısacası gerçekten adında geçtiği gibi saçları açmaya yardımcı bir sprey!

Avon Naturals Strand Strength Durulanmayan Saç Kremi

Avon Strand Strength Durulanmayan Saç Bakım Kremi: Bu ürün ise bildiğiniz saç kremi gibi yoğun bir kıvama sahip, ancak adından da anlayacağınız gibi durulanmıyor. Bu ürünü sadece saçlarınızın kuru ve yıpranmış bölgelerine uygulamaya dikkat edin, zaten az bir miktarı bile yeterli oluyor. Ben genelde nemli saçlarıma ellerim ile iyice dağıtarak uyguladım, her ne kadar yoğun bir yapıya sahip olsa da saçları yapış yapış yapmıyor ve ölçülü uygulandığı takdirde saçları ağırlaştırmıyor. Saçlarıma yumuşaklık kazandırdı ve o yıpranmış görünümü azalttı.

Avon Naturals Kuru ve Yıpranmış Saçlar için olan bu serisinde ürünlerin fiyatları Mayıs ayı kataloğunda şu şekilde:
-Strand Strength 2'si 1 Arada Şampuan ve Saç Kremi: 5,20 TL
-Strand Strength Saçları Açmaya Yardımcı Sprey:4,50 TL
-Strand Strength Durulanmayan Saç Bakım Kremi:5 TL

Bu seriyi denediniz mi? Sizin yorumlarınızı da duymak isterim.

*Basın ürünüdür. Avon Türkiye'ye teşekkürler!

2 yorum:

 1. merhaba, krem sekillendirme amacli kullanilabilir mi? avucumda sulandirip dalgalarima sekil versem vs? ve yipranmis sac uclariniza ne gibi faydalari oldu bu kremin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Saçlarıma etkilerini yazımda yazdım zaten :) Şekil vermek için kullanmadım ben, yapısı yoğun, çok miktarda kullanımı saçları ağırlaştırabilir....
   Sevgiler

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.