11 Aralık 2015 Cuma

Avene Hydrance Optimale Nemlendirici Cilt Tonu Düzenleyici

İnstagram'da paylaştıkça hakkında çok soru aldığım Avene markasının renkli nemlendiricisi bugün bloga konuk oluyor. Avene Hydrance Optimale Nemlendirici, Cilt Tonu Düzenleyici; İçeriğinde bulunan bakır ve pembe renkli sedefli ajanlar sayesinde soluk cilt tonunu düzenlemeyi ve Avene termal su sayesinde cilde nem vermeyi vaat eden bir ürün. SPF 30 güneş koruması bulunuyor.

Avene Hydrance Optimale Nemlendirici, Cilt Tonu Düzenleyici 

Farklı cilt tipleri için 2 ayrı seçeneği var; Riche kuru ve çok kuru ciltler için, Legere ise normal ve karma ciltler için öneriliyor.

Avene Hydrance Optimale Nemlendirici, Cilt Tonu Düzenleyici (bildiğim kadarıyla) tek bir renk seçeneğine sahip; Bonne Mine - Healthy Glow, bu rengin tüm cilt tonlarına uyum sağlama özelliğine sahip olduğu belirtilmiş.

Avene Hydrance Optimale Nemlendirici, Cilt Tonu Düzenleyici 

Fotoğraftan da göreceğiniz gibi ürün biraz koyu ve (tam yansımamış olsa da) somon / pembe arası bir renge sahip, daha görür görmez rengin bana tam uymayacağını anladım. Ancak şöyle bir durum var sürdükten bir süre sonra, ten rengim ile biraz daha bütünleştiğini fark ettim. Kısacası en azından blogda detaylı bir yazı yazacak kadar bu ürünü kullandım, yine de bu tür 'her tene uyum sağlayan' ürünlerden yana şansım pek yaver gitmiyor, genelde benim cildim için 1-2 ton koyu kalıyorlar.

Avene Hydrance Optimale Nemlendirici, Cilt Tonu Düzenleyici 

Avene Hydrance Optimale  Nemlendirici, Cilt Tonu Düzenleyici hakkında yorumlarım şöyle
  • Yapısı beklediğim üzere ince ve hafif, cilt üzerinde yaymak için genelde Real Techniques Expert Face Brush'dan yardım alıyorum. Parmaklarımla yaydığım zaman istediğim görüntüyü elde edemedim.
  • Kapatıcılığı kesinlikle yoğun değil, sadece lekesiz ve pürüzsüz bir ciltte renk eşitsizliklerini gideriyor. 
  • Uygulamadan sonra hafif aydınlık bir görünüm veriyor, ancak çok rahatsız eden, cildin yağlı görünmesine sebep olan bir parlaklık olmuyor. Tamamen mat bir görünüm için ince bir kat pudra geçmek gerekiyor. 
  • Her ne kadar rengi birebir uymasa da yapı olarak tenimle bütünleşmesini ve doğal bir görünüm vermesini sevdim.
  • Bu ürün renkli nemlendirici olarak geçiyor ama ben altına mutlaka ince bir kat serum ya da nemlendirici krem kullanıyorum. Tek başına bu ürünün vereceği nem benim cildim için yeterli olmuyor (hele ki bu soğuk kış günlerinde!)
  • Kalıcılığı başarılı, akşama makyajımı sildiğim zaman pamuğa gelen kalıntılardan ürünün cildimde kalmış olduğunu görüyorum.
  • SPF 30 içeriyor, bu da yeterli bir güneş koruması sağlıyor.
  • Son olarak kokusundan bahsetmemek olmaz; Bana göre yoğun sayılabilecek, çiçeksi bir parfüm kokusu var. Özellikle ürünü ilk sürerken baya buram buram burnuma geliyor, gönül isterdi ki parfümsüz olsun!

Avene Hydrance Optimale Nemlendirici, Cilt Tonu Düzenleyici 

Özetleyecek olursak; Cildinizde çok belirgin lekeler ve kusurlar yoksa ve belli belirsiz bir makyaj görünümü hoşunuza gidiyorsa bu ürünü sevebilirsiniz, tabii ten renginize uyumu konusunda birşey diyemiyorum.

Avene Hydrance Optimale  Nemlendirici, Cilt Tonu Düzenleyici eczanelerde satılıyor, fiyatı 80 TL ancak markanın ürünlerinde sık sık indirim oluyor, indirimleri takip ederek 50 TL civarında bir fiyata satın alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.