5 Mayıs 2014 Pazartesi

Neutrogena Deep Clean Makyaj Temizleme Mendili

Bugün bloga Neutrogena Deep Clean Makyaj Temizleme Mendilleri konuk oluyor, şu anda şehir dışındayım ve bu tür makyaj temizleme mendillerini özellikle seyahatler için tercih ediyorum.
.
Neutrogena Deep Clean Makyaj Temizleme Mendilleri
.
Neutrogena Deep Clean Makyaj Temizleme Mendilleri, yüz ve göz makyajını (suya dayanıklı rimel dahil) zorlanmadan ve kalıntı bırakmadan etkili bir biçimde temizlemeyi ve bunu yaparken de yağlı bir his bırakmamayı vaat ediyor. Yağsız, ferahlatıcı, hafif bir losyon içerdiği belirtilmiş. Her paket 25 adet mendil içeriyor.
.
Neutrogena Deep Clean Makyaj Temizleme Mendilleri
.
Neutrogena Deep Clean Makyaj Temizleme Mendilleri hakkında yorumlarım şu şekilde;

-Ambalajı açar açmaz yoğun bir koku ile karşılaştım, bu kokunun kaynağı içindeki losyon olsa gerek. Çok abartı bir boyutta koku hassasiyetim olmamasına rağmen, bu mendillerin kokusundan pek hoşlanmadım açıkçası.

-Makyaj temizliğinde genelde pamuk ve makyaj temizleme losyonu kullanıyorum, pamuğun yumuşak dokusuna alışık olduğum için mi bilmiyorum ama bu mendillerin yapısını biraz sert buldum! Zaten genelde bu tür makyaj temizleme mendilleri benim için hiçbir zaman pamuğun yerini tutmuyor.

-Sert yapısının yanı sıra, mendillerin ıslaklığı ortalama diyebilirim, en azından çok kuru değiller. Ancak ağız kısmı yapıştırmalı olduğu için, bir süre kullandıktan sonra tam kapanmıyor ve mendiller daha çabuk kurumaya meyilli oluyorlar. Her kullanışımda keşke plastik açılır-kapanır bir ağzı olsaydı diye içimden geçirdim.

-Cilt makyajımı temizledikten sonra mendile baktığımda makyajımın büyük bir çoğunluğunu çıkardığını gördüm. Göz makyajı temizliğinde sert yapısından ötürü göz çevremi biraz tahriş etti bu nedenle çok fazla kullanamadım, zorlanmadan göz makyajımı temizlediğini söyleyemiyeceğim.

-Cildimi kurutmadı, ancak yüzümü sildikten sonra yine de su ile durulama ihtiyacı hissettim. 

-Gerçekten de vaat ettiği gibi yağlı bir yapısı yok, sildikten sonra kısa bir süreliğine hafif yapış yapış bir his bırakıyor o kadar, ama o kadarını da tüm makyaj temizleyiciler bırakıyor. Göz çevrem hassas olduğu için her ne kadar o bölgeyi tahriş etmiş olsa da, yüzümde tahriş- sivilcelenme gibi olumsuz bir etki yaratmadı.
.
Neutrogena Deep Clean Makyaj Temizleme Mendilleri

Yorumları okuduğum kadarıyla severek kullananlar da var, ancak her ne kadar Neutrogena'nın Göz Makyaj Temizleme Losyonu'na bayılsam da, makyaj temizleme mendilleri pek bana göre çıkmadı. Neutrogena Deep Clean Makyaj Temizleme Mendillerinin fiyatı yaklaşık 15 TL. 

Sizin bu ürün hakkında yorumlarınızı merak ediyorum?

2 yorum:

  1. Nivea Pure & Natural mendilleri denemis miydn? Onu sevmistim ben.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Onur'cum yok onu denemedim, aklımda olsun :) Teşekkürler önerin için...

      Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.