23 Şubat 2015 Pazartesi

Mat Ruj : Mua Luxe Velvet Lip Lacquer Criminal

Mat rujlar son dönemde oldukça popüler hale geldi, ben şahsen bu durumdan memnunum, göz makyajında mat renkleri daha çok ciddi ortamlarda tercih ediyorum, ancak söz konusu dudaklar olunca her gün mat ruj kullanabilirim! Bugünkü yazımın konusu, capcanlı rengi ile dikkatleri üzerine çeken bir mat ruj üzerine olacak: MUA Luxe Velvet Lip Lacquer 'Criminal'

Mua Luxe Velvet Lip Lacquer Criminal

MUA Luxe Velvet Lip Lacquer rujlar yabancı makyaj blogları tarafından Lime Crime Velvetines rujlara dupe (ucuz alternatif) olarak gösteriliyor. Lime Crime'dan herhangi bir alışveriş yapmadığım (ve yapmayı düşünmediğim) için bu konuda bir yorum yapamam, ancak fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla genel anlamda benzer ürünler olduklarını düşünüyorum.

Mua Luxe Velvet Lip Lacquer Criminal

MUA Luxe Velvet Lip Lacquer ruj serisi her ne kadar görünüm olarak dudak parlatıcılarını anımsatıyor olsa da, bu ürüne mat sıvı ruj demek çok daha doğru olacaktır. Benim elimdeki renk Criminal, oldukça iddialı bir pembe, Barbie pembesi gibi ama biraz daha neon.

Daha dudaklarıma değdirir değdirmez rengini hemen veriyor, ilk sürüldüğünde hafif parlak duruyor, ancak bir kaç dakika içerisinde tamamen mat hale geliyor. Uygulaması biraz zor, hele bendeki renk hiç hata affetmiyor! Yani acelesi olanlar için sür-çık tarzda bir ruj değil.

Mua Luxe Velvet Lip Lacquer Criminal

Mat rujlarda yaygın olarak görülen dudakları kurutma sorunu bu üründe de var, uyguladıktan ve sabitlendikten kısa bir süre sonra dudakları inanılmaz kurutuyor, çatlakları ve kusurları vurguluyor. (Çatlakların daha da vurgulanmaması için, sürdükten sonra dudaklarınızı birbirine değdirmemeye dikkat edin,  zaten değdirirseniz rahatsız edici yapış yapış bir his oluşuyor.)

Altına dudak nemlendirici sürmenizi tavsiye etmiyorum çünkü nem ürünün dudağa yerleşmesini zorlaştırıyor, bunun yerine zeytinyağı ve esmer şeker ile peeling yapabilir veya bir gece öncesinden yoğun nem veren bir dudak kremi sürerek dudaklarınızı hazırlayabilirsiniz. (Bknz: 'Nuxe Reve de Miel Dudak Balmı')

Sabitlendikten sonra rujunuzu değiştirmeye karar verirseniz sizi zorlu bir süreç bekliyor olacak çünkü bu rujun temizlenmesi inanılmaz zor, öyle su ile silince vs çıkmıyor. Ben hem göz hem dudak için kullanılan çift fazlı temizleyicileri kullanıyorum.

Mua Luxe Velvet Lip Lacquer Criminal

Kalıcılığı benim dudaklarımda 3-4 saati buldu, özellikle dudakların ortasından başlayarak soyulabiliyor bu nedenle ara ara kontrol etmekte fayda var.

Eğer kalıcı, mat ruj arayışındaysanız öneririm, bence Criminal özel geceler için oldukça güzel bir renk! Bu ürün Türkiye'de satılmıyor, ancak bu ürünü merak ediyorsanız gittigidiyor'da pellin_35 hesabına göz atmanızı öneririm (Mua markasının yanı sıra başka markalarda bulabilirsiniz)

Siz mat rujlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

4 yorum:

  1. Bayıldımm nasıl satin, nasıl canlı dudağında çok hoş durmuş, Mua ürünlerini oldukça merak ediyorum, çok güzel bir inceleme yazısı olmuş..

    YanıtlaSil
  2. Çokk güzel bir renk, aşık oldum resmen... ;)

    YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.