5 Şubat 2015 Perşembe

Neutrogena Göz Makyaj Temizleyicisi Yorumlarım

Göz makyaj temizleyicileri içinde favorim olan ve dönüp dolaşıp sürekli aldığım Neutrogena Göz Makyaj Temizleyici bugün bloga konuk oluyor.

Neutrogena Göz Makyaj Temizleyici

Neutrogena Göz Makyaj Temizleyici, çift fazlı bir ürün ve kullanmadan önce iyice çalkalamak gerekiyor. Ambalajın üzerinde no-oily residue - yağlı his bırakmaz - yazdığına bakmayın...

Çift fazlı olan çoğu göz makyaj temizleyici gibi bu da gözlerde yağlı bir his bırakıyor, bu tür yağlı histen çok rahatsız oluyorsanız bu ürünü çok sevmeyebilirsiniz! Benim göz çevrem kuru olduğu için yağlı his beni rahatsız etmiyor, aksine cildimi tahriş etmeden makyajımı rahatlıkla silmiş oluyorum, daha sonra ılık su ile göz çevremi hafifçe duruluyorum (ki bazen bu adımı uygulamaya üşendiğim de oluyor! Eğer sizin göz çevreniz yağ bezesi oluşumuna müsait ise bu adımı es geçmeyin.)

Neutrogena Göz Makyaj Temizleyici

Benim Neutrogena Göz Makyaj Temizleyicisini sevmemin temel nedeni, en zor çıkan rimel ve eyelinerları bile göz çevremi tahriş etmeden ve gözlerimi yakmadan kolaylıkla çıkarıyor olması. Tabii kolaylıkla derken kast ettiğim şey tek seferde çıkarması değil, ancak en yoğun göz makyajımı bile 2-3 defa üzerinden geçerek çıkarabiliyorum (temizlemesi oldukça zor olan Max Factor Transform Rimel' i en kolay çıkaran temizleyici bu oldu.) 

Kısacası, göz makyajını çıkarma konusunda bence en etkili temizleyicilerden birisi! Örneğin, çok sevilen bir ürün olsa da, Bioderma Sensibio H20 Makyaj Temizleme Suyunu göz makyajı çıkarma konusunda başarılı bulmuyorum, hatta genel olarak piyasada bulunan makyaj temizleme suları göz makyajı için yetersiz kalıyor. Bu gibi durumlarda kozmetik dolabımda mutlaka bulundurduğum  Neutrogena Göz Makyaj Temizleyici kurtarıcım oluyor!

Neutrogena Göz Makyaj Temizleyici

Neutrogena Göz Makyaj Temizleyici 'nin en kötü yanı fazla geniş olan ağız kısmı, yıllar önce fark ettiğim bu sıkıntı görüyorum ki bir türlü giderilmiyor! Ben de çareyi, bu ürünü başka bir makyaj temizleyiciye boşaltarak kullanmakta buldum.

Kısacası eğer yağlı his sizi rahatsız etmiyorsa,  göz makyajınızı etkili bir şekilde çıkaracak bir makyaj temizleyici arıyorsanız Neutrogena Göz Makyaj Temizleyiciye bir şans verebilirsiniz.

19 yorum:

 1. Göz makyajı temizleyicilerde yağ bazlı ürünlerde hep sıkıntı yaşıyorum, alıp almamak konusunda tereddütte kaldığım bir ürün neutrogenanın.. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yağ bazlı ürünlerde çoğu kişi sıkıntı yaşıyor, ben de tam tersi daha rahat kullanıyorum :)

   Sil
  2. Ne güzel, kıskanılası bir durum :)

   Sil
 2. Yeni bir göz makyaj temizleyicisine ihtiyacım var karar veremiyordum. Neutrogena yı yağlı bir his bırakması nedeniyle tercih etmeyeceğim gibi :) Benim bloguma da beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yağlı hissi çoğu makyaj temizleyici bırakıyor...bırakmayanlar da suya dayanıklı makyajı temizlemede başarısız oluyor genelde....belki Garnier'in göz makyaj temizleyicisini seversiniz, blogda yazısı mevcut onun da :)

   Sil
 3. Malesef benim kirpiklerimi döktü ve kullanmayı bıraktım. Oysa ne sevmiştim ilk başta :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa direkt bu ürün mü döktü acaba? Ben öyle bir sıkıntı hiç yaşamadığım için bir şey diyemiyorum bu konuda...

   Sil
  2. Evet bu döktü çünkü kullandığım rimelleri değiştirdim yine bir değişiklik olmadı. Bunu kullanmayı bıraktığımda dökülmede yaşamadım

   Sil
 4. Ben dr temizlemesini sevdim ama kirpiklerimi döktü üstelik güçsüzleştirdi ki en ufak ufalamada da dökülüyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yukarıdaki yorumda da bahsedilmiş, biraz şaşırdım açıkçası. Bu üründen kaç şişe bitirdim, ama hiç dökülme sorunu vs yaşamadım, bir yorum yapamıyorum o yüzden :/

   Sil
  2. Ben de dökmemesine şaşırdım çünkü bunu kullanmadan önce kirpik dökülmesi sorunum yoktu yani direkt bunun yaptığına eminim her kullanımda mutlaka döküyor o yüzden soğudum yoksa temizlemesine diyecek söz yok.

   Sil
  3. Geçmiş olsun, can sıkıcı bir durum :( Ben öyle bir sıkıntı yaşamadığım için kullanmaya devam :)

   Sil
 5. bu ürünü alıp almamakta çok kararsızdım teşekkürler yorumun için :)

  YanıtlaSil
 6. Bebak acı badem sütü kullanıyorum tek geçerim kirpiklerimi döktü bu benim de :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vallahi şaşırdım kirpik dökmesi şikayetleri artıyor git gide...ben yıllardır kullanmama rağmen öyle bir sıkıntı yaşamadım, neyse maşallah diyeyim nazar değmesin, piyasadaki favori ürünüm bu çünkü :)) Bebak'ı da kullanmıştım, o da gayet güzel, ama makyaj temizleme sütlerini gözlerime pek kullanamıyorum :(

   Sil
 7. bu arada paylaşım için teşekkürler :) Güzel paylaşımlarda yorumlaşmak dileğiyle... Sevgiler blogkizsalseyler ♥

  YanıtlaSil
 8. Makyaj temizleme konusunda çok başarılı ama benim gözümü yakıyor nivea yakmıyordu :(

  YanıtlaSil
 9. Benim de aynı şekilde kirpiklerimi döktü. Bi de 2 şişe almıştım. Daha da elimi sürmem. Acı badem sütü aldım onu kullanacağımk

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.