7 Ağustos 2015 Cuma

Eco Cosmetics (SLS içermeyen) Nemlendirici Şampuan

Son zamanlarda doğal ve organik ürünlere merakımın arttığını sık sık dile getiriyorum, özellikle bakım ürünlerinde bu tür ürünleri mümkün olduğunca sık  kullanmaya çalışıyorum. Daha bir kaç gün önce bitirdiğim Eco Cosmetics markasına ait organik sertifikalı Nemlendirici Şampuan hakkında yorumlarımı bugün sizinle paylaşmak istedim.

Eco Cosmetics Nemlendirici Şampuan

Eco Cosmetics Nemlendirici Şampuan içeriğinde bulunan zeytin yaprağı ve ebegümeci ekstraktı ile yıpranmış saçları güçlendirmeyi ve saçları ağırlaştırmadan beslemeyi vaat ediyor. İçindeki bitkisel içeriğin %99,5'i organik tarımdan elde edilmiş. Bunun yanı sıra sentetik boya, parfüm, SLS, paraben, silikon ve petrol ürünleri içermiyor.

Eco Cosmetics Nemlendirici Şampuan

Eco Cosmetics Nemlendirici Şampuanı düzenli bir şekilde, bitirene kadar kullandım.  Etkilerine gelecek olursak;
 • Şampuanın jelimsi bir yapısı var ve şeffaf. 
 • Güzel köpürüyor, ancak az bir miktarı benim için yeterli olmadı, her seferinde sık miktarda kullanmak zorunda kaldım ve bu şekilde kullanarak biraz hızlı bittiğini fark ettim!
 • Saçlarımı güzel arındırdı, özellikle yaz aylarında saçlarımın yağlanma hızı genelde artmasına rağmen bu şampuan ile böyle bir sıkıntı yaşamadım.
 • Saçlarımın dolaşmasına neden olmadı ve saçlarımı sertleştirmedi (ki bazı doğal içerikli şampuanlarda bu sorunlar olabiliyor) fakat yumuşatıcı bir etkisini de hissetmedim.
 • Saçlarıma yoğun bir nem kazandırdığına dair bir gözlemim olmadı.
 • Parfüm içermiyor. Rahatsızlık vermeyen, oldukça hafif bir bitkisel kokusu var.
 • Açıkçası, etkilerinden ziyade beğendiğim yönü içeriğinin nispeten temiz olması oldu. 

Eco Cosmetics Nemlendirici Şampuan

Eco Cosmetics Nemlendirici Şampuan 200 ML boyutunda ve Yaşam Dükkanı sitesinde 30 TL'ye satılıyor. Eğer bu tür doğal şampuanlara ilginiz varsa, özellikle sitede ara ara yapılan indirimlere denk getirerek deneyebilirsiniz.

2 yorum:

 1. Harika ! Doğal ürün delisi biri olarak tam benlik bir ürün . Birkac hafta önce zeytinyaği sabunu kullandım ama saçlarımı çok sertleştirdi. Daha önce de otaci sampuan kullanan biri olarak bitkisel şampuanların çabuk bittiğini söyleyebilirim. Bir de bunu deneyecegim bakalım. Ama ne diyeyim bunun da çabuk bittigini söylemen kararsız bıraktı beni :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu hızlı bitmesi biraz benim de hatam olabilir, saçlarımı iki günde bir yıkıyorum ama yıkadığımda da 2-3 şampuan yapıyorum! Aslında normalde bu kadarına gerek olmadığını biliyorum ama elimde değil :)) Yine de kullandığım diğer şampuanlara oranla hızlı bitti, ml olarak küçük olması da tabii bunda etken...

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.