23 Ağustos 2014 Cumartesi

Vichy Purete Thermal Yüz Temizleme Köpüğü

Tatile giderken yanıma deneme boyu ürünler almayı çok seviyorum, hem boşuna bavulumda yer kaplamıyorlar, hem de yeni bir ürün deneyimleme fırsatım oluyor. Bugünkü yazımızda böyle bir ürün hakkında olacak; Solgun ciltlere ışıltı kazandırmayı vaat eden (ve tüm cilt tipleri için uygun olan) Vichy Purete Thermal Yüz Temizleme Köpüğü.

 Vichy Purete Thermal Yüz Temizleme Köpüğü


Benim elimdeki Vichy Purete Thermal Yüz Temizleme Köpüğü'nün boyu 50 ML, aslında gayet iyi bir deneme boyu denebilir, en azından ürün hakında iyice fikir sahibi olmamı sağladı, bayram tatilinde yanıma almış ve kullanmaya başlamıştım, hala bitmedi.
.
Bu tür, hava ile temas edince köpük formu kazanan temizleyicileri seviyorum, sanırım köpük ile yüzümü yıkamak bir şekilde bana daha zevkli geliyor!
.
 Vichy Purete Thermal Yüz Temizleme Köpüğü

Bu ürünün cildimi nazik bir şekilde temizlediğini düşünüyorum, hatta temizlerken cildimde kadifemsi bir his uyandırdı. İlk kullanmaya başladığımda tatilde oldukça sıcak ve nemli bir ortamda bulunduğum için cildimi kurutup kurutmadığını tam anlayamamıştım (hava o kadar nemli olunca kuruluk hissini anlamak çok zor oluyor.) Şimdi bir süre daha kullandıktan sonra, karma cildimde yarattığı kuruluk - gerginlik hissinin minmum düzeyde olduğunu söyleyebilirim. Bunun yanı sıra cildime gerçekten hoş bir ışıltı ve berraklık kazandırdığını düşünüyorum.

Kullandığım süre içinde çıkan tek tük sivilcelere pek bir etkisini görmedim, bu anlamda akneli-sivilceli ciltleri tatmin edecek bir ürün olduğunu sanmıyorum. Hassas ciltler için de uygun olan bu köpük temizleyicinin içeriğinde, cildi yatıştırma özelliği olan Vichy termal suyu da bulunuyor, cildimde herhangi bir olumsuz reaksyiona da yol açmadı.

 Vichy Purete Thermal Yüz Temizleme Köpüğü
.
Koku hassasiyeti olanlar için, bu ürünün hafif bir kokusu olduğunu belirtmeliyim ancak kötü değil, aksine rahatsız etmeyecek bir koku olduğunu düşünüyorum.

Vichy Purete Thermal Yüz Temizleme Köpüğü ileride tam boyunu almayı düşünecek kadar sevdiğim bir ürün oldu, ürünün fiyatı 150 ML için yaklaşık 39 TL, ancak indirim ile 31 TL gibi bir fiyata da alabilirsiniz.

.

3 yorum:

  1. Ben de bu minik boydan 2 tane kullanmistim. Oldukca guzeldi verdigi his. :)

    YanıtlaSil
  2. önerebilceğin yüz temizleme jeli veya mendili var mı? Çok beğendiğin ve severek kullandığın?

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.