14 Ağustos 2015 Cuma

Babe Soothing Micellar Gel (Yüz Temizleme Jeli)

Sizi bilmem, ama sıcak havalarda çok makyaj yapmamaya çalışıyorum (zaten yaptığım makyaj da pek dayanıklı olmuyor) makyaj yaptığım zamanlarda ise eve gelip yüzümü yıkamak için sabırsızlanıyorum! Bugün, Dermobakım sitesinden hediye olarak gönderilen, Babe Soothing Micellar Gel (Hassas Ciltler için Yüz Temizleme Jeli) hakkında yorumlarımı paylaşacağım.

Babe Soothing Micellar Gel (Hassas Ciltler için Yüz Temizleme Jeli)

Dermokozmetik markaların pek çoğunu deneme fırsatım oldu, ancak Babe'ye nedense bir türlü sıra gelmedi, hatırladığım kadarıyla bu markaya ait hiçbir ürünü kullanmışlığım yok. Soothing Micellar Gel benim marka ile tanışmama vesile oldu.

Kısa bir araştırma sonucu Babe markasının İspanyol menşeli olduğunu ve 1994 yılında kurulduğunu öğrendim. Cilt bakımı, saç bakımı, bebek bakım ürünlerine kadar pek çok ürün çeşidi mevcut.

Babe Hassas Ciltler için Yüz Temizleme Jeli, cildi kirden ve makyajdan derinlemesine arındırmayı, aynı zamanda nemlendirerek kadifemsi bir his yaratmayı vaat ediyor. Aktif maddeleri: Doğal Gliserin, Betain, Meyan kökü.

Babe Soothing Micellar Gel (Hassas Ciltler için Yüz Temizleme Jeli)

Ben makyajımı temizlerken 2 adım uyguluyorum; Önce makyaj temizleme suyu ile iyice yüzümü siliyorum, sonra yüzümü temizleme jeli ile yıkıyorum.

Ambalajında yazılanlardan anladığım kadarıyla, Babe Soothing Micellar Yüz Temizleme Jeli, sadece makyaj temizliği için değil, genel cilt temizliği için de kullanılıyor. Yorumlarımı kısa kısa özetleyecek olursam;
 • Pompalı bir ambalaja sahip, kullanımı pratik. 
 • Su ile birleştiğinde jel yapısını koruyor, çok köpüren bir ürün değil. 
 • Yüzümü makyaj temizleme suyu ile sildikten sonra kullandığımda performansını ortalama buldum, ancak tek başına cildi kirden veya makyajdan tamamen arındırdığını düşünmüyorum.
 • Cildimi yıkadıktan sonra çok hafif bir gerilme hissediyorum, ancak şu aralar sıcak havanın da etkisi ile cildimde kuruluk hissi hiç olmuyor. 
 • Cildimde olumsuz herhangi bir reaksiyona neden olmadı.
 • Benim için bu ürünün en kötü yanı parfüm içeriyor olması ve buram buram kokması. Üstelik kokusu da oldukça maskülen, bana direkt erkeklerin kullandığı after shave'leri anımsattı. Cilt bakım ürünlerinde parfüm oldukça gereksiz bir içerik ve özellikle dermokozmetik ürünlerin bu konuda biraz daha dikkatli olması gerektiği kanısındayım, hele bir de hassas ciltler için (!) uygun olanların.

Babe Soothing Micellar Gel (Hassas Ciltler için Yüz Temizleme Jeli)

Kısacası Babe Yüz Temizleme Jeli ortalama bir ürün olarak blogumda yer aldı, bir daha bu ürünü alacağımı sanmıyorum ancak markanın diğer ürünlerine şans verebilirim.

Aranızda Babe ürünlerini deneyenler varsa yorumlarınızı merakla bekliyorum.

2 yorum:

 1. Son bir aydır nerdeyse hiç ten makyajı yapmadım ve cildim eski halinden kesinlikle daha iyi durumda.
  Babe markasını hiç denemedim.Ambalajı çok ferah,çekici görünüyor ancak ortalama temizlik ve kokudan kaybetti sanırım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok nadiren makyaj yapıyorum canım, yaptığımda da genelde CC krem sürüyorum :) Sıcak havalar sayesinde cildimiz kendini toparlamış oldu :)) Maalesef bu ürün ortalama, ben daha iyi olur diye ummuştum ama :/

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.