5 Ağustos 2014 Salı

Veet Naturals Ürünleri Ağda Bantları ve Tüy Dökücü Krem

Bugün hemen hemen bütün kadınların ortak derdi olan bir konuya değinmek istiyorum: istenmeyen tüyler ve kıllar! Bu konuda kişisel tecrübelerimi paylaşacağım bir yazı dizisi hazırlamayı düşünüyorum ve bu yazılara öncelikle herkesin ulaşabileceği ve kendi evlerinin rahatlığında, tek başlarına uygulayabilecekleri bir yöntem olan ağda ve tüy dökücü kremler ile başlamak istedim.
.
Veet Naturals Ürünleri
.
Geçtiğimiz aylarda Yöntem PR ve Veet'ten çok güzel bir paket aldım, içinde yeni çıkan Veet Naturals ürünleri bulunuyordu. Şunu da hemen eklemek istiyorum, ağda ve tüy dökücü krem konusunda zaten benim tercih ettiğim marka hep Veet olmuştur, hediye gelmeden önce de evimde zaten bu markanın ürünleri bulunuyordu. Neyse konumuza dönelim, reklam yüzü olarak Adriana Lima'yı tercih eden Veet Naturals serisinden genel olarak bahsedecek olursak;
.
Veet Naturals serisinin içeriğinde bulunan shea yağı özü, cildin genç kalmasına yardımcı olmayı ve uygulama sonrası cildin nemli ve yumuşak kalmasını sağlamayı vaat ediyor. Bu seri %100 doğal bileşenler ile zenginleştirilmiş. 
.
Veet Naturals Ürünleri
.
Veet Naturals ürünlerini tek tek incleyecek olursak;

Veet Naturals Yüz için Ağda Bantları: Yüz bölgesi için ağda bantları, ince ve uzun şeritler halindeler bu nedenle bıyık, kaş, favoriler gibi ufak bölgelere rahatça uygulanabilirler. Bir paketin içinden 20 adet bant çıkıyor, her bantın 2 tarafında ağda bulunuyor yani toplam 40 defa kullanım imkanı oluyor.
.
Veet Naturals Ürünleri - Yüz Sir Ağda Bantları
.
Benim kişisel tercihim, yüzdeki ince tüyleri ağda ile almamak yönünde, (bunun nedenlerini sonraki yazılarımda açıklayacağım) ancak bu bantları kaşlarımın üst bölümünde denedim ve ilk başta biraz başarısız olsam da 2. denemden sonra çıkan sonuç başarılı oldu. Önce ellerinizin arasında ovarak, bantları ısıtıyorsunuz, daha sonra cilde yerleştirip kıl yönünün aksi tarafına doğru çekiyorsunuz, zaten eminim bu işlemi çoğunuz biliyorsunuzdur.

Veet Naturals Vücut Ağda Bantları: Bu bantlar yüz bantlarına göre büyük olmakla birlikte, yine de çok büyük değiller. Yani çok geniş alanlarda kullanmayı planlıyorsanız en az 2-3 şerit kullanmanız gerekecek. Paketin içinden 12 bant çıkıyor ve her bant iki taraflı kullanılıyor (toplam 24 defa kullanabiliyorsunuz) Bununla birlikte yapışkanı gidene kadar tek bir bant bir kereden fazla kullanılabiliyor, ancak kılları - tüyleri efektif bir şekilde almanız halinde 2. kez kullanılınca pek etkili olmuyor.
.
Veet Naturals Ürünleri - Sir Ağda Bantları
.
Vücut için ağda bantlarını kullanışlı buluyorum, özellikle bikini bölgesi ve bacaklar için kullanışlı oluyorlar. Ancak ağda bantlarına eliniz yatkın değilse biraz zorlanabilirsiniz, itiraf ediyorum ben uygularken biraz yardım aldım! Ayrıca kalın kıllardan ziyade ince tüylerde daha başarılı olduklarını söylemeliyim.

Boyut olarak her ikisinin karşılaştırmasını görmek isteyenler için yanyana fotoğraflarını da çektim;
.
Veet Naturals Ürünleri - Sir Ağda Bantları
.*
*Bu arada her iki ağda bantı paketinden çıkan temizleme mendillerini iradeli bir şekilde kullanmaya özen gösterin, aksi takdirde bantları uyguladıktan sonra kalan yapış yapış hissi temizlemek pek kolay olmuyor.

