8 Aralık 2014 Pazartesi

Kiehls Calendula Herbal Extract Tonik (Alkolsuz Tonik)

Bugün bloga, alkol içermeyen bir tonik konuk oluyor; Kiehls Calendula Herbal Tonik.  Bu tonik bana Kiehls mağazasında yaptırdığım cilt analizinde tavsiye edilmişti,  elimde 40 ML'lik deluxe deneme boyu bulunuyor -ki Kiehls markasının bu cömert deneme boyu ürünlerini çok seviyorum, en az 2.5-3 haftalık bir kullanım imkanı oluyor ve ürünler hakkında gerçekten fikir sahibi olabiliyorsunuz. (Keşke bütün kozmetik mağazaları tester konusunda bilinçli olsa!)

 Kiehls Calendula Herbal Extract Tonik

Kiehls Calendula Herbal Tonik normal - yağlı ciltler için önerilen bir ürün, alkolsüz formülü ile cildi kurutmadan temizlemeyi ve rahatlatmayı vaat ediyor. Sitelerinde belirtildiği üzere calendula -aynısafa (kadife) çiçeğinden yağ olarak çıkarılıyormuş, zaten toniğin içinde çiçeğin yapraklarını görebilirsiniz. Şişenin içinde yaprak bulunması bu toniği şimdiye kadar kullandığım tonikler içinde farklı kılan bir özellik. Bir de çoğu toniğin aksine alkolsüz olduğu için keskin bir kokusu yok,  daha çok bitkisel, çay gibi bir kokusu var.

Önce yüzümü temizleme jeli ile yıkıyorum, ardından kalan kiri tonik yardımı ile çıkarıyorum. Bu ürünün temizlemesini ve cildi kirden arındırma performansını beğendim, alkolsüz olduğu için cildimi kurutmuyor ve germiyor. Şişesinin içinden görünen kadife çiçeği yaprakları cildi rahatlatma etkisine sahip, sürdükten hemen sonra cilde yapış yapış bir his veriyor, arından kadifemsi bir his bırakıyor. Yağlanmaya ve parlamaya karşı çok etkili değil, bununla birlikte sivilcelere ve gözeneklere karşı da çok faydalı olacağını sanmıyorum.

Maalesef bu toniğin en olumsuz yanı içeriği! İçindekilere bakınca durum pek iç açıcı değil;

 Kiehls Calendula Herbal Extract Tonik

Kiehls Calendula Herbal Extract Tonik 250 ML ve 500 ML olmak üzere iki farklı boya sahip, fiyatları ise sırasıyla 109 TL ve 159 TL.  

Kiehls ürünleri ile ilgili sizin tecrübelerinizi de duymak isterim, bu markadan 'favorim' dediğiniz herhangi bir ürünü var mı? 

2 yorum:

 1. Kiehls markasını çok merak ediyorum ama fiyatlar konusunda da çok iç açıcı bir marka değil :) denemek istiyorum, özellikle cilt analizi yaptırmalıyım en kısa zamanda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de cilt analizi yaptırın, hem verdikleri testerlerdan beğendiğiniz ürünleri seçip ona göre satın alırsınız :)
   Sevgiler

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.