25 Mayıs 2015 Pazartesi

Yves Rocher Sexy Pulp Maskara

Son bir kaç yazıma baktım da hep cilt bakımı yazmışım, madem ki bu blogun adı 'makyaj blogum' o halde biraz da makyaj malzemelerine yer vermeliyim öyle değil mi? Tabii bu işin şakası, aslında son dönemde 'Makyaj Malzemelerini Bitirme Projesiyazımda belirttiğim gbi aşağı yukarı aynı ürünleri kullanıyorum. Araya bir kaç yeni ürün ekledim; Yves Rocher Sexy Pulp Maskara da bunlardan biri oldu.

Yves Rocher Sexy Pulp Maskara

Yves Rocher Sexy Pulp Maskara, içeriğinde bulunan Brezilya palmiyesinden elde edilen balmumu, akasya ve pirinç reçinesi ile tek tek kavradığı kirpiklere yoğun bir hacim kazandırmayı vaat ediyor.

Siyah ve sade ambalaja sahip bu maskaranın fırçası ise oldukça tombul ve ortaya doğru inceliyor. Genelde tombul, kıl fırçaların hacim konusunda iyi olduğunu gözlemliyorum (hatta bunu çok önceden 'En iyi Maskarayı Bulma Rehberi' isimli yazımda da paylaşmıştım) bu maskara da beni şaşırtmadı. 

Yves Rocher Sexy Pulp Maskara

Yves Rocher Sexy Pulp Maskara; İlk katta kirpiklere doğal bir hacim katıyor (doğal görünümü sevenler tek kat kullanabilirler) ikinci katta ise biraz daha abartılı bir hacim ve uzatma sağlıyor. Vaat ettiği gibi 2 (hatta 3 kat) uygulasanız bile kirpiklerde ağırlık yaratmıyor. Uygulamadan önce kirpik kıvırıcısı kullanıyorum ve uzunca bir süre kirpiklerimin kıvrıklığını muhafaza ediyor.

Tek sorun ilk kattan sonra uyguladığınız her kat ile birlikte kirpik uçlarında hafif topaklanma oluyor, ben buna çok takılmıyorum çünkü genel anlamda verdiği hacimli görünüm hoşuma gitti.

Yves Rocher Sexy Pulp Maskara

Gün içinde dökülme, akma yapmadan kullanabildiğim Yves Rocher Sexy Pulp Maskaranın temizliği ise çift fazlı bir göz makyaj temizleyicisi ile gayet kolay oldu. Yanlız suya dayanıklı bir formüle sahip olmadığını belirtmek istiyorum, bu da çok sıcak günlerde akma potansiyeli var demektir.

Yves Rocher Sexy Pulp Maskara

Fiyatı: 50 TL  (indirim zamanına denk getirip alınabilir!)

Yves Rocher Sexy Pulp Maskara, markanın en popüler makyaj ürünleri arasında, verdiği etkiyi sevdiğim için iyi ki denemişim diyorum, siz nasıl buldunuz?

13 yorum:

 1. bende severek kullanıyorum

  YanıtlaSil
 2. Suya dayanıklı olmamasına ve topaklanma yapmasına bakmadan 50tl gibi bir fiyat uygulanmış ya buna :))) Fiyatı çokpahalı bence dimi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Topaklanma biraz yapıyor ama verdiği etki gerçekten güzel, benim bu fotoğrafım makro çekim olduğu için tam yansıtmıyor ama uzaktan kirpikleri inanılmaz belirgin gösteriyor :) Bence indirim dönemlerinde alınası bir ürün :)

   Sil
 3. Sexy Pulp Maskara'nın adını çok duydum ancak deneme fırsatım olmadı.Yakın zamanda Volume Elixir denedim ve zayıf kirpiklerimdeki etkisi için eh işte diyebilirim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Volume Elixir de var elimde ama onu henüz denemedim canım :)

   Sil
 4. Yves Rocherin bakım ürünlerini severek kullanıyorum ama kozmetik ürünlerine nedense elim hiç gitmiyor. Topaklanma yapması dışında olumsuz bir yönü yok gibi. Alınabilir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu maskarası gerçekten başarılı geldi bana, şu aralar elim hep buna gidiyor. Özellikle indirim döneminde alınabilir :))

   Sil
 5. Bende severek kullanmistim cnm verdiği dolgunluk gözle görülür dereceydi

  YanıtlaSil
 6. ambalajı çok güzel fırça tipini de çok sevdim, hafif topaklanması benim içinde sorun değil bir şekilde halledilir gözüyle bakıyorum dört dörtlük mascara bulmak zor :) kirpiklerde duruşu da çok hoşuma gitti ve fotoğraflar şahane !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler :* Bana göre piyasadaki en iyilerden biri bu maskara!

   Sil
 7. Çok güzel duruyor.Beğeneni de oldukça fazla. Elimdeki maskaralar bitince mutlaka bakacağım:)

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.