28 Eylül 2015 Pazartesi

Garnier BB Krem Göz Altı Kapatıcı Roll On

İnstagram'da bana en çok sorulan sorulardan biri de göz altı kapatıcıları ile ilgili oluyor, aslında kapatıcılarla pek aram yok, göz altı bölgesinde yoğun kapatıcı hissi beni rahatsız ediyor, ki göz altlarım zaten kuruya yakın! Bu nedenle genelde makyajımda hafif yapılı ürünleri tercih etmeye çalışıyorum, bugün onlardan birini bloga konuk etmek istedim; Garnier BB Krem Göz Altı Kapatıcı Roll - On.

Garnier BB Krem Göz Altı Kapatıcı Roll On

Garnier'in bu ürününe çok yabancı değilim, zira bir kaç yıl önce Garnier Kafeinli Göz Altı Roll On'u kullanmıştım; Göz altı torbalarına ve morluklara karşı etkili olma vaadi vardı, hatırladığım kadarıyla sabahları şiş gözlerle uyandığımda işe yarıyordu. (Benim kullandığım çeşidi renksizdi, sadece serinleme hissi veriyordu.)

Garnier BB Krem Göz Altı Kapatıcı Roll On

Garnier BB Krem Göz Altı Kapatıcı Roll-on'un açık ve orta olmak üzere 2 renk seçeneği bulunuyor. Bu ürün;
 • Koyu halkaların ve gözaltı torbaların görünümünü azaltmayı,
 • Yorgunluk belirtilerini gizlemeyi,
 • Işıltı vermeyi ve göz altı bölgesini nemlendirmeyi vaat ediyor.

Ürün tüp ambalaja sahip ve bilyeli ucu sayesinde göz altına serin bir his kazandırıyor, tıpkı Garnier kafeinli roll-on gibi bunun da sabahları kalkar kalmaz oluşan hafif şişlikler için işe yaradığını gözlemledim (en azından bende işe yaradı.)

Garnier BB Krem Göz Altı Kapatıcı Roll On

Renk olarak ben 'açık' tonunu aldım, ancak şunu söylemeliyim bariz bir sarı alt ton hakim, biraz daha açık bir renk olmasını tercih ederdim. Göz altı bölgeme bilyeli ucu ile sürüp biraz yedirdikten sonra Ecotools Airbrush Concelear Fırça ile tampon hareketlerle (fırça izi de kalmamasına dikkat ederek) yayıyorum, zaten ince yapılı olduğu için bu konuda zorlayan bir ürün değil. İnce yapısından ötürü kapatıcılığı da düşük. Sağa sola yayarak sürmek yerine, tampon hareketlerle uygularsanız kapatıcılık konusunda biraz daha tatmin edici sonuca ulaşmak mümkün oluyor.

Göz altı bölgesinde çok belirgin morlukları olanların bu kapatıcıyı seveceğini sanmıyorum, daha çok göz altında renk eşitsizliğini gidermek isteyenlere göre bir ürün (ki adı da boşuna Göz Altı BB Krem Roll On diye konmamış!)

Garnier BB Krem Göz Altı Kapatıcı Roll On

Bu kapatıcının bana göre en güzel yanı, ince çizgilere dolmaması. Açıkçası göz altını nemlendiriyor mu bilemiyorum ama ekstra bir kuruluk yapmadığı da kesin.

Garnier BB Krem Göz Altı Kapatıcı Roll - On'un güncel fiyatı sanıyorum 15-17 TL civarında ama ben geçtiğimiz Migros indirimlerinden birinde 6-7 TL gibi bir fiyata almıştım ve tabii ki aldığım fiyata göre performansını iyi buldum.

4 yorum:

 1. Fiyati da uygunmus denemeye değer :)
  Nurluguzellik.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 2. ben de kafeinli olanı kullanmıştım ve beğenmiştim bunu denemedim ama..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben bunu da sevdim :)) Hafif kapatıcılık yeterli diyorsan denemeye değer bence :)

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.