22 Temmuz 2015 Çarşamba

Chloe Love Story Parfum Yorumlarım

Chloe genel anlamda zevkime hitap eden bir moda evi, parfümleri de favorilerim arasında yer alıyor; örneğin 2008 yılında piyasaya sürdükleri Chloe Eau de Parfum yıllarca vazgeçilmez parfümlerimden biri olmayı başardı. 2014 yılında piyasaya sürdükleri Chloe Love Story'i ise yaz için ideal olacağını düşünerek parfüm koleksiyonuma dahil ettim.

Chloe Love Story Parfüm 

Chloe Love Story'nin şık ve feminen şişesinin ilham kaynağı Paristeki Pont des Arts köprüsündeki aşk kilitleriymiş. Bence içindeki kokuyu güzel yansıtan bir şişe tasarımı olmuş, zira parfümün de romantik bir havası var.

Chloe Love Story Parfüm

Anne Flipo tarafından yaratılan Chloe Love Story parfümün notalarına bakacak olursa;
 • Üst notalar: Neroli, bergamut, greyfurt, limon, armut
 • Orta notalar: Portakal çiçeği, gül, şeftali, kuşüzümü, Madagaskar yasemini
 • Alt notalar: Misk, sedir, paçuli, kaşmir
Parfümde sevdiğim neroli, portakal çiçeği, gül ve bergamut gibi notaların hepsini birden içeriyor, dolayısıyla bu parfümü sevmeme şaşırmamalı. Genel olarak tanımlayacak olursak çiçeksi ve fresh bir kokuya sahip. Yaz aylarında beyaz çiçeklerle dolu bir bahçenin yanından geçerken alınan o güzel ve temiz çiçek kokusunu Chloe Love Story'nin içine hapsetmişler.

Chloe Love Story Parfüm

Çok baskın bir koku değil, herhangi bir ortamda bu parfüm ile dikkat çekip, fark edilmek çok zor. Yumuşak ve ortama uyum sağlayan bir kokusu var. Ben zaten yaz aylarında çok keskin parfümleri tercih etmiyorum, sıcak havada bana ağır gelen kokulardan kaçınmaya çalışıyorum bu nedenle Chloe Love Story benim için ideal.

Kalıcılığı için ortalamanın biraz üzeri diyebilirim. Sabah sıktığım parfüm, akşama doğru etkisini yitirmiş oluyor. Elimde 50 ML'lik boyu olduğu için zaman zaman çantamda taşıyorum. (Eğer daha kalıcı bir parfüm istiyorsanız Chloe Eau de Parfum bu konuda daha başarılı - ancak kalıcılık konusunun tenden tene değiştiğini de eklemek istiyorum.)

Chloe Love Story Parfüm

Blogumda yer alan diğer Chloe parfümlerin yazılarını da okuyabilirsiniz;
Chloe Love Story parfümün fiyatı 50 ML için 160 TL civarında olması lazım, en büyük boyu 75 ML ve onun fiyatı ise 200 TL civarında.

4 yorum:

 1. ben de sevmiştim bunu..

  YanıtlaSil
 2. Şişesine bayıldım. Chloe parfümlerini seviyorum :)

  YanıtlaSil
 3. Merhaba acaba çiçekli kokan[şeker kokmayan :)] uygun fiyatlı bir parfüm önerir misiniz? Cevaplarsanız çok sevinirim :) yazılarınızı severek takip ediyorum ve okuyorum :)) ❤❤❤❤❤❤

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.