26 Mart 2015 Perşembe

M.Asam Brilliant Teint Transparent Makeup (Aydınlatıcı Makyaj Bazı)

Yorgun ve soluk görünümlü cilde sahip olanların ilgisini çekecek bir ürünle karşınızdayım; M.Asam Brilliant Teint Transparent Makeup (Aydınlatıcı Makyaj Bazı)

M.Asam Brilliant Teint Transparent Makeup

Ürün hakkında yorumlarıma geçmeden önce kutusunun güzelliğine değinmek istiyorum. Altın renkli yanar döner yansımaları olan kutusu, bana depoya kaldırmaya üşendiğimiz yeni yıl süslemelerini hatırlattı ve böylece fotoğraf konsepti de belirlenmiş oldu! Ürünün ağır, cam bir ambalajı var. Altın kapağı ile şık bir görünüm olsa da kavanoz yerine, tüp bir ambalaj olmasını tercih ederdim.

Ürünü ilk defa sizin açmanız için koruyucu kağıt olması da hoş düşünülmüş bir ayrıntı;

M.Asam Brilliant Teint Transparent Makeup

Sanırım ambalajı hakkında yeterince konuştuk, şimdi ürün kendisine geçebiliriz;

 M.Asam Brilliant Teint Transparent Makeup ister tek başına, ister fondöten altına kullanılabilen bir ürün, bir nevi 'makyaj bazı'. İpeksi rengi ile stresli, donuk cilt görünümünü düzeltmeyi, ten rengini eşitlemeyi ve gözeneklerin görünümünü küçültmeyi vaat ediyor.  Nemlendirici üzerine uygulanıyor. 

M.Asam Brilliant Teint Transparent Makeup

 M.Asam Brilliant Teint Transparent Makeup (Makyaj Bazı) hakkında yorumlarım şu şekilde:
 • Köpük gibi hafif ve yumuşak bir yapısı var, cilt üzerinde kolay yayılıyor. Ben cildime parmaklarımla yayıyorum. Sürdükten sonra ciltte rahatsız eden bir tabaka bırakmıyor.
 • Fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi ten rengine sahip ve altın renkli ince ışıltılar içeriyor. Bu ışıltılar özellikle güneş ışığında daha belirgin oluyor, bu nedenle ölçülü bir şekilde uygulamak önemli. 
 • Tek başına kullandığımda herhangi bir örtücülük - kapatıcılık sağlamadı, ancak vaat ettiği gibi cildimin donuk görünümünü azalttı. Yazın tatilde tek başına da kullanırım muhtemelen (tatildeyken gündüzleri ten makyajı pek yapmıyorum - sadece güneş kremine dikkat ediyorum!)
 • Kendiliğinden ışıltı içeren fondötenlerle kullanılırsa yüzde ekstra parlama yapabilir, ben hafif kapatıcılığı olan ve yarı mat görünüm veren Lancome Miracle Cushion Fondöten ile kullanıyorum. Genellikle tüm yüzüme uygulamak yerine, hafifçe yanaklarıma sürüyorum, bu şekilde yüzümün geneline doğal bir ışıltı katmış oluyorum. Yani aydınlatıcı olarak kullanıyorum diyebiliriz.
 • Sürdüğüm zaman gözeneklerimde herhangi bir küçülme fark etmedim, bunun yanı sıra fondötenimin kalıcılığında da fark edilir bir değişiklik gözlemlemedim.
 • Hoş meyvemsi bir kokusu var, beni rahatsız edecek bir yoğunlukta değil.

M.Asam Brilliant Teint Transparent Makeup

İçeriğinde, çoğu kozmetik ürününde karşımıza çıkan silikon var. Bunun haricinde nemlendirme özelliği olan shea yağı içeriyor, detaylı olarak incelemek isteyenler için içindekiler şu şekilde:

M.Asam Brilliant Teint Transparent Makeup

Kısacası M.Asam Brilliant Teint Makyaj Bazını cildinde aydınlık bir efekt isteyenlere öneririm, özellikle kuru ve kuruya dönük karma ciltlerin seveceğini düşünüyorum. Tek başına renkli nemlendirici gibi kullanırım diye alıyorsanız herhangi bir kapatıcılık sağlamadığını tekrar belirtmek istiyorum, daha çok cildin mat ve soluk görünümünü gideriyor.

M.Asam ürünlerine Watsons mağazalarından ulaşabilirsiniz,  M.Asam Brilliant Teint Transparent Makeup (Aydınlatıcı Makyaj Bazı) fiyatı ise normalde 85 TL ancak şu anda indirim ile 68 TL'ye sahip olabilirsiniz.
*Basın ürünüdür.

4 yorum:

 1. ürün yorumunu okurken heh tam benlik dedim ama fiyatı fazla geldi bana :( böyle aydınlatıcı özelliği olan ama daha uygun fiyatlı bir baz var mı bildiğin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşündüm ama genelde denediklerim matlaştırıcı özellikte...aslında makyaj bazı olarak değil de direkt aydınlatıcı özellikte ürünler alabilirsiniz belki :))

   Sil
 2. Ten makyajı yapmaktan kaçsam da bu ürünü çok merak ediyordum çünkü cildim donuk ve mat fakat ikinci sırada silikon içerdiği için alacağımı sanımıyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende genelde silikonsuz ürünleri tercih etmeye çalışıyorum ama maalesef fondötenlerde, pudralarda, nemlendirici kremlerde kısacası pek çok şeyde karşıma çıkıyor :(

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.