Veet Naturals Tüy Dökücü Krem: Ağda ile uğraşmak istemeyenler için tüy dökücü kremler güzel bir seçenek oluşturuyorlar. (Cildinizin bu kremlere nasıl tepki vereceğini ölçmek için mutlaka önceden ufak bir bölgede deneme yapmalısınız.)
.
Veet Naturals Ürünleri - Tüy Dökücü Krem
.
Daha önce Veet'in farklı çeşitlerde tüy dökücü kremlerini denedim ve memnun kaldım, bu ürün de istisna olmadı. Yaklaşık 5 dakikalık bir bekletme süresinden sonra tüy ve kılları etkili bir şekilde temizliyor. Sonuçta her ne kadar pürüzsüz bir teniniz olsa da etkileri ağda kadar uzun sürmüyor, yine de acısız bir yöntem olması nedeni ile tercih edenler olacaktır.

Benim kişisel fikrim; lazer epilasyon ve iğneli epilasyondan sonra en iyi çözümlerden birisi ağda. Bir sonraki 'istenmeyen tüyler' yazımda lazer epilasyon tecrübelerimi  de sizinle paylaşacağım. 

Siz de kişisel tecrübelerinizi yorum olarak paylaşırsanız sevinirim.
.

9 yorum:

 1. Lazer yorumlarını dört gözle bekliyorum. İğneli (elektrikli) epilasyona bir kez gittim ve hayatımda bu kadar acı çekmemiştim. Yara kabukları haftalarca geçmedi ve zaten onlarla beraber kıllar da çıktı. Asla asla asla bir daha denemem. Veet bantları ben de kullanıyorum özellikle bıyıklarda. Yalnız bu natural serisinin bir farkını göremedim, hatta biraz daha can yakıyor gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hem lazer, hem iğneli epilasyon hakkında tecrübelerim var, ikisini de ayrı ayrı yazacağım :) Ancak kişisel tecrübem şu yönde; İğneli epilasyon, lazerden daha etkili ve tüyler için kesin çözüm sunan bir yöntem. Acısının da dayanılmaz boyutlarda olmaması gerekiyor ve bir kaç seanstan sonra tüylerde fark edilir derecede azalma olması gerekiyor. Kabukların da ilk seanstan sonra geçmesi en fazla 1 hafta sürmeliydi. Seanslar arttıkça cildin direnci artarak, iyileşme süresi de kısalıyor aslında.
   İğneli epilasyonu yapan kişinin tecrübesi, doğru iğneyi ve akımı kullanması çok önemli, acaba neden bu şekilde sorun yaşadın? Gittiğin uzmanın bir hatası olmuş olabilir mi? :/

   Sil
 2. Merhabalar, tüy dökücü kremlerin bikini bölgesinde kullandığında tüyleri/kılları kalınlaştırdığını ve gürleştirdiğini duydum. Doğru mu acaba, siz bir şey biliyor musunuz bu konu hakkında?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,

   Tüy dökücü kremleri bikini bölgemde çok eskiden bir kaç defa denemişliğim var, ancak daha sonra bu bölgede hiç kullanmadım. Kullandığım kısıtlı sürede herhangi bir sorun yaşamadım, sonuçta kıl köklerine müdahele edilmediği için kalınlaştırması ve güçlendirmesi beklenmez...ancak tıpkı jilette olduğu gibi bu şekilde sonuçlar aldığını söyleyenler olabiliyor. Eğer terredütleriniz varsa kullanmamanızı öneririm.

   Sil
 3. Merhaba, tüy dökücü kremi bacağınızda kullandığınızda tüylerde kalınlaşma yada jilet etkisi gibi oluyor mu ? Bu bilgilendirici yazı içinde teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Bacaklarıma pek kullanmıyorum tüy dökücü kremleri (lazer epilasyon yaptırdığım için) ancak eskiden kullanmışlığım var, hatırladığım kadarı ile kalınlaşma olmamıştı ama düzenli kullanım ile tüyleri inceltmediği de kesin :) Ben teşekkür ederim okuduğunuz için :)

   Sil
 4. Merhaba.
  Resmini paylasdıgınız Tuy dokucu krem naturals yüz icin mi ?
  Yuzumde kullana bilirmiyim ?

  YanıtlaSil
 5. Yuz için olanlar yüze zarar veriyor mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yüz için olanları yazımda bahsettiğim gibi denememiştim sadece kaşlarımın üstündeki kıllarda denedim. Benim şahsi tercihim yüz için ağda kullanmamak yönünde...

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.