14 Ekim 2014 Salı

Flormar I Love Pinup Koleksiyonu Krem Allik (Peach Satin)

Flormar'ın I Love Pinup Koleksiyonundan dudak bazı ve rujlar hakkında yorumlarımı birkaç gün önce paylaşmıştım, bu koleksiyondan favori ürünüm olan Smooth n Blush Krem Allık inceleme yazısını da koleksiyon hala satışta iken bir an önce yazmak istedim.

Flormar Smooth n Blush Krem Allık (Peach Satin)

Flormar Smooth n Blush Krem Allık, 20 ml'lik tüp ambalajda satışa sunulmuş bir ürün. Yanaklara yoğun renk vermenin yanı sıra, içeriğinde bulunan kiraz çiçeği özü ile cildin nem dengesini korumayı, yumuşatmayı ve pürüzsüzleştirmeyi vaat ediyor.

Flormar, bu ürünü toplam 4 renk seçeneği ile satışa sunmuş; 
Cherry Pie (kırmızıya dönük bir renk - kışın soğuktan yanakların kızarması gibi), Peach Satin (pembeye dönük bir şeftali rengi), Rose Boquet (gül kurusu) ve son olarak Light Coral (şeftaliye dönük mercan)

Krem allık, benim uzun zamandır önyargı ile yaklaştığım bir ürün oldu. Cildimde eşit şekilde dağılmaması ve kalıp gibi durması en büyük endişelerimden birisiydi, ancak sonradan anladım ki krem allıklar gerçekten iyi formüle edilmişlerse, bütün bu endişelerim boş! Flormar'ın bu ürünü bence başarılı kategorisinde yer almayı hak ediyor.

Flormar Smooth n Blush Krem Allık (Peach Satin)

Öncelikle tüp ambalaj hijyenik bir kullanım sağlıyor, her seferinde ürünü elime sıkıp yüzüme öyle uyguluyorum ve çok az bir miktarı yeterli oluyor. Ben genelde fırça yardımı ile yayıyorum ancak ellerle de gayet kolay dağıtılıyor. (Fırça olarak Real Techniques Expert Face Brush kullanıyordum ancak aynı markanın Stippling fırçasını da aldım ve onunla da gayet güzel sonuçlar aldım.)

Benim elimdeki renk Peach Satin. Yaz-kış severek kullanabileceğim ve özellikle kahve tonlarda göz makyajına yakıştırdığım bir renk. Yapısı yapış yapış değil, aksine oldukça kadifemsi ve ciltte çok kolay yayılıyor, doğal bir bitişi var. Uygulama esnasında, içindeki kiraz çiçeği özü nedeniyle çok hafif bir kiraz kokusu alıyorum, ama bence rahatsızlık verici boyutta parfüm içermiyor.

Cilde uyguladıktan sonra pudramsı bir hal alıyor. Gözeneklere dolmuyor ve genel olarak ciltteki kusurları vurgulamıyor (ancak yanakalarınızda pul pul kuruluk varsa onları vurgulayabilir.)


Flormar Smooth n Blush Krem Allık (Peach Satin)

Flormar Smooth n Blush Krem Allık (Peach Satin)

Kalıcılığı çok yüksek değil, 4-5 saat ancak dayanıyor, eğer elinizde benzer renkte bir toz allık varsa onu bu allığın üstüne uygularsanız makyajınızın kalıcılığı oldukça artacaktır. Ben bu şekilde bir uygulamayı sadece özel günlerde, makyajımın ekstra dayanıklı olmasını istediğimde yapıyorum.

İçindekileri aşağıdaki fotoğraftan görebilirsiniz (Evet, silikon içeriyor, ancak sadece yanak bölgeme az bir miktarda uyguladığım için bu noktaya çok fazla takılmamaya çalışıyorum)

Flormar Smooth n Blush Krem Allık (Peach Satin)

Flormar Smooth n Blush Krem Allık satış fiyatı 19.50 TL, bence I Love Pinup koleksiyonundan alınması gereken ürünler arasında ilk sırada, hatta keşke bu ürün Flormar'ın sürekli satışta olan ürünlerinden olsa ve farklı renk seçenekleri de çıksa.

*Basın ürünüdür. Flormar Tükiye'ye teşekkürler!

6 yorum:

 1. Çok yakışmış <3<3<3

  YanıtlaSil
 2. Canım çok teşekkür ederim <3

  YanıtlaSil
 3. Gerçekten çok hoş rengi tam aradığım renk:)

  YanıtlaSil
 4. Peach satin, hem rengi hem de yapısı itibariyle seride en beğendiğim oldu. Sizde de oldukça güzel durmuş.

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.