20 Ekim 2014 Pazartesi

Darphin Ideal Resource Cilt Serumu Yorumlarım

Cilt bakımında serum kullanmanın önemini son 1-2 yılda keşfettim, hatta bu konu ile ilgili serum kullanmaya ne zaman başlanmalı ve cildin erken yaşlanmasını önlemenin yolları yazılarımı da okuyabilirsiniz. Bugün sizinle Darphin markasının İdeal Resource Serumu hakkında yorumlarımı paylaşacağım.

Darphin İdeal Resource Serum

Darphin İdeal Resource serum, içeriğinde bulunan Tannin ağacı özü ile zenginleştirilmiş özel formülü ile ince çizgilerin görünümünü azaltmayı (yaklaşık 2 aylık bir sürede) ve gözeneklerin görünümünün azalmasına yardımcı olmayı vaat ediyor.  Tüm cilt tipleri için uygun olduğu belirtilmiş. İçeriklerin %96'sı doğal kaynaklı ve paraben içermiyor.
.
Darphin İdeal Resource Serum

Darphin, pahalı imajını yansıtan ambalajlara sahip bir marka, bu serum da koyu fuşya renge sahip pompalı ambalajı ile istisna değil, gayet şık bir görünüme sahip. İçindeki serum açık bej renginde, sıvı hatta hafif losyonumsu bir kıvamı var. Ürünü elime sıkar sıkmaz, yoğun sayılabilecek bir parfüm kokusu geliyor, kötü bir koku değil ancak parfümsüz olmasını tercih ederdim.

Uygulamayı önceden temizlenmiş cildime (ve boyun bölgeme) sabah ve akşam olmak üzere, günde 2 defa hafif tampon hareketler eşliğinde yapıyorum. Tüm yüzüme bir-iki pompa yeterli oluyor.

Darphin İdeal Resource Serum

Sürdükten sonra bir süre ciltte yapış yapış bir tabaka bırakıyor, yani su gibi çok hızlı emilen bir serum değil. Nemlendirme kabiliyeti çok yüksek değil, cildimi yıkadıktan sonra oluşan gerilme hissini gidermeye yetmiyor. Kısacası karma ciltli olmama rağmen bu serumun ardından mutlaka nemlendirci krem de uygulamam gerekiyor, bazı serumlar gibi tek başına cilde yoğun bir nem takviyesi yapmıyor.

Cildimde gözenekler üzerinde de herhangi bir mucizevi etkisi olmadı. İnce çizgiler konusunda çok sorun yaşamadığım için net bir etkisini gördüm diyemem, ancak araştırdığım kadarıyla içeriğinde ince çizgilere etki edebilecek maddeler var (tabii düzenli kullanıldığı sürece!) Derin ve yerleşmiş çizgiler üzerinde pek bir etkisi olacağını sanmıyorum. Bununla birlikte cildimde sivilcelenme vs gibi olumsuz bir etkisi de olmadı.

İçindekiler:

Darphin İdeal Resource Serum

Genelde Darphin markasının ürünlerini severek kullanıyorum, ancak bu serumun pek bir etkisini görmedim. Bitince tekrar alınmaya değecek bir ürün olmadı benim için.

Darphin İdeal Resource Serum 30 ML'lik ambalaja sahip, fiyatı ise 280 TL civarında.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.