15 Eylül 2014 Pazartesi

Prozinc Şampuan (Normal -Yağlı Saçlar) Yorumlarım

En hızlı bitirdiğim kozmetik ürünü şüphesiz şampuan, düzenli olarak kullandığım tek bir marka veya ürün yok (ara ara dönüp tekrar aldığım 1-2 marka haricinde) dolayısıyla sık sık yeni ürünler deneme fırsatım oluyor. Bugün, son haftalarda kullandığım Prozinc şampuan hakkında yorumlarımı paylaşmak istiyorum.
.
Prozinc Normal Yağlı Saçlar için Şampuan

Prozinc'in kuru saçlar, işlem görmüş saçlar, dökülen saçlar gibi farklı saç tiplerini hedef şampuan çeşitleri var. Benim elimdeki normal-yağlı saçlar için olan çeşidi ve günlük kullanım serisinde bulunuyor. Bu çeşidini denemek istememin nedeni aslında günlük kullanıma uygun olması idi, çünkü ilaç tarzında hafta bir uygulanan bir şampuana ihtiyaç duyacak kadar ciddi bir saç-saç derisi sorunum yok. Her çeşidin farklı renkte ambalajı bulunuyor, benim kullandığım mor ambalaja sahip.
.
Prozinc normal-yağlı saçlar için şampuan, içeriğinde bulunan pirokton olamine ile yağ salgısının düzenlenmesine, çinko piriton ile kepeğin önlenmesine yardımcı olmayı vaat ediyor. Bunun yanı sıra, içeriğinde saçların dökülmesini engelleyen B6 vitamini de bulunuyor. Yani aslında tek bir şampuan pek çok saç sorununa çözüm sunuyor!
.
Prozinc Normal Yağlı Saçlar için Şampuan

Prozinc şampuanı iki günde bir saçlarımı yıkarken düzenli olarak kullanıyorum. Genelde her yıkamada saçlarımı iki (hatta bazen 3) kez şampuanlıyorum, görüyorsunuz boşuna hızlı bitmiyor şampanlarım! Şampuan beyaz renkte ve losyonumsu- krem gibi bir yapıya sahip, hatta ilk kullanmaya başladığımda bir hata olduğunu, yanlışlıkla saç kremi gönderildiğini bile düşündüm! Ancak krem gibi gözükmesine karşın, su ile temas edince köpürüyor (buna rağmen abartı boyutta köpüren şampuanlardan değil.) Ben genelde saç derime iyice masaj yaparak uyguluyorum ve kısa bir süre saçımda bekleterek etki etmesini sağlıyorum. Saçları güzel arındırıyor ve sertleştirmeden temizliyor. Parlaklık kazandırma vaadi var, benim saçlarım zaten kendiliğinden biraz parlaktır, şampuanın ekstra bir etkisini fark etmedim, ancak biliyorsunuz bazı şampuanlar saçları kurutup keçe gibi yapar, bu şampuanda öyle bir sıkıntı da yaşamadım.
.
Prozinc Normal Yağlı Saçlar için Şampuan
.
Yağlanmayı geciktirici bir etkisini henüz görmedim,hala 2 günde bir yağlanıyor saçlarım. Ancak benim gibi çok yağlı saçları olan birinin mucizevi bir şekilde sorununun çözülmeyeceğini biliyorum (hatta saçlarımı 2 günde bir yıkamaya alıştırmak bile bir yıla yakın zamanımı aldı!)

Dökülme konusuna gelecek olursak; Şu anda mevsim geçişindeyiz ve normalde bu dönem saçlarım çok dökülür, ancak fark ettiğim kadarıyla eskiye oranla daha az bir dökülme söz konusu. Yine bu konuda tam verim alabilmek için muhtemelen 2-3 şişe kullanmak gerekecektir. Bu şampuanın iddialı olduğu bir diğer konu da kepeklenme, saç diplerim yağlı olmasına rağmen bu konuda sıkıntı yaşayan biri değilim, yoğun kepeklenme sorunu olan birine nasıl bir etki eder bilemiyorum, ancak internetten araştırdığım kadarıyla memnun kalanlar var (hatta bir dönem sanırım reçete ile satılıyormuş.)

Son olarak şampuanın kokusundan da bahsetmek istiyorum; genelde bu tür şampuanların ilaç gibi, bitkisel bir kokuları olur ancak bu şampuanın hoş ve temiz bir kokusu var.

Prozinc Normal Yağlı Saçlar için Şampuan
.
Prozinc şampuanı online eczanelerden alabilirsiniz, satış fiyatı 150 ML için 15 TL iken, 300 ML için 25 TL civarında, eğer bu şampuanı kullandıysanız yorumlarınızı bekliyorum.

4 yorum:

 1. Keşke mucize olsa ve 1 şampuan da aradığımız bütün özellikler "gerçekten" olsa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz da kullanan kişiye bağlı bir durum...mesela ben de sırf yağlı saçlar için olan şampuanlar bile yağlanmayı geciktirmiyor :( artık kabullendim bu durumu :)

   Sil
 2. Bende yeni bir şampuan aldım Placenta adında. Hatta yazısını yazdım ilk kez kullandım 1 ay sonra yorum yazısı yazacağım. Umarım iyi gelir bende de saç dökülmesi, kuruluğu ve kepek oluştu. Beklerim bloguma :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Novocrin Plasenta'dan ben çok memnun kaldım, hatta ara ara dönüp aldığım şampuanlardan birisi :)

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.