23 Eylül 2014 Salı

Flormar Ürünleri Kaş Şekillendiriciler

Bildiğiniz gibi kaşlar yüz güzelliği için önemli sayılan kriterlerden birisi. İyi bir ten makyajı için temiz cilt ne kadar önemli ise, kaşlarımız da gözlerimizi vurgulamak için oldukça önemli. Bugün, blogda Flormar markasına ait, kaşlarınızı doldurmanız ve şekil vermeniz için kullanabileceğiniz kaş maskarası, kaş primerı (bazı) ve kaş linerını inceleyeceğiz.

Flormar Kaş Ürünleri

Flormar Kaş Ürünleri
.
Flormar Eyebrow Liner: Bu ürün, alışık olduğumuz keçe uçlu eyelinerların kaş için olanı, ucu oldukça ince olduğu için kaşların arasındaki boşluklara ufak dokunuşlarla küçük çizgiler çekmek mümkün oluyor. Hatta bazen sürdükten sonra parmak uçlarımla çizgileri biraz yayıyorum (zaten hemen kuruyan-sabitlenen bir ürün değil), böylece çok daha doğal duruyor. Kuruduktan sonra sabitleniyor ve gün boyu akma gibi bir sorun yaşamadım.

Flormar Eyebrow Liner - Kaş Linerı

Benim elimdeki rengin adı 'dark brown' ama aşağıdaki fotoğraftan da göreceğiniz gibi, aslında rengi çok da koyu değil, benim kaşlarım ile uyumlu oldu. 
 
Flormar Eyebrow Liner - Kaş Linerı No 05
.
Bu arada kaşları doldurmak gerçekten yüzünüzün genel görünümünde fark yaratıyor. Benim kaşlarım aralarda ufak tefek boşluklar olmasına rağmen gür sayılır, bu nedenle çok fazla kaşlarını dolduran biri değil(d)im, son bir kaç aydır neredeyse her makyaj yaptığımda kaşlarımı dolduruyorum.
-Fiyatı 7,90 TL (Toplam 6 renk seçeneği bulunuyor.)

Flormar Eyebrow Primer (Kaş Bazı): Kaş bazı tombul beyaz bir kalem, vazelini andıran bir yapısı var, kaşlara uygularken kolay sürülüyor. Bu kalemi, kaşları far ile doldurmadan önce uygulamak, toz ürünün bir nevi kaşlara yapışmasını sağlıyor diyebilirim, yani bir sabitleme görevi görüyor. Kaşlarda bir tabaka hissi yaratıyor, bu bazılarını rahatsız edebilir. İlk defa bir kaş bazı kullanmış oldum ama açıkçası benim için olmazsa olmaz bir ürün değil. 
-Fiyatı 12,50 TL.
.
Flormar Eyebrow Primer - Kaş Bazı
.
Flormar Eyebrow Fixtator Mascara: Kaş maskarası, kaşlar için uygun boyutta, plastik bir fırçaya sahip. Jelimsi bir yapısı var ve rengi şeffaf. Uygulama yapmak nispeten kolay ancak çok fazla ürün sürmemeye dikkat etmek gerekiyor, plastik aplikatör gereğinden fazla ürün alabiliyor. Aslında plastik yerine fırça aplikatör bu anlamda daha kullanışlı olabilirdi. Ben aplikatöre gelen fazlalığı, ambalajın ağzına sürerek fazlalığı almaya çalışıyorum. (Kaş maskarası kaş rutinin son adımı, bu nedenle uygulamadan önce kaşlarınızı liner ile doldurduysanız bir süre kurumasını beklemenizi öneririm.)
.
Flormar Eyebrow Fixtator Mascara - Kaş Maskarası
.
Sürdükten sonra kuruması yaklaşık 5 dakika dürüyor, kuruduktan sonra sabitleme özelliği var ancak kaşlarda hafif bir sertlik yapıyor, bir defasında (tabii bu çok eskiden oluyor) kaşlarımı sabitlemek için jöle sürmüştüm, o hissi anımsattı bana.
-Fiyatı 12,50 TL (Renk seçeneği yok)

Flormar'ın kaş şekillendirici ürünleri hakkında yorumlarım böyle, şu anda ürünlerin hepsi Flormar'ın sitesinde mevcut, sizin denedikleriniz varsa yorumlarınızı merak ediyorum.

*Basın ürünüdür. Flormar'a teşekkürler!


2 yorum:

 1. Ben de bir süredir Flormar'ın kaş farını kullanıyorum. Memnunum şimdilik ama bu yazdıklarınızı da deneyeceğim. Özellikle bazı merak ettim. Toz fardan önce uygulanıyorsa benim için kullanışlı olabilir.

  Ben de yıllarca kaşlarıma şeffaf rimel sürmüş biri olarak sevgiler diliyorum.

  http://pembevemintyesili.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kaş farını merak ediyorum aslında :)) Elimdeki ürünler bitince onu da denemeyi düşünüyorum. Ahh ben de kaşlarıma şeffaf rimel de sürmüştüm bir ara, jöleden daha etkili olduğu kesin :)) Çok sevgiler

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.