13 Mart 2015 Cuma

Versace Crystal Noir Kadın Parfümü

Kış aylarında severek kullandığım, hatta ideal bir soğuk hava parfümü olarak tanımlayabileceğim Versace Crystal Noir parfüm bugünkü yazımın konusu olacak.

Versace Crystal Noir Kadın Parfümü

Kendimi bildim bileli parfümleri çok sevmişimdir, hatta en son Burberry London parfüm yorumlarımı paylaştığım yazımda da söylediğim gibi, parfümerilere gidip farklı kokuları denemeyi çok seviyorum. Versace Crystal Noir yine bu şekilde keşfettiğim bir parfüm, ancak yeni bir keşif değil, aksine bir kaç yıl önce denemiş ve beğenmiştim. O dönem elimde çok fazla parfüm olduğu için almamıştım, artık bu yıl kış bitmeden sahip olmalıyım diye düşünerek, geçtiğimiz ay koleksiyonuma dahil ettim.

Versace Crystal Noir Kadın Parfümü

Versace Crystal Noir parfüm 2004 yılında Antoine Lie tarafından headspace technology kullanılarak üretilmiş. Bu teknoloji, parfüm üreticilerinin özünü elde edemedikleri çiçek, yiyecek ve bitkilerin notalarının benzerlerini elde etmelerini sağlıyormuş.

Parfümün notaları şu şekilde;
 • Üst Notalar: Zencefil, kakule, biber
 • Orta Notalar: Afrikan portakal çiçeği, gardenya, şakayık, hindistan cevizi
 • Alt Notalar: Amber, misk ve sandalağacı

En baskın hissedilen nota, benim en sevdiğim çiçek notalarından biri olan gardenya. Hemen ardından ise kremsi ve lezzetli kokusu ile hindistan cevizi geliyor - ki hindistan cevizi de en sevdiğim meyvelerden biri. (Bu parfümü seviyor olmama şaşırmamalı..en sevdiğim çiçek ve meyve bir arada!) İçeriğinde bulunan biber notası ise parfüme baharatlı bir hava kazandırıyor.

Kalıcılığı oldukça tatmin edici, özellikle kıyafetlerime sıktığımda montuma bile kokusunun sindiğini fark ettim, ertesi günlerde bile kokusu gelmeye devam ediyordu. (Bendeki versiyon EDP, EDT'si de bu kadar kalıcı mıdır bilemiyorum..)

Versace Crystal Noir Kadın Parfümü

Kısacası Versace Crystal Noir sıcak, sofistike kokusu ve kalıcı olma özelliği ile soğuk kış ayları için ideal bir parfüm! Popüler ve yaygın olmasına rağmen, güzel bir imza parfüm olabileceğini düşünüyorum.

Sizin de Versace Crystal Noir parfüm hakkında yorumlarınızı merak ediyorum.

4 yorum:

 1. Versace Crystal Noiri bende çok seviyorum. Uzun zamandır alınacaklar listemde ama ne yazik ki nişanlım bu parfümü hiç beğenmiyor. Her seferinde sabun gibi koktuğunu söyleyip, beni vazgeçiriyor. Yine de seveni çok, popüler bir parfüm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Farklı bir koku olduğu kesin :) Nişanlınız gün boyu kokuyu sizde duyacağı için onun da seveceği bir parfüm almak istemeniz gayet düşünceli bir hareket :))
   Sevgiler

   Sil
 2. Bu parfümü anneme almıştım. Arada ben de kullanıyorum çok hoş gerçekten ve çok kalıcı.

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.