19 Haziran 2015 Cuma

Revigen Şampuan (Saç Dökülmesine Karşı)

Bugün, bir süredir kullandığım ve artık bitmek üzere olan, Revigen Şampuan hakkında yorumlarımı paylaşmak istedim.

Revigen Şampuan

Revigen şampuan, saç ve saç derisi bakımı yaparak saç dökülmesine karşı etkili olmayı ve saçlara canlılık ve ışıltı kazandırmayı vaat ediyor. Bu şampuanı; 
 • saç dökülmesi sorunu olanlar, 
 • ince saç tellerine sahip olanlar, 
 • saçların kırılma ve çatallanma olanlar,
 • saç derisi sağlığı iyi olmayanlar ve saçlarına boya perma vs gibi işlemler yaptıranların kullanması tavsiye ediliyor.

Benim Revigen şampuanı tercih etmemdeki temel nedenler; ısıl işlemlerden ötürü saç uçlarımda oluşan kırıklara ve (özellikle mevsim geçişlerinde karşılaştığım) dökülme sorununa karşı etkili olacağını vaat etmesi.

Şampuanın miktarı 300 ml ve tüp ambalaja sahip. Yapısı yoğun, elinize aldığınızda su gibi akıp giden bir şampuan değil, güzel köpürüyor ve saçları arındırma konusunda başarılı. Uygulama esnasında saç derime masaj yapmayı ve kullanma talimatlarında belirtildiği gibi 1-2 dakika saçımda bekletmeye özen gösteriyorum.

Vaat ettiği gibi saçlarıma parlaklık ve canlılık kattığını söyleyebilirim, kırıklar konusunda tek başına ne kadar etkili oldu bilmiyorum (sonuçta saç uçlarımda maske, bakım yağları vs kullanıyorum) ancak kullandığım süre boyunca genel olarak saçlarımın (ve saç uçlarımın) görünümünden memnun kaldım. Dökülme konusunda çok bir mucize gözlemlemedim, eğer şiddetli bir dökülme söz konusu ise bir anda keseceğini sanmıyorum, ama tabii herkeste farklı etkiler olabilir. 

Benim saçlarım yağlı ve 2 günde bir yıkıyorum, bu şampuan ile bu rutine devam edebildim, hızlı yağlandırma vs gibi olumsuz bir etki söz konusu olmadı. 

Revigen şampuan içeriğini aşağıdan görebilirsiniz; 

Revigen Şampuan

Son olarak kokusuna da değinmek istiyorum, Revigen şampuanın hafif ve baskın olmayan bir kokusu var, beni kesinlikle rahatsız etmedi. 

Revigen Şampuan

Bu arada ufak bir not, içinden çıkan kağıtta yazıldığı üzere, her ne kadar bu şampuan 'kadınlar için' olsa da erkeklerin kullanmasında da bir sakınca yokmuş. Revigen şampuana eczanelerden ulaşabilirsiniz, satış fiyatı 20 TL civarında.

7 yorum:

 1. hiç duymamıştım bunu canım teşekkürler :) bende beklerim bloğa

  YanıtlaSil
 2. çok düzgün kullanamadım o nedenle çok verim alamadım bundan ama bir daha alıp deneyeceğim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben tek başına bunu kullandım, hatta bugün de bitirdim :) Açıkçası genel performansını beğendim ama dökülmelere karşı da tam anlamıyla etkili olsaydı keşke!

   Sil
 3. Ben de kullanıyorum, bitmek üzere şu an ama aşırı dökülen saçlarım için hiçbir etkisini göremedim. Ama saçlarımı çok güzel yumuşatıyor ki benim saçlarım için şampuanlama esnasında yumuşama bir mucize gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen canım yumuşatması ve performansı başarılı ama dökülme konusunda etkisi pek yok...

   Sil
 4. Ben uzun süre kullandım geyet memnunum.Birazda çevre koşullarının iyi olması extra etkiliyo.

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.