4 Ocak 2015 Pazar

Plasenta Özlü Şampuan ve Saç Kremi (Cosmedic Laboratory)

Yeni yılın ilk yazısında, bloga son 1,5 - 2 aydır kullandığım Cosmedic Laboratory'nin plasenta özlü şampuan ve saç kremi konuk oluyor. Cosmedic Laboratory, Evinal ile birlikte S&M Kozmetik bünyesinde bulunan markalardan biri.

Cosmedic Laboratory Plasenta Özlü Şampuan ve Saç Kremi

Daha önceden farklı markaların plasenta özlü şampuanlarını kullanıp memnun kaldığım için, bir de Cosmedic Laboratory markasına şans vermek istedim. Bu arada herhangi bir karışıklık olmaması açısından şunu da eklemek istiyorum; Plasenta özü olarak laboratuvar ortamında büyümüş plasenta kullanılıyor, bu plasenta gerçek plasenta'ya benzer protein ve aminoasitlerin biyosentezi sonucu elde ediliyormuş.

Yorumlarıma önce şampuan ile başlamak istiyorum; Cosmedic Laboratory Plasenta Özlü ve Yağlı Saçlar için özel olarak geliştirilen bu şampuan, saç dökülmesini önlemeyi, sebumu dengelemeyi  ve saçların hızlı uzamasına yardımcı olmayı vaat ediyor. (Diğer saç tipleri için de farklı çeşitleri bulunuyor; normal saçlar, kuru saçlar vs.) Şampuanın kokusu bence hoş, bana biraz aloe vera'yı anımsattı, ayrıca güzel köpürüyor. Saçlarımı temizlemesinden ve arındırmasından memnun kaldım. Ancak saç diplerinde biraz yoğun bir tabaka bırakabiliyor, bu nedenle saçlardan iyice durulmak gerekiyor. Bunun yanı sıra saçları hafiften sertleştirdiğini hissettim, kısacası mutlaka ardından saç kremi kullanılması gerekiyor. Saçlarımdaki yağlanmayı geciktirdi diyemem, ancak bazı şampuanlar gibi hızlı yağlanmasına da neden olmadı.

Cosmedic Laboratory Plasenta Özlü Saç Uzamasını Destekleyen Saç Kremi ise saçların kolay açılmasını sağlamayı ve saçların uzamasına yardımcı olmayı vaat ediyor. Kremin yoğun bir yapısı var, saçlarımı çok yumuşatmadı ancak kolay açılmalarını sağladı.

Cosmedic Laboratory Plasenta Özlü Şampuan ve Saç Kremi

Hem şampuanın hem de saç kreminin bence en önemli vaadi saç dökülmesini önlemek ve saçların uzamasına katkıda bulunmak, ancak bu konuda yorum yapmak için bence bu tür ürünleri en az 3 ay kadar kullanmak gerekiyor, yine de kullandığım süre boyunca saç dökülmesi konusunda biraz gelişme fark ettim. Zaten sanıyorum plasenta özlü şampuanların en önemli özellikleri dökülme üzerindeki etkileri. Saç dökülmesi konusunda sıkıntı yaşayanları tatmin edebilecek bir ürün olabilir.

Cosmedic Laboratory ürünlerine ulaşmak ve daha detaylı bilgi almak için S&M kozmetik'in web sitesini (www.smkozmetik.com) ziyaret edebilirsiniz, özellikle plasenta kozmetiği ile ilgilenenler için oldukça merak uyandıran ürünleri mevcut. Ben de ilerleyen günlerde elimde bulunan farklı ürünleri sizinle paylaşacağım.

Herkese mutlu yıllar dilerim!

*Basın ürünüdür, S&M Kozmetik'e teşekkürler!

4 yorum:

 1. plasenta özlü okuyunca benimde ilk aklima gelen esas mi acaba di. :D Benimde saclarim mevsim aralari cok dökülüyor maalesef :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de karışıklık olmaması için özellikle eklemek istedim :)) Benim de hep mevsim geçişlerinde dökülme oluyor, biraz beslenme, biraz da bu tür ürünler sayesinde durumu kurtarıyorum :)

   Sil
 2. Dökülmeyi ara ara ama çok şiddetli yaşıyorum. Merak ettim bu şampuanı canım, umarım ulaşması kolay ürünlerdendir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım sanırım en kolay online sitelerinden ulaşılabilir :* Benim de ara ara dökülmem artıyor :(

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.