13 Temmuz 2015 Pazartesi

Avene Termal Su Yorumlarım

Son birkaç haftadır elimden düşürmediğim Avene Termal Su bugün bloga konuk oluyor. Yaz aylarında sıcaklardan bunaldığım zaman termal sular kurtarıcım oluyor! (Geçtiğimiz yıl, yaz aylarında bana Vichy markasının termal suyu eşlik etmişti, özellikle tatildeyken deniz kenarında, havuzda vs bunaldıkça çıkarıp sıkıyordum, yazısını okumak için; Vichy Termal Su )

Avene Termal Su

Avene Termal Su, Fransız Avene kasabasındaki saf bir kaynaktan el değmeden ambalajlanan ve yapısında bulunan zengin mineraller sayesinde cildi yatıştırmayı ve tahrişi önlemeyi vaat eden bir ürün.

Avene Termal Su ne zaman kullanılabilir?
 • Yüzde oluşan kızarıklıklara karşı,
 • Cilt tahrişi durumunda,
 • Güneş çarpması sonrasında,
 • Makyaj - cilt temizliği sonrası,
 • Epilasyon, traş sonrası,
 • Spordan sonra, seyahat esnasında...kısacası rahatlamak istenilen anlarda kullanılması öneriliyor.
Ben bir online eczanede indirim yakalamış ve en büyük boyunu (300 ML) oldukça uygun bir fiyata almıştım. Tabii alırken bu koca şişeyi yanımda nasıl taşıyacağımı hesap etmediğim için sadece evde ve sporda kullanabiliyorum, tatile çıkarken yanıma alamayacağım için biraz hayal kırıklığı yaşıyorum. Gerçi çok istersem bavula atabilirim ama 300 ML uzak mesafelere taşımak için fazla büyük! 

Avene Termal Su

Bu arada ambalajdan bahsetmişken, Avene'nin sprey kısmını Vichy'e göre çok daha başarılı buldum, herhangi bir takılma vs yapmadan suyu eşit bir şekilde püskürtüyor. 

Avene Termal Suyu ne için kullanıyorum?
 • Sıcaktan bunaldığım ve rahatlamak istediğim zamanlarda kullanıyorum. Gerçekten vaat ettiği gibi cildi ferahlatıyor, gerginliği alıyor ve rahatlatıyor. 
 • Tüy alma işleminden sonra oluşan kızarıklıklara karşı kullanıyorum. Açıkçası kızarıklıkları giderme gibi bir etkisini gözlemlemedim ancak verdiği ferahlık hissi yeterli geliyor. 
 • Spordan sonra veya spor esnasında sıcaktan bunaldığım zamanlar bir - iki fıs sıkıyorum.
 • Makyajımı sabitlemek için termal su kullanmıyorum, neticede su olduğu için makyajı sabitleyeceğine pek inanmıyorum (zaten denediğim zaman makyajımın kalıcılığına bir katkısı olmadı.) Bunun yerine, makyajımı iyice temizledikten sonra cildimi rahalatmak için kullanıyorum.
 • Nemlendirici krem veya serum sürmeden önce sıkıyorum, böylece cildime nemi hapsetmiş oluyorum.
 • Termal suları erkekler de cilt tahrişlerini önlemek için kullanabilirler. Benim eşim de traş sonrasında kullanıyor. 
Avene Termal Su

Avene Termal Su fiyatı miktarına göre değişiyor, ancak size önerim yanınızda rahatça taşımak istiyorsanız kesinlikle 50 ML veya 100 ML'sini alın (bknz yukarıdaki fotoğraftan 300 ML'nin ne kadar büyük olduğuna!)

Sizin favori termal su markanız hangisi? Avene Termal Su hakkında ne düşünüyorsunuz?


2 yorum:

 1. Serin bir suyu cildinize püskürtürseniz ne etkisi olacaksa bence bu ürünün de etkisi bu. 1 litresinde yaklaşık 0,3 g mineral var (ki o da bikarbonat) yani yüzünüze sıktığınız miktarda nerede hiç mineral yok. Kimisi etkisini çok övüyor ama nasıl etkili olabilir gerçekten anlamıyorum :) Ben de Avene ve La Roche Posay denedim ama şimdi bitirmek için su yerine kullanıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cildi rahatlaması ve ferahlatması dışında pek bir etkisi olmuyor, yani alt tarafı kaynaktan elde edilen 'su'...mucize beklememek lazım diye düşünüyorum. Yani övülecek etkileri ancak bu kadar oluyor benim için :)

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.