11 Eylül 2015 Cuma

Garnier Neem Arındırıcı Temizleme Jeli Yorumlarım

Garnier Saf ve Temiz Neem Temizleme Jeli geçtiğimiz yıl piyasaya ilk çıktığında bende merak uyandırmayı başarmıştı, hemen hemen tüm kozmetik ve makyaj bloglarında karşıma çıkıyordu. O dönem kullandığım başka temizleyiciler olduğu için bu ürünü almamıştım, aylar sonra bir markette tam boyunu 3 TL'ye görünce alıp bir kenara koymanın mantıklı olacağını düşündüm.

Garnier Saf & Temiz Neem Arındırıcı Temizleme Jeli  

Nihayet geçtiğimiz haftalarda Garnier Neem Temizleme Jelini kullanmaya başladım ve artık yorumlarımı sizinle paylaşmaya hazırım.

Garnier Neem Temizleme Jeli, ambalajında da belirtildiği gibi, normal ve karma ciltler için uygun bir ürün. İçeriğinde bulunan Neem yaprağı ve Çay ağacı özleri asırlardır Hindistan'da güzellik bitikileri olarak kullanılıyormuş. Vaatlerini ise şu şekilde özetlyebiliriz;
 1. Cildi derinlemesine temizleme ve kirden arındırma,
 2. Siyah nokta ve sivilce problemlerine karşı etkili olma,
 3. Cilde nem ve yumuşaklık kazandırma.
Garnier Saf & Temiz Neem Arındırıcı Temizleme Jeli 

Ben bu ürünü sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanıyorum. Jel bir yapıya ve açık yeşil bir renge sahip. Kullanmadan önce ellerimin arasında iyice köpürtüp yüzüme uygulamayı tercih ediyorum, çünkü kıvamlı ve ciltten kolay arınmayan bir temizleyici.

Garnier Saf & Temiz Neem Arındırıcı Temizleme Jeli  

Garnier Saf & Temiz Neem Arındırıcı Temizleme Jelinin etkilerine gelecek olursak;
 • Cilde hoş bir ferahlık veriyor ve kirden arındırma konusunda başarılı olduğunu düşünüyorum,  
 • Yıkadıktan sonra cildimin yumuşacık olduğunu hissedebiliyorum, yoğun bir kuruluk veya gerginlik hissi yaratmıyor.
 • İçeriğinde gözenekleri sıkılaştıran salisilik asit bulunuyor ancak buna rağmen vaat ettiği gibi siyah noktalar üzerinde herhangi bir etkisini göremedim. Bu konuda peelingler kesinlikle çok daha başarılı!
 • Sivilce konusunda da çok başarılı bulmadım, hatta aksine kullandığım süre boyunca sanki sivilcelerde bir artış gözlemledim (yine de tüm suçu bu ürüne atmak istemiyorum çünkü özellikle geçtiğimiz haftalarda tatilde vs yediklerime pek dikkat etmedim.) Sivilcelerin sorumlusu olsun ya da olmasın, şunu söyleyebilirim ki benim sivilcelerime karşı etkili ol(a)madı, yani normal iyileşme süreçlerinde bir hızlanma fark etmedim.
 • Bunun yanı sıra yoğun sayılabilecek bir bitkisel kokuya sahip, cilt bakım ürünlerinde parfüm olması taraftarı değilim, ciltte iritasyonlara yol açabilecek gereksiz bir içerik.
 • Bu ürünü gerçekten de önerildiği gibi karma ciltlerin sevebileceğini düşünüyorum.
İçeriği piyasadaki bazı temizleyicilere oranla nispeten biraz daha masum olabilir, ancak SLS ve parfüm içeriyor. Detaylı olarak incelemek isterseniz;

Garnier Saf & Temiz Neem Arındırıcı Temizleme Jeli 

Kısacası Garnier Neem Temizleme Jeli aldığım indirimli fiyata göre başarılı buldum (sanıyorum normal satış fiyatı da 8-9 TL civarında) ama öyle çok da üstün bir temizleme jeli değil,  özellikle yoğun parfüm kokusunu pek tercih etmediğim için şimdilik tekrar almayı düşünmüyorum.

6 yorum:

 1. ben bunu beğendim fena değildi ufak boyunu almıştım. belki tam boyu da alabilirim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel, fiyatı da uygun, ama ben başka ürünlerle devam :)

   Sil
 2. aslında ergenlık döneminde olan gençler için uygun fiyatlı bir alternatif olabilir. Ben sevdim ama tekrar lacak kadar değil. genelde aydınlık görünüm vaat eden ürünlere yöneliyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kesinlikle uygun fiyatlı bir alternatif olacaktır, ben de açıkçası çok kötü bulmadım ama sivilcelerimi arttıran bu mu oldu yoksa yediklerim / içtiklerim mi oldu ona tam emin olamadım! Bir de parfüm olayı işin içine girince tekrar almamaya karar verdim :)

   Sil
 3. Ciltte bıraktığı o ferahlık hissini seviyorum, belirttiğin gibi cildi güzel temizlediğini hissettiriyor bu bana, görebiliyorum da.. Ayrıca yıkadıktan sonra cildimi daha aydınlık buluyorum bu iki özelliği tekrar aldırır sanıyorum bu ürünü..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Verdiği ferahlık hissi gerçekten güzel :)

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.