15 Mayıs 2015 Cuma

Foreo Luna Yüz Temizleme Cihazı Nedir?

Cilt bakımında yüz temizleme cihazlarının kullanımı oldukça popüler hale geldi. Özellikle son dönemde, kısa aralıklarla, farklı markalar kendi temizleme cihazlarını piyasaya sundular. Piyasadaki tüm cilt temizleme cihazları içerisinde benim en çok merak ettiğim Foreo ise 4 Mayıs itibari ile Douglas mağazalarında satışa sunuldu.

Foreo Yüz Temizleme Cihazı

Foreo
'nun Türkiye lansmanında markanın Ortadoğu bölgesi satış müdürü bize ürün hakkında detaylı bilgiler verdi, bende öğrendiklerimi sizlere aktarmak istedim. Daha sonra cihazı kullanıp etkilerini de ayrıca paylaşacağım - bu bir nevi ön tanıtım olacak.

Foreo, İsveç menşeli bir marka. 'Luna' isimli yüz temizleme cihazları ile adlarından oldukça söz ettirdiler. Öyle ki piyasadaki kıl fırçalı cihazlara en ufak bir ilgi duymayan ben bile, silikon başlığa sahip (ve dolayısıyla cilde karşı daha nazik olan)  Foreo'yu merak eder olmuştum.

Foreo Luna Nedir?

Foreo, üzerindeki silikon noktalar sayesinde T-Sonic (transdermal sonic) titreşimler yayarak cildi derinlemesine temizlemeyi  ve daha berrak bir görünüme kavuşturmayı vaat eden bir cihaz.  Makyaj temizliği için kullanılmıyor.

Foreo Luna (solda) ve Luna Mini (sağda) olmak üzere 2 ayrı çeşidi var:

Foreo Yüz Temizleme Cihazı

Foreo Luna:  Ön tarafında minik silikon noktalar, arka tarafında ise ön tarafa göre daha düşük frekanslı bir titreşime sahip, anti aging özelliği sunan yatay çizgiler var. Toplam 8 farklı hız ayarı bulunuyor.

Foreo Yüz Temizleme Cihazı - Luna


Foreo Yüz Temizleme Cihazı - Luna

Dört farklı rengi bulunuyor ve bu renkler cilt tipine göre ayrılıyor:
 • Pembe: Hassas - normal ciltler 
 • Mavi: Yağlı - karma ciltler 
 • Beyaz: Ultra hassas ciltler 
 • Siyah: Erkek cildi için

Foreo Luna Mini: Foreo Luna'nın daha ufak, kompakt versiyonu. Luna Mini'nin anti aging özelliği bulunmuyor (ancak merak etmeyin arka tarafı boş bırakılmamış; hem ön hem arka tarafta minik silikon noktalar mevcut.) Luna Mini'nin 3 hız ayarı bulunuyor.

Foreo Yüz Temizleme Cihazı - Luna Mini


Foreo Yüz Temizleme Cihazı - Luna Mini

Tüm cilt tipleri için uygun olduğu söyleniyor. Fuşya, turkuaz, açık pembe, mor ve açık gri olmak üzere toplam 5 farklı rengi var, renkler cilt tipine göre ayrılmıyor.

Foreo  Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Foreo Luna'yı kullanırken jel yapıda bir temizleyici ile birlikte kullanılması öneriliyor - peeling özellikli, pütürlü ve silikon bazlı temizleyiciler ile kullanılması önerilmiyor. Yüzünüze temizleyicinizi sürüp, cihazı ıslattıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Yüzünüzü bölge bölge temizlemeniz gerekiyor, zaten bir süre masaj yaptıktan sonra cihaz sizi uyararak diğer bölgeye geçmeniz gerektiğini haber veriyor. Anti aging özelliğini ise serum veya nemlendirici kremleriniz ile birlikte kullanmanız gerekiyor.
Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılılabiliyor. Yüzünüzü yıkamak için 1 dakika + anti aging özelliği için 1 dakika olacak şekilde toplam 2 dakikalık kullanım yeterli. Tek seferde 3 dakikadan fazla kullanılması tavsiye edilmiyor.

Foreo Yüz Temizleme Cihazı - Luna Mini

Foreo Luna ve Luna Mini hakkında kısa kısa bilgiler:
 • Cihazın silikon olması cilde karşı nazik olmasını sağlarken, silikonların gözeneksiz yapısı bakteri birikiminin önlenmesini sağlıyor. Kullandıktan sonra düzenli olarak su ve bir miktar sabun ile rahatlıkla temizliğini yapabiliyorsunuz.
 • Fırça başlığını yenileme vs gibi bir sıkıntı yok, aldığınız hali ile yıllarca (umuyorum!) kullanabiliyorsunuz.
 • Cihazların ön kısmında bulunan + ve - düğmeleri ile istediğiniz hızı ayarlayabiliyorsunuz (ilk kullanımlar için düşük hızda başlanılması öneriliyor.)
 • Cihazın toplam pil ömrü 4,000 saate kadar çıkıyormuş.
 • Foreo Luna full şarj olduktan sonra 400 saat, Foreo Luna Mini ise 300 saat kadar kullanılabiliyor. 
 • Suya dayanıklı (bir metreye kadar)
Son olarak ufak bir not eklemek istiyorum; Akne, egzama gibi cilt problemlerine sahipseniz bu tür cihazları kullanmadan dermatologunuza danışmayı lütfen ihmal etmeyin.

Foreo Luna hakkında aklıma gelen önemli noktalar bu şekilde, dediğim gibi bu yazı daha çok temel bilgileri paylaşmak içindi. Bir süre kullandıktan sonra Foreo hakkında kendi deneyimlerimi de paylaşacağım.

Nerede Satılıyor? Fiyatı Nedir? Douglas mağazalarından ulaşabilirsiniz. Foreo Luna Mini 399 TL, Luna 599 TL.

2 yorum:

 1. açıkcası bu ürün için bu para değmez. bende lorealin yüz yıkama jeli var hani şu temizleme pedi olanlardan. pedi aynı bu cihaz gibi bir tasarıma sahip. evet mauel kullanıyorsun ama biri 10 tl bi 500 küsur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O silikon pedlerden bende de vardı :)) Tabii bu onlara göre biraz daha farklı bir yapıda ve titreşimli...ama size katılıyorum, bence de bu ürün çok daha uygun bir fiyata satılabilirdi :/

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.