23 Ekim 2015 Cuma

Elancyl Activ Massage Minceur Selülit Karşıtı Masaj Kiti

Geçtiğimiz yaz başında kullanmaya başladığım, Elancyl Activ Massage Minceur (Selülit Karşıtı Masaj Kiti) hakkında yorumlarımı nihayet bugün sizinle paylaşacağım. Nihayet diyorum çünkü ne zaman bu ürün hakında yazı yazmak için bilgisayarımın karşısına otursam hep bir aksilik çıktı ve bir türlü yazıyı yazamadım, yoksa yaz bitmeden yetiştirmek istiyordum, kısmet olmadı. Neyse en azından önümüzdeki yaz için yazısı hazır olsun, zaten selülite karşı önlem almak için sonbahar ve kış aylarından bakıma başlamakta fayda var.

Elancyl Activ Massage Minceur (Selülit Karşıtı Masaj Kiti)

Elancyl Activ Massage Minceur 'Selülit Karşıtı Masaj Jeli' duşta kullanılan, pratik bir ürün. Ürünü uygulamak için bir de masaj aleti gerekiyor, ilk kez alırken kofre halinde satılan ve masaj aletinin de dahil olduğu seti almaya dikkat edin. Masaj jeli bittikten sonra ise masaj aletini saklayıp, sadece jeli satın alabilirsiniz.

Elancyl Selülit Karşıtı Masaj Jeli, içeriğinde bulunan kafein ve sarmaşık ekstresi ile selülite karşı etkili olmayı vaat ederken, masaj aleti de mikro dolaşımı arttırarak daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlıyor. Ürünün bir ay boyunca, düzenli olarak duşta kullanılması öneriliyor.

Bu ürün aslında selülitli bölgeyi yumuşatarak, diğer selülit karşıtı bakım ürünlerinden daha başarılı sonuçlar almanızı sağlıyor. Yani ardından, durulanmayan bir selülit karşıtı ürün kullanabiliyorsunuz (ben yukarıdaki fotoğrafta sağdaki ürünü kullanıyorum - onun da yazısı ayrıca gelecek.)

Elancyl Activ Massage Minceur (Selülit Karşıtı Masaj Kiti)

Elancyl Activ Massage Minceur 'Selülit Karşıtı Masaj Jeli' Nasıl Kullanılıyor?

Uygulama yaparken, masaj aletinin arkasında bulunan minik delikten masaj jelini yaklaşık 5 saniyelik bir süre boyunca sıkıyor ve daha sonra sorunlu bölgeye dairesel hareketlerle masaj yapıyorsunuz. (Bu arada ben kullanma talimatlarını okumadan, jeli masaj aletinin üst kısmına sıkıyordum, hatta o şekilde kullanınca daha iyi köpürüyor!)

Elancyl Activ Massage Minceur (Selülit Karşıtı Masaj Kiti)

Ürün hakkında genel bir bilgi verdikten sonra, Elancyl Selülit Karşıtı Masaj Kiti hakkında yorumlarıma geçelim;
 • Öncelikle şunu söylemeliyim ben bu ürünü hergün kullan(a)madım, evet çok pratik bir ürün ama bazı günler hızlı bir duş alıp çıkmak istediğim için elim bu ürüne gitmedi. Yine de bir kaç günlük aksaklık dışında düzenli kullandım diyebilirim.
 • Masaj jeli, ambalajı gibi yeşil renge sahip. Kalıcı ve ferah bir kokusu var, hatta kullandıktan sonra bir süre banyoda kokusu kalıyor.
 • Masaj aleti kan dolaşımını hızlandırma konusunda başarılı, ancak başlık yumuşak olmadığı için masajı çok sert yapmamakta fayda var, aksi takdirde cildinizde kızarıklıklar oluşabilir.
 • Jel ve masaj aletinin birlikte kullanımı gerçekten etkili oluyor. Tabii bu rutinin yanına düzenli spor ve bol bol su eklemeniz gerekiyor. Biliyorum bunu duymak herkesin hoşuna gitmiyor, spor yapacaksam niye başka birşeye ihtiyaç duyayım ki? diye düşünenler oluyor. Ancak maalesef inatçı ve yerleşmiş selülitler kolay kolay yok olmuyorlar bu nedenle sporu da bazen bu tür ürünlerle desteklemek gerekiyor.
 • Bendeki etkilerine gelecek olursak, selülitlerin olduğu bölgede gözle görülür bir düzelme fark ettim, cildim eskisine oranla çok daha pürüzsüz hale geldi. Tabii bunda yaptığım spor da etkili olmuştur kuşkusuz, ama bu ürün de cildimin daha sıkı ve pürüzsüz olma sürecini hızlandırdı.
 • Bu arada ufak bir not, ben yıllardır banyodan sonra soğuk ile masaj yaparak kan dolaşımının hızlanmasını sağlıyorum.
 • Jelin bitmesi yaklaşık olarak 1,5 ayı buluyor (tabii bu biraz da uyguladığınız bölgenin büyüklüğüne bağlı.)
Elancyl Activ Massage Minceur (Selülit Karşıtı Masaj Kiti) ilginizi çeken bir ürün ise eczanelerden ulaşabilirsiniz, bu ürün bana hediye olarak gelmişti, ben de önümüzdeki yaza hazırlık olması için bir tane daha alacağım. Selülite karşı siz neler yapıyorsunuz?

(Selülite karşı etkili bir başka ürün için; Cellublue Selülite Masaj Aleti yazımı da okuyabilirsiniz.)

8 yorum:

 1. masaj kitini sevdim ben de cildimi düzeltti ben de yedekledim kullanmaya devam ediyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen, ben de yedekleyeceğim...etkilerinden memnun kaldım :)

   Sil
 2. Bende kullandım bu üründen memnun kaldım. Ancak ürünün yanı sıra düzenli spor ve yediklerimize dikkat etmemiz şart. Ürünü böyle desteklersek daha çok verim alacağımız kesin.
  Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle, düzenli spor yapmadan etkileri olsa olsa geçici olur zaten :)
   Sevgiler :*

   Sil
 3. Sporla desteklendiğinde etkisini görmek hiç zor değil gerçekten.Duşta masaj jelinin kokusuna ise hayran kaldım :)

  YanıtlaSil
 4. Blogunuzu takibe aldim. Ben de bloguma beklerim :) guzellikdenizi.blogspot.com.tr.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 5. sporla desteklendiğinde kesinlikle çok işe yarayacaktır yaza doğru almayı planlıyorum bende bu ürünü.
  Ayrıca bende yeni blog açtım sizi de beklerim
  http://guzellikhareketi.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.