20 Mayıs 2015 Çarşamba

Marilou Bio Organik Arındırıcı Maske

Marilou Bio markasını Gratis mağazalarında sık sık görüyor ve merak ediyordum, geçtiğimiz aylarda %50 indirim yakalayınca Marilou Bio Organik Arındırıcı Maske 'yi alıp bir şans vermek istedim. Şu anda haftalık cilt bakımımda önemli bir rol oynayan bu ürün hakkında yorumlarımı blogumda paylaşmanın zamanı geldi.

Marilou Bio Arındırıcı Maske

Marilou Bio Arındırıcı Maske, organik sertifikaya sahip. İçeriğinde bulunan mineraller ile cildi arındırmayı, peygamber çiçeği özleri ile cildi yumuşatmayı, buğday proteini ile ise beslemeyi, korumayı ve onarmayı vaat ediyor.

Marilou Bio Arındırıcı Maske

Ürünü kullanma talimatlarında belirtildiği üzere haftada 1 veya 2 defa kalın bir tabaka halinde gözenekli bölgelere uyguluyorum. Özellikle scrub / peeling sonrası kullanılması öneriliyor, gözenekler bu aşamadan sonra iyice açıldığı için ben zaten bu tür maskeleri hep peeling yaptığım zamanlarda uyguluyorum. Maskenin kurumasını bekliyor ve daha sonra yüzümü ılık su ile yıkıyor ve tonikliyorum.

Marilou Bio Arındırıcı Maske

Maskenin içeriğinde bulunan yeşil kilden ötürü yeşil - gri arası bir rengi var, yapısı ince ve hafif akışkan (losyon gibi) bu nedenle iki kat uyguluyorum. Sürerken içeriğinde bulunan limon kabuğu yağından gelen bir turunçgil kokusu alıyorum. (Limon Kabuğu Yağı hem yoğun bir kokuya sahip, hem de potansiyel bir iritan olduğu için cilt bakımında görmeyi çok sevdiğim bir  içerik değil.) Neden bilmiyorum ama cildimi yıkadıktan sonra, hatta bazen ertesi gün bile maskenin kokusunu almaya devam ediyorum (çok yoğun bir parfüm gibi değil ama daha çok kil ve turunçgil karşımı bir koku gibi...)

Neyse bu 'koku' meselesini geçiyor ve Marilou Bio Organik Arındırıcı Maskenin cildim üzerindeki etkilerine geçiyorum;
 • Cildimde rahatsızlık verici bir gerginliğe yol açmıyor.
 • Yüzümü yıkadıktan sonra vaat ettiği gibi arındırıyor ve daha berrak bir görünüme kavuşturuyor. Bunun yanı sıra cildim yumuşacık oluyor.
 • Gözenekleri sıkılaştırıyor, ancak maalesef bu etkisi kısa vadeli oluyor. Yani çoğu maskede olduğu gibi ürünü kullanmaya devam ettikçe etkilerini görebiliyorsunuz.
İçeriği (ikinci sırada gördüğünüz illite, yeşil kil oluyor)

Marilou Bio Arındırıcı Maske

Kısacası Marilou Bio Arındırıcı Maske 'den kokusu hariç memnun kaldım diyebilirim, markanın temizleme jelini ve nemlendirici kremini de merak ediyorum, ancak işin aslı şu ki elimdeki mevcut ürünler bitmeden kesinlikle yeni bir şey almamalıyım! (Fiyatı sanıyorum 25 TL civarında, ancak ben indirimle daha uyguna almıştım.)

Eğer aranızda Marilou Bio markasının ürünlerini denemiş olanlar varsa yorumlarınızı merakla bekliyorum.

8 yorum:

 1. Bu maskeye bakacağım çok merak ettim. Ben de Manuka Honey 'nin ve Amie 'nin nemlendiricisini çok merak ediyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Good Things Manuka Honey benim de ilgimi çekiyor aslında, ama şimdilik denemeyi düşünmüyorum :P

   Sil
 2. merak ettim, bir sonraki indirimde sepete eklenecekler arasına girdi :)

  YanıtlaSil
 3. bak şimdi çok merak ettim bu ürünü

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Koku sorunu hariç güzel bence , gerçi kokusu da herkesi rahatsız etmeyecektir muhtemelen ama :)

   Sil
 4. nerede satılıyor acaba

  YanıtlaSil
 5. Yazının başında yazmıştım, Gratis mağazalarında satılıyor :)

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.