19 Ekim 2015 Pazartesi

Kiko Long Lasting Ruj No 13

Sabırsızlıkla Türkiye'ye gelmesini beklediğim Kiko markasının ürünlerini, geçtiğimiz ay yurtdışında inceleme şansı buldum. Türkiye'de kendi mağazalarından mı satış yapacaklar bilmiyorum ancak yurtdışında (gördüğüm kadarıyla) ürünlerini kendi mağazalarında satıyorlar, dolayısıyla oldukça fazla renk ve çeşit seçeneği mevcut.

Kiko Long Lasting Ruj No 13

Ben markadan gülkurusu tonlarda bir ruj almak istiyordum, hatta çok sevdiğim bir arkadaşım da bu tonlarda bir ruj siparişi vermişti dolayısıyla mağazaya girer girmez (ki inanılmaz kalabalıktı!) ilk iş rujlara doğru koştum ve şansıma baktığım ilk yönde mükemmel rengi buldum! Kiko Long Lasting Lipstick No 13.

Kiko Long Lasting Ruj No 13

Kiko Long Lasting Lipstick serisi, çok şık gümüş rengi ambalaja sahip ve toplam 14 renk seçeneği mevcut. Benim tercih ettiğim 13 numara 'Cocoa'  rengi çok hoş kahve / gül kurusu bir renk (ya da ingilizce 'mauve' sanırım bu rujun rengini anlatmak için en uygun kelime olacaktır.) 

Kiko Long Lasting Ruj No 13

Rujun oldukça kremsi bir yapısı var, dudaklara ilk sürüldüğünde o kremsi ve yumuşak yapı hemen hissediliyor. Ancak sürdükten yaklaşık bir dakika sonra ruj matlaşıyor ve sabitleniyor, tam da bu sırada dudaklarda kuruluk hissi başlıyor. Kısacası, maalesef bu ruj da çoğu mat ruj gibi dudakları kurutuyor. Uygulamadan yaklaşık 1 saat önce dudaklara bol bol dudak balmı sürerseniz kuruluk hissi biraz azalıyor. Dudakları kurutuyor olmasına rağmen, korktuğum kadar çizgilere dolma yapmadığını da eklemeliyim, en azından bu yönden artı bir puan kazandı.

Kiko Long Lasting Ruj No 13

Kalıcılığı ortalama seviyede, ben kalıcılığı arttsın diye altına hemen hemen aynı renkte olan Essence Satin Mauve dudak kalemini de uyguluyorum. 

Kiko Long Lasting Ruj No 13

Son olarak rujun hafif vanilyamsı bir kokusu var, rahatsız etmiyor zaten sürdükten sonra pek kokusu kalmıyor. Kısacası dudakları kurutma kısmı hariç, rengini ve genel olarak duruşunu çok beğendiğim bir ruj oldu.

Elimdeki diğer Kiko ürünlerinin yazısı da yakında blogda olacak. Kiko markası Türkiye'ye gelirse (ki Doğuş Grubu aracılığıyla geleceği söyleniyor) siz hangi ürünlerini denemek istiyorsunuz?

4 yorum:

 1. Merhaba,

  Ben Kiko markasının aydınlatıcı, rimelini, likit kalıcı rujunu, dudak parlatıcısını, göz altı serumunu, kaş kalemini ve ojelerini denedim. Hepsinden çok memnun kaldım.
  Özellikle ruj yazdığınız için likit kalıcı rujundan özellikle memnun olduğumu paylaşmak isterim. Önce renkli kısmı uyguluyorsunuz, ardından şeffaf parlatıcıyı sürüyorsunuz. Bu şekilde kuruluk ve çatlama hissi oluşmuyor. MAC, L'oreal gibi markalarda da bu tip ürünler mevcut. Aralarında en çok Kiko'dan memnun kaldığımı söyleyebilirim.
  Türkiye'ye gelse keşke, allık ve diğer ruj çeşitlerini muhakkak denemek isterim.

  Işık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Işık, ne kadar güzel ve detaylı anlatmışsın. Bende likit rujlarını merak ettim şimdi, keşke bir tane de onlardan alsaymışım :)

   Sil
 2. Rujun rengine bayıldım ama biraz kuru durmuş gerçekten dudağınızda.. Genel olarak fiyatına göre başarılı ürünleri oluyor, bunda tutmamış demek ki :) Umalım ki Türkiye'ye de gelsin en kısa süredee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim dudaklarım maalesef böyle kurumaya meyilli ama bu ruj da ekstra bir kuruluk yaratıyor. Yine de renginin hatırına sürmeye devam ediyorum :)

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.