23 Şubat 2016 Salı

Giovanni 2 Chic Ultra Sleek Blowout Styling Mist (Isıya Karşı Koruyucu Sprey)

Yıllardır değişmeyen rutinimde, saçlarımı yıkadıktan sonra mutlaka bir ısıya karşı koruyucu yer alır. Bugünkü konuğumuz, şu anda kullanmakta olduğum Giovanni 2 Chic Ultra Sleek Blowout Styling Mist (Brezilya Keratini ve Argan Yağlı Fön Öncesi Şekillendirici Sprey)


Giovanni 2 Chic Ultra Sleek Blowout Styling Mist (Isıya Karşı Koruyucu Sprey)

Saçlarımı daha bir kaç hafta öncesine kadar uzun kullanıyordum, bu nedenle yıkadıktan sonra kendi haline bırakıp kurutmam pek mümkün olmuyordu, mutlaka saç kurutma makinası kullanmam gerekiyordu. Saçlarımı kestirdikten sonra, biraz daha rahatladım, en azından o ilk nemini bir süreliğine havlu ile alabiliyorum. 

Yine de saç kurutma makinasını elime almadan önce, saçlarıma mutlaka bir ısıya karşı koruyucu sprey sıkıyorum. 

Giovanni 2 Chic Ultra Sleek Blowout Styling Mist (Isıya Karşı Koruyucu Sprey)

Giovanni 2 Chic Ultra Sleek Blowout Fön Öncesi Spreyi tercih etmemdeki temel sebep, içeriğinin nispeten bazı ürünlerine oranla iyi olması. Bu ürün;
 • Saçı fön ısısından korumayı,
 • İpeksi ve hacimli bir dolgunluk için nem vermeyi,
 • Dolaşıklığı ve saçlardaki elektriklenmeyi gidermeyi vaat ediyor.
Ürünü kullandığım sürece sadece fön makinası değil, saç düzleştirici ve maşa gibi ısıl işlemler de uyguladım. Bu ürünü kullandığım süre boyunca saçlarımda yıpranma veya kırık sorunu yaşamadım. Bu anlamda bu ürün temel işlevini yerine getiriyor diye düşünüyorum, ayrıca saçlarımda zaman zaman oluşan elektriklenme sorununu da (tam gidermese bile) baya bir azaltıyor. Ancak saçlarıma dolgunluk verme veya saçlarımdaki dolaşmayı giderme gibi etkileri olmadı. 

İlk sıkıldığında hafif bir yapış yapış his oluyor ama çok rahatsız edici boyutta değil, saçlarımda ekstra bir ağırlık da yaratmadı.

Ürünün baskın bir hindistan cevizi kokusu var, benim gibi tam bir Hindistan cevizi aşığı için hiç de kötü bir özellik değil, ama sevmeyenler olabilir. Bu arada Hindistan cevizi demişken, şu yazımı da mutlaka okumanızı öneririm; Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Ambalajı için de ufak bir not eklemek istiyorum; Kapağını her açtığımda, ağız kısmı gevşiyor ve sızdırıyor. İlk kullanmaya başladığımda, ambalaj doluyken, biraz sinir bozucu bir durum idi ama artık bitmek üzere olduğu için sızdırma sorunu da kalmadı.

Giovanni 2 Chic Ultra Sleek Blowout Styling Mist (Isıya Karşı Koruyucu Sprey)

Şimdiye kadar kullandığım diğer Isıya Karşı Koruyucu Spreylere oranla büyük bir artısını gördüm diyemem ama en azından saçlarımda herhangi bir yıpranma olmadan kullanmaya devam edebildim. İçeriği de nispeten daha iyi olduğu için Gratis indirimlerini takip edip almaya devam edebilirim, ama bir de Phyto'nun Isıya Karşı Koruyucu Spreyini denemek istiyorum. Siz Giovanni 2 Chic Ultra Sleek Blowout Fön Öncesi Spreyi denediniz mi, yorumlarınızı merak ediyorum.

14 yorum:

 1. Phyto gerçekten muhteşem, tavsiye ederim, bu hafta yazacağım kendisini, eşim tam iyileşirse

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok geçmiş olsun, yazınızı merakla bekliyor olacağım :)
   Sevgiler

   Sil
 2. Ben hala Urban Care Argan Oil Serum'u bitiremediğim için onu kullanıyorum. Phyto'nunkini ben de meraktayım ayrıca. Peki bir soru, şimdiye kadar kullandığın en iyi ısıya karşı koruyan sprey/serum hangisiydi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sprey olarak düşünürsek Lee Stafford fena değildi Başak'cım, ama içerikte alkol olması hoş değil bir de kokusunu herkes sevmeyebilir. Serum olarak ise Nashi Argan Yağı ve Earthly Body Marakkesh Oil serumları çok seviyorum, şimdi bir de Chi markasının minik boylarını deniyorum ama onlar spreyler kadar ısıdan korumaya etkili mi bilemiyorum :/

   Sil
  2. Tamamdır, ben bunları not ediyorum... Nashi'yi kullanmıştım gerçi, Urban Care'le birlikte sevdiklerimden biriydi. Earthly Body ve Chi de aklımda olsun! Teşekkürler, sevgiler :)

   Sil
  3. Ben de Urban Care'i bir türlü deneyemedim Başak'cım, bir türlü diğer markalardan fırsat gelmedi :)

   Sil
 3. Benim kuru, yıpranmış ve boyalınsaçlarım pek sevmemiştim saçlarımda naylonumsu bir his bırakıyordu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de öyle bir his olmadı, aslında alkol vs de içermiyor oluşu güzel ama sanırım kendisinden beklentimi çok yüksek tuttum ya da diğer ürünlere göre bir fark göremediğim için hafif bir hayal kırıklığı oldu :/

   Sil
 4. Peki bu urunu nereden bulabilirim?

  YanıtlaSil
 5. Ben kıvırcık saçlar için bukle belirginleştirici saç iksirini kullanmıştım bu markanın ve hiç memnun kalmadım :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Temiz içeriğe sahip olduğu için tercih ettim ben, daha bir de şampuan ve kremleri var elimde, bakalım onlar nasıl çıkacak :)

   Sil
 6. Bu ürünü ben de kullanmıştım ama saçlarımı biraz sertleştirmişti o yüzden yeniden almadım. Yine de içeriğini, kokusunu, ağırlık yapmamasını beğenmiştim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim saçlarımı çok sertleştirmedi ama vaat ettiği dolgunluk veya ekstra nemi de göremedim :)

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.