17 Aralık 2014 Çarşamba

Maybelline Colossal Kajal Göz Kalemi

Maybelline Colossal Kajal Göz Kalemi henüz televizyonda reklamları çıkmadan önce, raflarda sarı ambalajı ve uygun fiyatı ile dikkatimi çekmeyi başarmıştı. İlk çıktığında mağazada deneyip almamıştım, ancak geçtiğimiz ay elimdeki siyah kalem popülasyonundaki azalmaya istinaden, Gratis indiriminden 5 TL'ye aldım.

Maybelline Colossal Kajal Göz Kalemi

Maybelline Colossal Kajal Göz Kalemi, simsiyah bir renk vermeyi, 6 saate kadar akmayan kalıcılık ve içeriğinde bulunan E vitamini ile göz çevresini rahatlamayı vaat ediyor.

- Öncelikle renkten başlayalım, bu eyeliner reklamlarda simsiyah ve oldukça belirgin görüntüsü ile dikkat çekiyor. Kesinlikle kullandığım en koyu siyah göz kalemi / eyeliner diyemem, ancak benim için tatmin edici koyulukta, mat olması da hoşuma gidiyor. İlk kat biraz silik duruyor, eğer yoğun bir siyahlık istiyorsanız üzerinden 2. katı geçmeniz gerekiyor.

Maybelline Colossal Kajal Göz Kalemi

- Asansörlü bir mekanizması var, bu tür eyelinerlar kalemtıraş gerektirmediği için pratik oluyorlar ancak uçları zamanla kütleştiği için istenilen incelikte çizgi çekmek zor oluyor. Ben genelde kalın eyeliner çekmek istiyorsam bu ürünü kullanıyorum (ince liner çekmek için jel eyelinerlar veya keçe uçlu eyelinerlar daha iyi oluyor.)

Maybelline Colossal Kajal Göz Kalemi

- Kalemin ucu yumuşak ve kolay sürülüyor. Benim en sevdiğim yanı waterline bölgesine (yani kirpik diplerinin içlerine) de uygulanabiliyor olması, yine bu bölgeye de rengini tam vermesi içine 2 kat geçmem gerekiyor. (Gözlerimde nasıl durduğunu merak ediyor musunuz? O halde bknz: Max Factor Masterpiece Transform Rimel)

- Kullanırken ucunu çok fazla çıkarmamaya dikkat edin, maalesef bu tür asansörlü eyelinerlar çabuk kırılma potansiyeline sahipler. Zaten çok fazla ürün çıkmıyor içinden (yukarıdaki fotoğrafta eyelinerın tamamını görüyorsunuz) iki-üç kere kırılsa geriye kullanacak ürün kalmaz!

- Kalıcılık konusunda ortalama bir performansı oldu. Benim göz kapaklarım yağlı ve far bazı kullanmadığım zaman bu eyeliner günün ortalarına doğru akmaya başladı. (Far bazı kullandığımda da durum çok  değişmedi aslında.) Özellikle alt kirpiklerime akmasını minimuma indirmek için waterline bölgesine sürdüğüm kalemi, siyah far ile sabitleme gerekiyor. Kısacası Maybelline Colossal Kajal vaat ettiği gibi, akmayan bir göz kalemi değil.

Maybelline Colossal Kajal Göz Kalemi

Bana sorarsanız, Maybelline Colossal Kajal Göz Kalemi  mutlaka alınması gereken bir ürün değil, hele ki 'eyelinerım asla akmamalı' diyorsanız almanızı tavsiye etmem, ancak bir yandan da 10 TL'lik fiyatı ile merak edenler deneyerek çok bir şey kaybetmezler diye düşünüyorum.

11 yorum:

 1. Siyahlığı çok sorun değilde, kalıcılığından şüphe ettiğim için bir türlü alamadığım bir kalem kendisi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kalıcılığı ben de pek iyi olmadı ama 'kohl' kalemlere göre daha iyi, en azından hemen akmıyor :) Fiyatı uygun, hele benim gibi indirimde denk gelirseniz belki denemek istersiniz...
   Sevgiler

   Sil
 2. uzun zamandır merak ediyordum ama elimde çok siyah kalem olduğundan almamıştım cnm,belki gratis indiriminde denemek maksatlı alabilirim bende:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de denemekten zarar gelmez canım, malum herşeyi denemezsek rahat edemiyoruz biz :)
   Çok öpüyorum.

   Sil
 3. İyi ki almamışım bugün. Birkaç yerde daha okudum yorumları kimse kalıcılık anlamında memnun değil

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Memnun kalanlar da var ama sanırım çoğunluk umduğunu bulamadı, reklamı biraz beklentiyi yükseltti sanırım :)

   Sil
 4. Fazla şişirilen yada nasıl desem iyi reklamı yapılan bir ürün oldu kesinlikle. Çok daha başarılı kalemler var piyasada :))

  YanıtlaSil
 5. Keçe uçlu eyeliner ile ilgili post paylaşır mısın? Çok merak ediyorum :)

  YanıtlaSil
 6. Ben iyi bir goz kalemi bulamadim, hangi kalemi tavsiye edersiniz? 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok çok iyi bir göz kalemi bulmuş değilim, Essence Longlasting asansörlü kalemlere bir şans verebilirsiniz.

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.