4 Ağustos 2014 Pazartesi

Bebak Bacak Fondöteni Kullanıcı Yorumlarım

Bebak Bacak Fondöteni, 2013 yaz aylarının sonunda elime geçmişti, kış aylarında bu ürünü kullanmaya ihtiyaç duymadığım için bir süredir öylece kozmetik dolabımda kullanılmayı bekliyordu. Nihayet bu yaz kullanma fırsatım oldu ve sizinle de Bebak Bacak Fondöteni hakkında yorumlarımı paylaşmak istedim.
.
Bebak Bacak Fondöteni
.
Bebak Bacak Fondöteni, şişesi ile deodorantı andıran, muadil diğer bacak bronzlaştırıcılar gibi spreyli bir ürün. Toplam 4 renk seçeneği bulunuyor; Light,  Medium, Tan ve Dark. Bu ürün bacaklardaki kusurların ve varislerin görünümünü azaltarak daha pürüzsüz ve kusursuz bir görünüme kavuşmanızı sağlamayı vaat ediyor. Formülünün suya dayanıklı olduğu belirtilmiş, ancak ben deniz kenarında veya havuzda kullanmayı tercih etmedim, daha çok gece dışarı çıkarken vs kullanıyorum. 
.
Bebak Bacak Fondöteni
.
Bebak Bacak Fondöteni Nasıl Uygulanmalı?
Bebak'ın kullanım önerisi iyice çalkaladıktan sonra 15 cm uzaktan bacaklara sıkıp ellerle dağıtmak. Ben genelde bu şekilde uygulamalardan kaçınıyorum çünkü bacaklarıma eşit yayamıyacakmışım gibi hissediyorum. Bunun yerine spreyi ellerime sıkıyorum ve bacaklarıma iki elimle hızlı bir şekilde yayıyorum. Hızlı olmazsanız bacaklarınıza dağıtamayabilirsiniz ve ufak ufak koyu lekeli bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu ürünün uygulanmasında en önemli püf nokta, hızlı olmak ve mümkün olduğunca eşit miktarda uygulamak. Uygulamayı özellikle bacaklarınızın arka tarafına yaparken dikkat edin ve aynadan atladığınız bölge olup olmadığını kontrol edin.

Uyguladıktan sonra 5-10 dakika kadar bekliyorum ve kurumuş oluyor. Şimdiye kadar kıyafetlerimde bir lekelenme vs gibi bir sıkıntı yaşamadım, aynı şekilde uyguladıktan sonra yattığım zaman, çarşafımda da bir leke bırakmadı. 

Dediğim gibi havuzda veya denizde uygulamadım ama banyoda sadece su ile çıkarmaya çalıştığımda akmadığını gördüm. Sabunla veya duş jeli ile yıkadığınızda ise rahatça çıkıyor, hatta duş almadan çıkarmak isterseniz, makyaj temizleme mendilleri ile de gayet rahat temizleniyor.
.
Bebak Bacak Fondöteni
.
Benim elimde Medium rengi bulunuyor. Eğer bronzlaştıktan sonra bronzluğunuzu daha da arttırmak istiyorsanız biraz daha koyu renkler uygun olacaktır, ancak bronzlaşmadan kullanacaksanız kendi ten renginize en yakın olan renk daha doğal duracaktır (vücudunuzun geri kalan kısmının -boyun, kollar vs- açık renk kalacağını unutmayın!) 

Ben tatilde denizde biraz bronzlaştım, güneşlenmediğim için çok dramatik bir durum yok ancak medium renginin görünümünü hoş buldum. Fotoğrafta gerçekte olduğundan biraz daha turuncu çıkmış. Eğer gece uygularsanız, daha da hoş bir görünüm elde etmek için, bacaklarınıza ince bir şerit halinde bir aydınlatıcı sürerek de kullanabilirsiniz.
.
Bebak bacak fondöteninin fiyatı 27 TL. Bir şişe uzunca bir süre kullanılabilir sanırım, eğer bronzlaşmayı seviyorsanız solaryum vs gibi yöntemler yerine bunu önerebilirim.
.
Bebak Bacak Fondöteni
..
Siz bu tür ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz? Bebak bacak fondötenini denediniz mi, veya denemeyi düşünüyor musunuz?

*Basın ürünüdür.

3 yorum:

 1. Ben bu yaz Sally Hansen mı Bebak mı derken ilk marka gereksiz pahalı olduğu için bunu aldım. Sanırım benimki üç numara. Doğrudan bacağıma boydan aşağı püskürtüp elimle dağıttım. Hem duruşundan hem dağılmamasından ben de memnunum. Duş jeliyle çok kolay temizlendi ama bebak makyaj temizleme mendiliyle temizlemekte çok zorlandım, hatta temizleyemedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir süredir kullanmadığım Golden Rose'un makyaj temizleme mendilleri vardı elimde onunla temizledim ve çıkardı :) Sally Hansen'ı bende gereksiz pahalı buluyorum açıkçası, yakın bir arkadaşım kullanıyordu, onunkini denemiştim. Sonuçta Bebak'ta aynı işlevi görüyor, performanslar da aynı geldi bana :)

   Sil
 2. Sally hansenın bacak spreyini kullanıyorum bende canım çok memnun kaldım sabunla ova ova çıkartıyorum. Pahalı bir fiyatı var ama hediye gelmişti bu sayede tanıştım. bebak ta aynı kalitedeyse bittiğinde bebak alayım :)

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.