25 Şubat 2015 Çarşamba

Burberry London Parfum Yorumları

Uzun zamandır bloga parfüm yazısı eklemediğimi fark ettim, o halde geçtiğimiz aylarda keşfettiğim ve günlük kullanıma oldukça uygun olduğunu düşündüğüm Burberry London parfüm yorumlarım bugünkü yazımın konusu olsun.

Burberry London Kadın Parfümü

Burberry London hakkında yorumlarıma geçmeden önce bu parfümü nasıl keşfettiğimi de paylaşmak istiyorum: AVM'ye gittiğimde boş vaktim varsa Sephora, Sevil gibi parfümerilere gidip parfüm denemeyi seviyorum, hatta son dönemde renkli kozmetikten daha çok ilgimi çeker oldu parfümler. İşte yine öyle bir gün, bir sürü parfümü denedikten sonra, bir de şunu deneyeyim diyerek Burberry London'ı da sıkıp mağazadan çıktım. Eve döndüğümde sürekli bileğimi kokluyordum, bu parfüme sahip olmak istediğimi o an anladım.

Aslında Burberry parfümler içinde benim kişisel favorim Brit, ancak kokusu önceden kullandığım Armani Code'u çağrıştırıyor, ben daha farklı bir koku aradığım için Burberry London'ı seçtim. Bunda biraz da favori şehirlerimden birinin ismini taşıması da etkili oldu.

Burberry London Kadın Parfümü

Burberry London parfüm, Burberry'nin klasik ekose deseninde kumaş ile süslü, sade bir şişe tasarımına sahip. Beyaz çiçeklerin yoğun olduğu bu parfüm yaratılırken, yağmurdan sonra Londra şehrinin kokusundan esinlenilmiş.  

Parfümün notaları şu şekilde

Üst notalar: Gül, hanımeli, mandalina
Orta notalar: Yasemin, şakayık, klementine mandalinası
Alt notalar: Misk, paçuli, sandal ağacı

Burberry London parfümde en baskın nota yasemin ve hanımeli, bu nedenle yoğun bir çiçek kokusuna hazır olun. Çok temiz bir parfüm olduğunu düşünmüyorum, hafif keskin bir kokuya sahip, klasik ancak insanı yormayan bir havası var. Gerçekten amacına ulaşarak, Londra'da yağmur sonrası havada asılı kalan toprak kokusu ile çiçek bahçelerinden yükselen kokuyu anımsatıyor.

Burberry London Kadın Parfümü

Ben genelde çiçeksi parfümleri sıcak aylarda tercih ediyorum, ancak Burberry London bu duruma istisna, daha çok sonbahar - kış aylarına uygun bir parfüm. Benim için tek bir kusuru var o da kalıcı olmaması, yani gün içinde hafiften üzerimde hissediyorum ama buram buram kendini belli eden bir parfüm değil. Benim için imza parfüm olacak kadar özel bir koku olmasa da son zamanlarda severek kullanıyorum.

Özellikle yasemin kokusunun baskın olduğu bir parfüm arıyorsanız Burberry London parfüme şans vermenizi öneririm (yasemin kokusunun yoğun olduğu bir başka parfüm; Calvin Klein Beauty yorumlarım)

3 yorum:

 1. Burberry parfümlerini hem almak istemiyorum hem alıyorum, aşk nefret ilişkim var bu marka ile, klasik Burberry ile başladı bu ilişkimiz :) Ben de uzun zamandır parfüm denemiyorum kuzum, bunu da merak ettim birlikte deneyelim bir gün. Ayrıca şişesini de beğendim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de Brit'i beğeniyorum en çok canım, sonra gidip hepsini kaç kere kokladım ama hala bir numara o :)) Deneyelim en kısa zamanda :)

   Sil
 2. Bende aynısını hissetmistin.magazada denediğimde yok yaa dediğim ama eve gelince bileğimi kokladikca işte budur dediğim parfüm.

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.