19 Kasım 2015 Perşembe

Vichy Purete Thermal Arındırıcı Köpük Temizleyici

Vichy Purete Thermal Arındırıcı Köpük Temizleyici (Purifying Foaming Cream Cleanser) bir kaç ay önce aldığım ve dolabımın bir köşesinde, elimdeki diğer ürünler bitince, kullanılmak üzere beklettiğim bir üründü. Nihayet geçtiğimiz ay kullanmaya başladım ve artık blogumda da bu ürüne yer vermenin zamanı geldi diye düşünüyorum

Vichy Purete Thermal Arındırıcı Köpük Temizleyici 

Vichy Purete Thermal Arındırıcı Temizleyici, kremsi ve köpüren yapısı ile cildi etkili bir şekilde makyajdan ve kirden arındırmayı vaat eden bir ürün. İçeriğinde yatıştırıcı ve ferahlatıcı termal su bulunuyor ve hassas ciltler için uygun.

Malum piyasada çok fazla temizleyici var ve ben de bazen seçim yaparken zorlanıyorum, ancak şu ana kadar denediğim temizleyiciler içinde kremsi yapıda olan köpüklerin cildimi daha az kuruttuğunu fark ettiğim için bu ürünü denemek istedim.

Vichy Purete Thermal Arındırıcı Temizleyici, bir anda köpüren temizleyicilerden değil, aksine kremsi yapısı ile cilde iyice yedirmek gerekiyor. Ben bazen parmak uçlarımla uyguluyorum ama çoğunlukla Foreo Luna Mini Yüz Temizleme Cihazını kullanıyorum. Her iki uygulama çeşidinde de zaman ayırarak, cildime masaj yapmaya özen gösteriyorum.

Vichy Purete Thermal Arındırıcı Köpük Temizleyici 

Vichy Purete Thermal Arındırıcı Köpük Temizleyicinin cildimdeki etkilerine ve yorumlarıma gelecek olursam;
  • Cildimi kurutmadan ve germeden temizliyor, bu anlamda en büyük beklentilerimden biri karşılıyor.
  • Kirden arındırma ve yağlı görünümü giderme konusunda başarılı bir ürün. Makyaj kalıntılarını da temizliyor, ancak tabii ki öncesinde makyajımı makyaj temizleme suları ile iyice siliyorum. (Favorilerimden biri için bknz; Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu)
  • Yüzümü yıkadıktan sonra cildime yumuşak ve daha aydınlık bir görünüm veriyor. Hatta bu anlamda bir kil maskesi kadar etkili buldum, maske ile uğraşmadan bir temizleyici ile o sağlıklı ve parlak görünümü elde etmek çok güzel oluyor!
  • Cildimde sivilcelenme vb olumsuz etki yaratmadı, aksine dönem dönem alnımda çıkan sivilcelerime iyi geldi. (Tabii yine de çok yoğun sivilcelenme sorunu olanlara ne kadar etki edeceğini kestirmem mümkün değil, eğer bu konuda bir sıkıntınız varsa bir dermatologdan yardım almanız en doğru çözüm olacaktır.)
  • Benim bu temizleyici hakkında tek şikayetim parfüm içeriyor olması, kokusu ne yazık ki hiç hoşuma gitmiyor. 
  • İçeriği;

Vichy Purete Thermal Arındırıcı Köpük Temizleyici 

Kısacası, Vichy'nin bu temizleyicisinden memnun kaldım, benim cildime olumlu etki eden ve beklentilerimi karşılayan bir ürün oldu.

Vichy Purete Thermal Arındırıcı Köpük Temizleyiciye eczanelerden ulaşabilirsiniz, ben indirim döneminde yakalayıp almıştım (güncel fiyatını bilmiyorum maalesef) Eğer siz de denerseniz veya önceden denediyseniz lütfen yorumlarınızı paylaşın.

2 yorum:

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.