15 Haziran 2015 Pazartesi

Esssence Dudak Kalemi 'Satin Mauve'

Bugünkü yazımın konusu Essence dudak kalemlerinin en güzel renklerinden biri olan Satin Mauve üzerine olacak. Aslında bu kalemi aylardır arıyordum, ancak girdiğim tüm mağazalarda tükenmiş oluyordu, hatta genel olarak Essence dudak kalemlerine yoğun bir talep olacak ki kırmızı hariç hiçbir rengini bulamıyordum. Artık pes etmiştim ki tesadüfen yolumun üzerindeki bir Rossman'da bu kalemi görünce (tabii ki sadece 1 adet kalmıştı) hemen aldım.

Esssence Dudak Kalemi Satin Mauve

Essence dudak kalemleri yumuşak yapıları sayesinde, hem dudakları çerçevelendirmek için, hem de ruj niyetine tüm dudakları boyamak için kullanılabilirler.

Satin Mauve rengi soğuk alt tonlu bir pembe. Rengini hemen veriyor ve gerçekten de yumuşacık bir yapıya sahip. Bu dudak kalemini genellikle tek başına ruj olarak kullanıyorum, ancak zaman zaman Golden Rose Velvet Matte Ruj 02 numara ile birlikte kullandığım da oluyor, iki rengi birbirine çok yakıştırıyorum.

Rengi ve yapısı kadar kalıcılığından da memnun kaldım, saatlerce silinmiyor dudaklarımdan, tabii hafif bir kuruluk yapıyor ama çok rahatsız edici boyutta değil (Eğer dudaklarımda ekstra bir kuruluk hissedersem bazen kalemin üstüne Hurraw Dudak Balmı sürüyorum.)

Esssence Dudak Kalemi Satin Mauve


Satin Mauve  rengi son bir yılda oldukça popüler olan Kylie Jenner rujuna oldukça benzer bir renk - ki zaten Kylie Jenner'da MAC'in Soar isimli dudak kalemini kullandığını açıklamış. Essence Satin Mauve ise MAC Soar'a dupe (ucuz alternatif) olarak gösteriliyor.

Sağda Esssence Dudak Kalemi Satin Mauve (Solda Kylie Jenner ve meşhur ruju)

Essence dudak kalemlerinin fiyatı yaklaşık 4 TL civarındaydı, oldukça uygun bir fiyatı var ve içeriği de sitelerinden incelediğim kadarıyla gayet iyi. Eğer Essence dudak kalemlerine denk gelirseniz kesinlikle şans vermenizi öneririm, Satin Mauve'dan sonra bir de Soft Berry renginde gözüm var!

8 yorum:

 1. ben de bugun aldım, gratis te zaten yok hiç denk gelemiyordum, rossmann da buldum aynen bir tane kalmıştı burda da kaptım hemen :) sizi takibe aldım, ben de sizi bloguma beklerim :) sevgiler
  http://evriminblogu.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, maalesef çok zor bulunuyor bu kalemler :(

   Sil
 2. çok güzel rengi var zaten bütün essence kalemler çok güzel bence..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben çok dudak kalemi kullanan biri değilim ona rağmen beğendim, hele bu renk tam benim zevkime uygun! :)

   Sil
 3. Ben de essence kalemleri çok seviyorum <3

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.