27 Kasım 2014 Perşembe

Aussie Şampuan ve Saç Kremi (Hacimlendirici)

Aussie şampuanları bir süredir denemek istiyordum, özellikle kullanan bir kaç arkadaşım ısrarla denememi tavsiye ettikten sonra merakım iyice artmıştı.

Aussie markasının bir kaç farklı çeşidi var, ben dolgun saç görünümünü sevdiğim için, öncelikli olarak hacimlendirici Aussome Volume şampuanı ve saç kremini almaya karar verdim.

Aussie Şampuan ve Saç Kremi (Aussome Volume)

Aussie Hacimlendirici Şampuan (Aussome Volume) ince telli ve sönük saçlar için tavsiye edilen bir ürün. İçeriğinde bulunan Avustralya şerbetçi otu özü ile saçları ağırlaştırmadan arındırmayı, hacim ve dolgunluk kazandırmayı vaat ediyor.

Aussie Aussome Volume Hacim Veren Şampuan

Aussie Hacimlendirici Şampuan yorumlarımı kısa kısa özetleyecek olursam;

- Şampuanın bitkisel bir kokusu var, ben şahsen beğeniyorum ama herkese hitap edebilecek bir koku değil.

- Az bir miktarı bile gayet güzel köpürüyor. İçeriğinde köpürtücü ajan olarak hem sodyum laureth sülfat hem de sodyum lauryl sülfat bulunuyor, dolayısıyla iyi köpürmesi şaşırtıcı değil. Arındırması ve temizlemesi başarılı, yıkadıktan sonra saçlarımın iyice temizlendiğini hissedebiliyorum. 

- Saçlarıma verdiği hacimden memnun kaldım, en azından saçlarımın normale göre daha dolgun durduğunu söyleyebilirim. Kuaförden çıkınca saçlar ekstra dolgun görünür ya, öyle bir etkisi var bu şampuanın. Bu anlamda vaat ettiği şeyi yerine getiriyor diyebilirim.

- Ne yazık ki şampuanın verdiği dolgunlaştıcı etki ertesi güne azalmış oluyor, hatta bu şampuan saçlarımı diğer şampuanlara göre daha hızlı yağlandırıyor! İlk gün verdiği hacimden dolayı sevsem de ikinci güne saçlarımın yağlanması hiç hoşuma gitmedi. (Gerçi bu herkes için geçerli olmayabilir, mesela kullanan arkadaşımın hiç böyle bir şikayeti yok.)

- İçeriği pek iyi değil, sülfatın yanı sıra bol bol paraben de içeriyor. (Sırf bu nedenle tekrar almayı düşünmüyorum.)- Şampuanın miktarının (300 ML) fiyatına göre az olduğunu düşünüyorum, indirimleri takip edip öyle almanızı tavsiye ederim. (Fiyatı 22 TL)

Aussie Aussome Volume Saç Kremi, şampuan ile birlikte kullanılması önerilen tamamlayıcı bir ürün.

Aussie Aussome Volume Hacim Veren Saç Kremi

- Şampuana göre biraz daha yoğun bir kokusu var, banyodan sonra da kokusunu saçlarımda hissedebiliyorum.

-  Saçlarıma yumuşaklık kazandırıyor ve açılmasını kolaylaştırıyor, bu anlamda şampuanın yanında güzel bir tamamlayıcı olsa da, herhangi bir saç kremine göre ekstra bir etkisini gördüm diyemem.

- Şampuana göre, saç kremi biraz daha az miktara sahip (250 ML). Genelde şampuan, saç kremine daha hızlı bittiği için bu durum normal sayılır aslında. Ama genel olarak hem şampuanın, hem saç kreminin miktarını az buldum.

Aussie markasının ürünleri Watsons mağazalarında satılıyor, aslında nemlendirici serisini de merak ediyordum, kullanan varsa yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

2 yorum:

  1. sodyum lauril sülfat deterjan olarak biliniyor yani aslında bunu içeren şapuanlar zararlı diye biliyorum?

    YanıtlaSil
  2. Evet SLS deterjan olarak da biliniyor, ben de zaten içeriği paylaştığım fotoğrafın üzerindeki cümlede 'içeriği pek iyi değil, bu nedenle tekrar almayacağım' diye o yüzden belirtmiştim :)
    Sevgiler

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.