16 Ekim 2014 Perşembe

Sonbahar Makyajı için Öneri: Sevilla Velvet Lipstick Ruj ve Oje

Bugün Sonbahar aylarına çok yakıştırdığım bir ikili bloga konuk olacak; Sevilla markasına ait Velvet Lipstick Ruj (No 208) ve oje (No 117)

Sevilla Velvet Lipstick Ruj No 208 ve Oje No 117

Hiçbir zaman ojem ve rujum birbiri ile uyumlu olsun gibi bir takıntım olmadı, ancak bu ikilinin uyumlu olması halinde ortaya hoş bir görüntü çıktığını düşünüyorum. Bugün bahsedeceğim oje ve ruj hem ton olarak birbirleri ile oldukça uyumlu, hem de genelde kahve-toprak tonlarında göz makyajı tercih ettiğim için makyajımla da uyumlu tonlar oldu.

Sevilla Velvet Lipstick Ruj No 208 ve Oje No 117

Sevilla Oje No 117: Sevilla markasının ojelerinin küçük boy (7 ml) olmasına bayılıyorum, böylece benim gibi oje bitiremeyenler için, az da olsa, oje bitireceğine dair bir umut doğuyor. Bu rengi tam olarak nasıl tanımlayabilirim bilmiyorum, sanırım açık kiremit rengi en yakın tanımlama olacaktır. Tam bir sonbahar rengi ve elleri daha bakımlı gösteren bir oje.

Sevilla Oje No 117

Sevilla oje, ince bir fırçaya sahip, yapı olarak sıvı kıvamda ve kolay sürülüyor. İki katta opaklaşıyor ancak ben sürdükten bir süre sonra yattım ve sabah tırnaklarımda yastık izleri ile uyandım (bu durumda sanıyorum ojenin kuruma süresi uzun diyebiliriz!) Bozulan ojelerimi, sabah 3. katı da sürerek biraz da olsa kurtarmaya çalıştım.

Sevilla Velvet Lipstick Ruj No 208: Bu ruj sıcak (kırmızı) alt tonlu bir kahverengi ve yine sonbahar için ideal bir renk. Toprak tonlarında, hafif bir göz makyajı ile çok güzel duruyor. Dudaklarınızın çok yoğun olmasını istemediğiniz, ancak yine de belirgin durmasını istediğiniz durumlar için ideal.

Sevilla Velvet Lipstick Ruj No 208 

Hafif parlak bir bitişe sahip (flaştan dolayı olduğundan biraz parlak çıkmış), rengini güzel veren bir ruj. Dudaklar da hafif kuruluk yapabilyor, bu nedenle altına nemlendirici sürmekte fayda var. Kalıcılığı ise  ortalama, bu nedenle en güzeli yanınızda taşıyıp ara ara tazelemek! Son olarak belirgin bir kokuya sahip olduğunu da eklemek istiyorum, anneannemin kullandığı eski rujları anımsattı bana. 

Sevilla Velvet Lipstick Ruj No 208 

Her ne kadar yaz aylarını çok sevsem de sonbaharı çağrıştıran renkleri özlemişim! Bu ikilinin dışında mor-mürdüm-vişne çürüğü gibi renkler de bu mevsim için favori renklerim arasında. Sizin sonbahar aylarında makyajınızda kullandığınız favori renkleriniz hangileri?

4 yorum:

 1. rujun rengini çok beğendim, güle güle kullan

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel ve orjinal bir ikili olmuş. Bu ojeden bende almalıyım :) Rujun benzeri var. Genellikle kıyafetlerime göre makyaj yaptığım için yaz kış ruj rengi ayırımı yapmıyorum. Oje ise fazla kullanmıyorum ama bu renk çok hoşuma gitti bir kereliğine bile sürsem almak niyetindeyim :)
  Aslında benim daha çok merak ettiğim birşey var size sormak en uygunu olucak gibi, zevkiniz hoşuma gitti. Kıyafetlerle oje rengi uyumunu nasıl sağlıyorsunuz? Bende sizin gibi açık tenliyim. Moru severim ve aldığım mor ojeyi mor krenkli kıyafetlerimle kullansam boğar mı bilemiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Hangi renkleri hangi renk kıyafetlerde kullanıyorsunuz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize çok sevindim, teşekkürler :) Kıyafet ve ojede genelde kontrast renkler kullanmaya çalışıyorum. Örneğin hardal sarısı bir etek veya hırka ile mor ojenin uyumuna bayılırım! Bunun dışında siyah, beyaz, açık pembe gibi ojeleri hemen hemen tüm kıyafetlere yakıştırıyorum. Bazen de kıyafetinizde bulunan ufak bir desenin rengi ile ojeninin aynı renk olması da çok hoş ayrıntı olabiliyor :)
   Umarım yardımcı olabilmişimdir...Sevgiler

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.