11 Ağustos 2014 Pazartesi

Solait Güneş Sonrası Nemlendirici Sprey

Tatilde severek kullandığım, Watsons mağazalarında satılan 'Superdrug' markasına ait Solait Güneş Sonrası Nemlendirici Spreyi yaz bitmeden bloga konuk etmek istedim.
.
Solait Güneş Sonrası Nemlendirici Sprey
.
Solait Güneş Sonrası Nemlendirici Sprey; İçeriğinde yer alan aloe vera ve salatalık özleri ile cilde nem vermeyi ve güneş sonrası cildi rahatlatmayı ve yatıştırmayı vaat ediyor. Ayrıca içeriğinde bulunan, antioksidanlar bakımından zengin E vitamini ile ciltte oluşan serbest radikallerin de uzaklaştırılmasını sağlıyor.
.
Ürün spreyli,mavi bir ambalaja sahip. Ben, tüm vücuda uygulanan ürünlerin spreyli olmasını  tercih ediyorum, bu şekilde bir uygulama yapmak bana daha pratik geliyor. Kıvamı su gibi, oldukça hafif, şeffafa yakın açık beyaz bir rengi var. Uzaktan sıkıp ellerinizle hafifçe yaymanız yeterli oluyor, hatta ellerinizle yaymasanız bile yağlı bir tabaka bırakmıyor. Nemlendirmesi çok yüksek değil ancak emilimi hızlı ve cildi anında yumuşatıyor. 

Solait Güneş Sonrası Nemlendirici Sprey

Güneş sonrasında kuruyan ve gerilen cildi rahatlattığı gibi, ayrıca güneşe çıkmadığınız zamanlarda da vücut nemlendiricisi olarak rahatça kullanabilirsiniz. 'Tatil Kozmetik Çantamda Neler Var' yazımda da belirttiğim gibi, tatilde omzumun ufak bir bölümüne güneş kremi sürmeyi atlamışım ve doğal olarak o bölgede hafif bir güneş yanığı oluştu. Bu da istemsizce de olsa, Solait Güneş Sonrası Sprey'in yatıştırma özelliğini denemem için bir fırsat oldu, gerçekten de bu ürün cildimi rahatlattı, ancak tabii ki yanık losyonu olmadığı için tedavi edici bir özelliği bulunmadığını da eklemekte fayda var.

Değişik ve güzel bir kokusu var, biraz erkeksi olduğunu düşünüyorum ancak yaz aylarına uygun ve ferah bir koku, herkesin zevkine hitap etmeyebilir ama ben sevdim. 

İçeriğinde paraben bulunmuyor, detaylı içeriğini aşağıda görebilirsiniz;

Solait Güneş Sonrası Nemlendirici Sprey

Solait Güneş Sonrası Nemlendirici Spreyin 200 ML'lik bir ambalajı var, açıldıktan sonra 12 ay içerisinde tüketilmesi öneriliyor, bu nedenle yaz bitmeden bol bol kullanmayı planlıyorum. 

Solait Güneş Sonrası Nemlendirici Sprey

Solait Güneş Sonrası Nemlendirici Sprey diğer Superdrug ürünleri gibi Watsons mağazalarında satılıyor. Yanlış bilmiyorsam 25 TL gibi bir fiyata satılıyor. Solait ürünlerini denediniz mi, yorumlarınızı merak ediyorum?

*Basın ürünüdür. 

2 yorum:

  1. Bu gibi güneş sonrası ferahlatıcı ürünleri seviyorum, cildi yatıştırıyorlar :)

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.