2 Haziran 2015 Salı

Revlon Colorstay Pudra Yorumlarım

Elimde bulunan Revlon ürünlerini  denedikçe blogda yer veriyorum; Bugün bir kaç haftadır kullandığım Revlon Colorstay Pudra bloga konuk oluyor.

Revlon Colorstay Pudra

Aslında geçtiğimiz ayki makyaj malzemelerini bitirme projesi yazımda 2 ay boyunca sadece Benefit Porefessional'ı kullanacağımdan bahsetmiştim, ancak günlük kullanım için pek uygun bulmadığım için ona biraz ara vereceğim (zaten miktarı o kadar az ki her gün kullansam 1 aya kalmaz biter!) 

Revlon Colorstay Pudra; İpeksi ve ince dokusu ile cilde doğal bir görünüm vermeyi, gözenekleri tıkamadan 16 saate kadar parlamayı engellemeyi vaat ediyor. Tek başına veya fondöten üzerine kullanılabiliyor.

Revlon Colorstay Pudra

Ambalajının alt kısmında ince bir sünger aplikatör bulunuyor ancak ben onu uygulama yapmak için çok kullanışlı bulmuyorum, gerçi kocaman pudra fırçamı dışarıda yanımda taşımıyorum, bu nedenle bu aplikatör dışarıda makyaj tazelemek için kullanılabilir.

  Revlon Colorstay Pudra
Revlon Colorstay Pudra hakkında yorumlarıma geçecek olursak;

 • Benim elimde bulunan renk 'Medium' aslında ambalajda koyu gibi dursa da ince bir kat uygulayınca cildimde doğal duruyor. Renkte bariz bir sarı alt ton var, bu nedenle sıcak alt tona sahip olmayanlar için bu renk uygun olmayabilir.

Revlon Colorstay Pudra

 • Bu pudrayı öncelikle (altına iyi bir güneş kremi sürerek) tek başına kullanmayı denedim. Ciltteki kusurları tabii ki yoğun bir şekilde kapatmıyor, ancak genel anlamda cilde homojen bir görünüm kazandırıyor. Tek başına kullanınca cildimde ağırlık yapmadı, ancak maalesef pek kalıcı olmadı. Tek başına kullanınca 2-3 saat içinde tazeleme ihtiyacı duydum. 
 • Altına fondöten ile kullanınca cildimde hafif bir tabaka oluştuğunu hissettim. Genelde hafif ten makyajına alışık olduğum için böyle olmuş olabilir, ancak ince bir kattan fazla uygulanması halinde hafiften 'cakey' bir görünüme doğru kayabilir gibi geldi bana. (Cakey görünümden kast edilen yoğun kat kat uygulanmış bir ten makyajı, bknz aşağıda Katy Perry bu hataya düşmüş, biz düşmeyelim!) 
 • Fondöten altına sürünce kalıcılık biraz daha iyi oluyor, ama yine de benim cildimde 3-4 saatten fazla dayanmadı. (Özellikle yüzümde en çok parlama olan alın bölgem parlamaya başlıyor.) 

Bknz: 'Cakey' Ten Makyajı

Revlon Colorstay Pudrayı, bol bol tazeleyerek, bitene kadar kullanmaya devam edeceğim. Ancak tekrar alacak kadar beğenmedim, özellikle 16 saate kadar parlamayı engelleme vaadi bence fazlasıyla iddialı olmuş. 

Revlon Colorstay Pudra

Revlon ürünlerine Watsons mağazalarından ulaşabileceğinizi hatırlatarak yazıma son veriyorum. Kullandığınız Revlon ürünleri hakkında yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

4 yorum:

 1. Cakey makyajı yapan bir ünlü, nasıl böyle hatalar yapabiliyorlar anlayamıyorum :/ Revlon ürünlerini kullanmak henüz kısmet olmadı yaşadığım şehirdeki Watsonsa gelmedi henüz, gelince denemek istediğim çook ürünleri var, bu pudra yazından sonra onlardan birisi olamayacak maalesef :) Güzel inceleme için teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım uzaktan bakınca pek belli olmayan hatalar yakından daha da belirgin oluyor, ünlüler de sık sık bu hataya düşüyorlar :/ Revlon'un bir de Photoready pudrası var elimde ama onu daha deneyemedim, belki o daha güzeldir :) Çok teşekkür ederim yorumun için, sevgiler

   Sil
 2. Kate Perry fotoğrafı da olaymış yani :) Çok detaylı incelemişsin, ben de bu pudrayı çok kalıcı bulmamıştım.

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.