21 Ocak 2015 Çarşamba

Eeose Sericin Bio 3 Aşamalı Cilt Bakımı

Bugün bloga Eeose'nin yeni çıkardığı, Sericin Bio 3 aşamalı cilt bakım serisi konuk oluyor. Bu set elime geçeli 2 ay oldu, son 1.5 aydır düzenli olarak kullanıyorum.

Setin içeriğinde Sericin Bio Yüz Temizleme JeliSericin Bio Saf İpek Kozası Peelingi ve 2 adet deneme boyu Sericin Bio Derin Nemlendirici Krem bulunuyor. Ürünlerin tüm cilt tipleri için uygun olduğu belirtilmiş.

Eeose Sericin Bio 3 Aşamalı Cilt Bakımı

Eeose Sericin Bio 3 aşamalı cilt bakımı serisinde bulunan sericin ve fibroin doğal ipek kozlarında bulunuyor;
 • Sericin, ipek proteini, olup, ipeğe yumuşaklık, dayanıklılık ve parlaklık veren protein. Cilt için faydalarını şu şekilde sayabiliriz: Nemlendirme, kırışıklık önleme, parlaklık kazandırma ve yenilenmesini destekleme.
 • Fibroin ise ipeğin yapısını oluşturan diğer protein olup, peeling özelliği ile ciltteki ölü deriyi  ve gözenekleri temizlemeyi ve cilde pürüzsüzlük kazandırmayı vaat ediyor.
(Set elime ilk geçtiğinde en çok ilgimi çeken şey ipek böceği kozaları oldu. Kozaları ilk gördüğümde ipek böceklerine zarar verilip verilmediğini merak etmiştim, ancak öğrendim ki kozalar ipek böcekleri delip, içlerinden çıktıktan sonra toplanıyormuş. Zaten aşağıdaki fotoğraflardan göreceksiniz, kozaların alt kısımları delinmiş halde.)

Eeose Sericin Bio Yüz Temizleme Jeli

Önce Eeose Yüz Temizleme Jeli hakkında yorumlarım ile başlamak istiyorum;

 • Yapı olarak yoğun kıvamlı ancak jel formda bir ürün, hafifçe ellerime alıp köpürtüyorum. Çok yoğun köpürmese de temizlemesi gayet başarılı, yüzümü yıkadıktan sonra verdiği yumuşacık his çok hoşuma gitti. 
 • Çok hafif bir gerilme oluyor ancak bazı yüz yıkama jelleri gibi cildi kupkuru bırakmıyor. Şimdiye kadar denediğim yüz yıkama jelleri içinde cildimi en yumuşak bırakanlardan biri bu ürün oldu. 
 • Sivilceli - akneli veya çok kuru ciltler üzerinde ne kadar etki eder bilemiyorum, ancak çok sorunlu olmayan karma - yağlı cildiniz varsa denemenizi öneririm.
 • Değişik bir kokusu var, bazılarını rahatsız edebilir.
 • Keşke ambalajı pompalı olsaydı!

Eeose Sericin Bio Yüz Temizleme Jeli

Eeose Saf İpek Kozası Peeling bence bu setin en ilgi çeken ürünü; Her pakette 8 adet koza bulunuyor ve her bir koza 3 defa kullanılabiliyor.  (Ben genelde peeling işlemini haftada 2 defa yapıyorum, dolayısıyla kozalar uzunca bir süre yeterli olacaktır)

Eeose Sericin Bio Saf İpek Kozası Peelingi

Eeose İpek Kozası Peelingi Nasıl Uygulanıyor? Kozaları yaklaşık 1.5 dakika boyunca ılık suda bekletip biraz yumuşadıktan sonra işaret parmağıma takıyorum (eğer cildiniz hassas ise biraz daha yumuşatmak için 3 dakikaya kadar bekletebilirsiniz.) Daha sonra dairesel hareketler ile cildime bir dakika boyunca masaj yapıyorum (cildimi temizleme jeli ile yıkadıktan sonra kurulamıyoum, peeling için hafif nemli bırakıyorum.) 

Daha sonra ise kullanma talimatlarında da belirtildiği üzere, kozayı ıslattığım su ile yüzümü nemlendiriyorum. 

Eeose Sericin Bio Saf İpek Kozası Peelingi

Cildimde etkileri şu şekilde oldu;

 • Kozaların içinde bulunan sericin ve fibroin cildime kadifemsi bir yumuşaklık veriyor, bunu uygulamadan hemen sonra hissedebiliyorum zaten. 
 • Uygulamadan sonra daha aydınlık ve pürüzsüz bir cilde kavuştum, hatta cildimin çok güzel göründüğüne dair iltifatlar aldım!
 • Cildi hafifçe geriyor, dolayısıyla kuruduktan hemen sonra nemlendirici sürüyorum. 

Eeose Sericin Bio Nemlendirici Krem'in 2 adet tester'ı var, bu nedenle bu ürün hakkında detaylı yorum yapamıyorum, ancak genel olarak hafif bir yapısı olduğunu söyleyebilirim, hızlı emiliyor ve verdiği nem bana yeterli geldi.

Eeose Sericin Bio Nemlendirici Krem

Eeose Sericin Bio 3 Aşamalı Cilt Bakımı hakkında yorumlarım bu şekilde, kısacası aydınlık ve yumuşak bir cilde kavuşturduğu için memnun kaldım, aranızda deneyen olduysa sizin de yorumlarınızı almak isterim.

6 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. 60 TL civarında olması lazım ama en güncel bilgi için Eeose'nin sitesinden bakabilirsiniz

   Sil
 2. İpek kozası peeling ne kadar ilginç bir ürün. Birebir de ne kadar memnun olduğunu duydum ve cildine iyi geldiğini gördüm. İlk fırsatta ben de denemek istiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen canım, ben de şaşırdım bu kadar hızlı etki etmesine, demek ki ipek kozası gerçekten ipeksi yapıyormuş cildi :)

   Sil
 3. Ipek Kozası Peeling'i çok dikkat çekici :) Kozmetik dünyası bizi şaşırmaya devam ediyor, güle güle kullan canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla Onur'cum ben biraz önyargılı yaklaştım, ama cildimdeki etkilerini görünce pek bir sevdim :)

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.