18 Mayıs 2015 Pazartesi

Kiehls Clearly Corrective Dark Circle Perfector (Koyu Halkalara Karşı Göz Altı Bakımı)

Kiehls'ın göz altı için BB krem olarak tanıttığı Kiehls Clearly Corrective Dark Circle Perfector'ı bir süredir düzenli olarak kullanıyorum, hatta instagram'da kısaca üründen bahsetmiştim, özellikle merak edenler olduğunu bildiğim için blogda da bu ürün hakkında detaylı bir yazı yazmak istedim.

Kiehls Clearly Corrective Dark Circle Perfector

Öncelikle Kiehls Clearly Corrective Dark Circle Perfector neler vaat ediyor bakalım;

İçeriğinde bulunan aktifleştirilmiş C vitamini ve meyan kökü özü ile göz çevresini aydınlatmayı, koyu halkalara karşı etkili olmayı ve ince çizgilerin görünümünü pürüzsüzleştirmeyi vaat ediyor. Bunların yanı sıra SPF 30 koruma faktörü ile göz çevresini UV ışınlarına karşı koruyor.

Kiehls Clearly Corrective Dark Circle Perfector

Vaatlerinden kısaca bahsettikten sonra kendi yorumlarıma geçiyorum;
 • 15 ml'lik tüp bir ambalaja sahip, bu da kullanım ve hijyen açısından artı puan kazanmasına neden oluyor. 
 • Aşağıdaki fotoğraftan da göreceğiniz üzere ürün ten rengine sahip, bu nedenle bu ürünü göz altı kremi gibi düşünmemek lazım. (Yani aslında Kiehls'ın yaptığı göz altı için BB krem tanımını gayet yerinde buldum diyebilirim.) Tek bir renk seçeneği var, o da bej alt tonlu ve daha çok açık veya orta cilt tonuna sahip olanlar için uygun olacaktır.

Kiehls Clearly Corrective Dark Circle Perfector

 • Likit yapıda bir ürün ve fırça ile dağıtması rahat. Hafif bir kapatıcılığı var; göz altındaki renk eşitsizliğini gideriyor, ama kesinlikle yoğun bir kapatıcı görevi görmüyor. Yani göz altı bölgenizde yoğun bir kapatıcılık seviyorsanız bu ürün tek başına yeterli gelmeyecektir.
 • Eğer kapatıcılığı yetersiz gelirse, üstüne bir göz altı kapatıcısı uygulayarak, bu ürünü göz altı bazı olarak kullanabilirsiniz. (Ancak göz altı kremi görevi görmediği için bu şekilde kullanmak bana biraz gereksiz geliyor.)
 • Nemlendirme özelliği yok, altına yoğun nem veren bir göz kremi sürmek gerekiyor aksi halde pudra bitişli yapısı ile göz altındaki mimik çizgilerine doluyor.
 • SPF 30 güneş koruması içeriyor, bu benim en sevdiğim özelliği diyebilirim! Çünkü genellikle göz altı kremleri güneş koruması içermiyor, biz de güneş kremi uygularken göz altı bölgemizi atlayabiliyoruz. Bu ürünün bu şekilde bir koruma içermesi isabet olmuş.
 • Göz altımda çok yoğun morluk olmadığı için bu ürünü (altına nemlendirici ile birlikte) rahatlıkla kullanıyorum. Üzerine tekrar kapatıcı vs geçmeme gerek kalmıyor, günlük makyaj için kullanışlı buldum.
 • Uzun süre kullanımda göz altı morluklarına etkili olmayı vaat ediyor, bu şekilde bir etkisini gözlemleyemedim ama zaten göz altı morlukları çok da muzdarip olduğum bir konu değil.

Kiehls Clearly Corrective Dark Circle Perfector içindekiler:

Kiehls Clearly Corrective Dark Circle Perfector

Kısacası Kiehls Clearly Corrective Dark Circle Perfector SPF  koruması içeren bir yandan da hafif bir kapatıcılık sunan bir ürün, ancak yukarıda dediğim gibi ben kendi adıma nemlendirme gibi bir özelliğini göremedim. Eğer tüm bunları yaparken nem de verseydi çok daha fazla severdim!

Kiehls Clearly Corrective Dark Circle Perfector 'a Kiehls mağazalarından ulaşabilirsiniz, fiyatı 109 TL.

2 yorum:

 1. Krem hakkın da merak ettiklerimi yazınızda buldum Teşekkürler.:) Kiehs avakodulu göz kremini denediniz mi acaba yada önerebileceğiniz bir krem var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler. Avokadolu göz kreminin tester'ını denemiştim ancak ben markanın Midnight Recovery göz kremini daha çok seviyorum. Şu anda Derma E Age Defying Göz kremini kullanıyorum ve gayet memnunum ama tabii cilt yapısına göre beğeniler değişebiliyor :)

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.