24 Aralık 2014 Çarşamba

Yılbaşı için En iyi Hediye Fikirleri

Yılbaşı yaklaşırken, hediye seçiminizi kolaylaştıracak, yılbaşı hediye fikirlerinden oluşan ufak bir rehber hazırlamak istedim. Açık konuşmak gerekirse, ben bu dönemde zorlama hediye alma olaylarını pek sevmem, ancak sevdiklerim için hediye seçmeyi seviyorum ve yılbaşı da güzel bir bahane oluyor.Her ne kadar hediye alışverişini sevsem de zaman zaman zorlandığım da oluyor, bu nedenle benim gibi zorlananlar ile hediye önerilerimi paylaşmak istedim.

1) Parfüm & Parfüm Kofreleri

Parfüm, kadın veya erkek fark etmez, hemen hemen herkesin seveceği bir hediyedir. Yılbaşı yaklaşırken online alışveriş sitelerinde parfümlerde güzel indirimler yakalamak mümkün oluyor, bunun yanı sıra bazı mağazalarda (örneğin Boyner) 2. ürüne %50 indirim gibi fırsatlar  da yakalayabilirsiniz.

Benim son çıkan parfümler için sevdiklerim;

Narciso Rodriguez (Narciso): Pahalı bir sabun gibi tertemiz kokan bu parfüm, sanıyorum pek çok kişinin zevkine hitap edecektir. Notaları; misk, gardenya, sedir ve gül.

Chloe Love Story: Chloe'nin bütün parfümleri benim zevkime hitap ediyor. En son çıkan parfümleri Love Story ise Paris şehrinin romantik havasından ve köprülerde bulunan aşk kilitlerinden ilham alınarak tasarlanmış. Oldukça temiz bir çiçek kokusu. Notaları; misk, portakal çiçeği, neroli ve sedir. 

Yılbaşı Hediye Fikirleri

Yeni çıkan parfümlerin yanı sıra, önerebileceğim parfümler:
  • Chanel Chance Eau Tendre, 
  • Gucci Guilty, 
  • L'instant de Guerlain, 
  • Lolita Lempicka, 
  • Burberry Brit ve Burberry London, 
  • Dior Hypnotic Poison ve Dior J'adore, 
  • Lancome Miracle
Unutmayın parfüm oldukça kişisel bir tercihtir, bir kişinin sevdiğini başkası hiç sevmeyebilir, bu nedenle parfüm seçecek olanlara şimdiden bol şans diliyorum! (Bknz: Parfüm nasıl seçilir)

2) Bakım Ürünleri Kofreleri

The Body Shop veya Loccitane gibi markaların yılbaşına özel çıkardığı kofreler oldukça güzel hediye seçeneği oluşturacaktır. Üstelik bu markaların erkekler için bakım ürünleri mevcut olduğu için erkek arkadaşınıza veya eşinize de güzel bir şeyler seçebilirsiniz.

3) Ajanda / Planner

Özellikle iş arkadaşlarınıza yılbaşı hediyesi seçerken zorlanıyorsanız kişiye özel ajanda ve planner imdadınıza yetişecek, kullanışlı bir hediye seçeneği.

Yılbaşı Hediye Fikirleri

Kadın, erkek fark etmez yoğun temposu olan herkesin ajandaya ihtiyacı oluyor. Yukarıdaki planner'ı beğendiyseniz ve hediyeniz kişiye özel olsun istiyorsanız miyadesign.net'e göz atmanızı öneririm; Kapak tasarımını zevkinize göre seçip üzerine isim yazdırabiliyorsunuz, hatta günde kaç bardak su içtiğinizi bile not alabiliyorsunuz!

4) Kozmetik Kofreler

Hediye alacağınız kişinin cilt tipini biliyorsanız, yılbaşına özel çıkan cilt bakım seti kofreleri veya makyaj kofrelerini alabilirsiniz. Bana böyle bir hediye gelse hiç şikayetçi olmam şahsen!

Yılbaşı Hediye Fikirleri

5) Yılbaşı Temalı Eşyalar

Yılbaşı hediyesi için yılbaşı temalı eşyalardan daha güzel ne olabilir ki? Örneğin kahve içmeyi seven iş arkadaşınız için Starbucks, Mudo, Paşabahçe gibi mağazalardan bardak ve kupa seçeneklerine göz atabilirsiniz. Hatta aldığınız bu kupanın içini ufak tefek şeker - çikolata, el kremi, kalem, ruj, oje gibi minik hediyelerle de doldurabilirsiniz.

6) Kitap

Hediye alacağınız kişi sizin için özel biriyse, ona daha önce okuyup sevdiğiniz bir kaç kitabı hediye edebilirsiniz. Maalesef çok okuma alışanlığı olan bir toplum değiliz, ancak eminim hediye alacağınız kişinin ilgi alanına giren bir kitap olursa onun da hoşuna gidecektir.

Yılbaşı Hediye Fikirleri

Bunun yanı sıra ablanıza, kız kardeşinize veya kız arkadaşınıza ciltli, kocaman bir tarif kitabı da hediye edebilirsiniz.

Benim yılbaşı hediye önerilerim bunlar,  genel olarak herkese hitap edebilecek bir şeyler bulmaya çalıştım. Yılbaşı hediye fikirleri yazıma sizin eklemek istediğiniz bir hediye seçeneği var mı, 2015'e girerken size ne hediye edilse mutlu olurdunuz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.