22 Aralık 2014 Pazartesi

Loreal Voluminous Carbon Black Rimel

Bugün bloga konuk olacak olan Loreal Voluminous Carbon Black rimel, benim eskiden kullanıp memnun kaldığım ve uzun bir aradan sonra tekrar şans vermek istediğim bir ürün. Böyle, zaman zaman eskiden kullandığım ürünleri alıp nostalji yapmak hoşuma gidiyor.

Loreal Voluminous Carbon Black Rimel

Loreal'in voluminous serisine ait rimellerden biri olan Carbon Black, çoğu zaman Voluminous Original rimel ile karıştırılıyor, zaten anladığım kadarıya aralarındaki tek temel fark Carbon Black olan çeşidin koyu siyah bir görünüm veriyor olması. Bunun haricinde bu rimel, kirpiklere topaklanmadan, 5 kata kadar daha dolgun bir görünüm vermeyi vaat ediyor (bu arada ufak bir not benim elimdeki yurtdışından alındığı için farklı bir ambalaja sahip.)


Loreal Voluminous Carbon Black Rimel

Loreal Voluminous Carbon Black Rimel hakkında yorumlarım şu şekilde; 

-  Yapı olarak ilk açıldığında ıslak olan formülü zamanla kuruyor. İlk kullanırken ıslak formülü nedeniyle biraz etrafa bulaşsa da, rimel kuruyunca bu sorun da azalmış oluyor. 

- Kirpikleri ağırlaştırmıyor ama kirpiklerin özellikle uç kısımlarında topaklanmalar oluyor, bu rimeli sürdükten sonra kirpik tarağı kullanma ihtiyacı hissediyorum.

- Uygulama öncesinde, benim gibi dümdüz kirpikleriniz varsa, mutlaka kirpik kıvırıcı kullanın çünkü bu rimelin kendiliğinden kıvırma özelliği yok. Hatta bazen rimeli sürdükten sonra iyice kurumasını bekleyip tekrar kıvırıyorum kirpiklerimi (evet bunu yapmamam gerekiyor ama dümdüz kirpiklerime bazen söz geçiremiyorum!)

- Rimelin orta kalınlıkta bir fırçası bulunuyor. Ben fırçasını kullanışlı buluyorum, her ne kadar görünüm olarak sıradan bir fırça olsa da ürünü kirpiklere güzel uyguluyor.

Loreal Voluminous Carbon Black Rimel

- Bu rimelin en sevdiğim yanı kirpikleri birbirine yapıştırmaması. Kirpikleri tek tek kaplayarak, miktar olarak fazla gösteren ender rimellerden (sanırım ne demek istediğimi en net aşağıdaki fotoğraftan anlayacaksınız.) Kirpikleri miktar olarak fazla gösterse de vaat ettiği gibi 5 kat daha dolgun görünüm vermiyor.

Loreal Voluminous Carbon Black Rimel

- Temizlemesi oldukça kolay, ben çift fazlı makyaj temizleyiciler ile hiç zorlanmadan çıkarabiliyorum.

- Gün içinde göz altına ufak tefek dökülmeler oluyor, bu da bu rimelin en büyük dezavantajı maalesef!

Loreal Voluminous Carbon Black rimel kullananların yorumlarını bekliyorum, bu rimeli sevdiniz mi, beklentilerinizi karşıladı mı?

4 yorum:

 1. Voluminous serisinin hafif kivrik fircali bir maskarasi var. Ben de onu cok merak ediyorum ama kendime de soz gecirmeye calisiyorum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elimizdeki rimeller bitince ona da sıra gelir elbet :P

   Sil
 2. Bende almistim arkadasim cok sevdigi icin ama bende sevmemistim, tam nedenlerini hatirlamiyorum ama sanirim böyle dökülme olduysa kesin ondandir birde iyi uzatmadiklari zaman sinir oluyorum rimellere :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dökülmesi cidden sorun ama bir yandan da verdiği sık kirpik görüntüsü hoşuma gidiyor, daha dolgun bir hava katıyor kirpiklere. Hem çok uzatan, hem de çok hacim veren bir kirpik henüz bulamadım :(

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.