17 Kasım 2015 Salı

Kruidvat Oje Düzeltici Kalem (Nailpolish Corrector Pen)

Blog yazmaya verdiğim kısa ara esnasında havalar iyice soğumaya başladı, ben de makyaj ve kıyafet seçimlerimi yaparken dışarıdaki solgun ve gri havaya eşlik edecek koyu renklere yönelmeye başladım. Özellikle oje seçimlerimi tamamen koyu renklere kaydırmış vaziyetteyim ve bu durumdan da çok memnunum, çünkü koyu renk ojelerin, ten rengim ile oluşturduğu kontrastı seviyorum. Ancak koyu renk ojelerin bana göre tek kötü yanı tırnak etlerine taşma riski taşıyor olmaları, işte bugünkü yazımın konusu da tam bu durumu hedef alan bir ürün: Kruidvat Oje Düzeltici Kalem.


Kruidvat Oje Düzeltici Kalem 

Kruidvat Oje Düzeltici Kalemi ilk gördüğümde inanılmaz pratik olacağını düşünmüştüm, normalde taşan ojeleri kulak çubuğu yardımı ile temizliyorum ancak bu kalemin ucu daha sert ve eğimli olduğu için çok daha rahat edeceğimi düşünmüştüm -ki gerçekten de öyle oldu.  Asetonsuz olduğu için tırnak etlerimde ekstra bir kuruluk yaratmaması da bu ürüne artı bir puan kazandırdı.

Kruidvat Oje Düzeltici Kalem 

Kalemin ucu, tırnak etlerinin arasına çok rahat yerleşiyor ve taşan ojeleri kolaylıkla siliyor. Ucu çok ıslak olmadığı için hafifçe bastırmak gerekiyor ancak çok fazla bastırmamaya da dikkat etmek lazım, aksi takdirde şekli bozulabiliyor.

Kalemin arka kısmındaki kapaklı bölümün içinden 3 adet yedek başlık çıkıyor. Her başlık ilk bir kaç kullanımdan sonra lekelenmeye ve hafiften etkisini kaybetmeye, kurumaya başlıyor. Ancak ben her ürünü gittiği kadar kullanma prensibi ile her başlığı 2.5 -3 hafta kullanıyorum (ki biraz da kullanım sıklığı ile ilgili bir durum.)

Özellikle dikkat edilmesi gereken nokta; kullandıktan sonra kapağını sıkı sıkı kapamak gerekiyor!

Kruidvat Oje Düzeltici Kalem 

Koyu renk ojeleri seven, ancak taşmış oje görünümünü sevmeyenler için Kruidvat Oje Düzeltici Kalemin güzel bir ürün olduğunu düşünüyorum, olmazsa olmaz değil belki ama hayatı kolaylaştırdığı bir gerçek.

Kruidvat Oje Düzeltici Kalemi Watsons mağazalarından bulabilirsiniz, sanıyorum fiyatı 15 TL civarında.

2 yorum:

  1. ben de seviyorum bunu ama yedek uçları çok çabuk kurudu maalesef :-(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Maalesef çok uzun ömürlü bir ürün değil :(

      Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.