26 Şubat 2016 Cuma

Revlon Colorburst Matte Balm Elusive (Mat Kalem Ruj)

Revlon Colorburst Matte Balm (kalem rujlardan) Sultry rengini ne kadar sevdiğimi sık sık dile getiriyorum, hatta bu ruju bulabilmek için zamanında İstanbul'un çeşitli yerlerindeki Watsons mağazalarını gezmişliğim bile var. (Yazısını okumak isterseniz; Revlon Sultry Ruj) Bugünkü yazımın konuğu ise yine makyaj blogumun arşivinde yer almasını istediğim bir diğer renk 205 numara Elusive. 

Revlon Colorburst Matte Balm Elusive 


Revlon Colorburst Matte Balm'larda ambalajda gördüğünüz renk, rujun kendi rengini yansıtıyor. Elusive rengi, fotoğraflardan da göreceğiniz üzere sıcak tonlu bir pembe. Nedense ben biraz daha gül kurusuna yakın, pastel bir renk bekliyordum ama dudaklarımda gayet canlı bir renk oldu.

Bu ruju alırken, hafif bir ten makyajıyla kullanım için uygun görünmüştü gözüme, ancak pek öyle olmadı, tek başına kullandığımda tuhaf durduğunu düşünüyorum. Yani kısacası sür - çık tarzında bir ruj ol(a)madı benim için, mutlaka hafif bir göz makyajı da istiyor.

Revlon Colorburst Matte Balm Elusive 

Ambalajı; Kalem şeklinde olması hoşuma giden bir özellik, gerçi ben bu tür rujları bitirirken çok zorlanıyorum nedense, ama görüntüsü çok şeker.  Üstelik alttan çevirilerek açılıyor, kalemtıraşla vs uğraşmanıza gerek de kalmıyor.

Yapısı;  'Elusive' rengi de tıpkı Sultry  gibi, opak ve yumuşacık, kadifemsi bir sürümü var. Ancak bu rengin olumsuz bir yönü var; Dudak kusurlarını belirgin hale getiriyor, dudaktaki en ufak kuru noktalara yapışıyor.

Revlon Colorburst Matte Balm Elusive 

Son aylardaki likit mat ruj furyası sayesinde mat rujların tam olarak nasıl durduğunu gördükten sonra,  bu rujların matlığı muhtemelen sizin için de biraz yetersiz kalacaktır. Ama yine de çok parlak durmuyor ve dudakları germiyorlar, daha çok satin yapıda gibiler.

Kokusu Nasıl? Güzel, mentollü bir kokusu var, hatta The Balm Meet Matte Hughes likit mat rujlarını çağrıştırıyor. Ben bu şekilde naneli kokuları hep çok sevmişimdir, bu rujlarda da hiç rahatsızlık duymuyorum ama sevmeyenler olabiliyor, bu nedenle almadan önce tester'ları koklayın derim.

Kalıcı mı? Kalıcılığı çok yüksek değil, ama ben zaten birşeyler yemeden içmeden önce genellikle rujumu temizliyorum, o nedenle zaten hiçbir ruj dudaklarımda saatlerce kalmıyor.

Revlon Colorburst Matte Balm Elusive 

Kısacası, şu anki aklım olsa bu seriden sadece Sultry rengini alırdım, çünkü onu kendime daha çok yakıştırıyorum.

Bu arada ufak bir not, kiremit - kahve tonlarda ruj sevenler için, bu seriye yeni eklenen renklerden 265 numara Fierce Redoutable 'ı öneririm.

Görsel: Revlon Instagram hesabından alınmıştır.

Revlon Colorburst Matte Balm kalem rujlara Watsons mağazalarından ulaşabilirsiniz, fiyatları 30 TL ancak indirim döneminde yarı fiyatına düştüğü de oluyor.

11 yorum:

 1. Ama şimdi neden o 265'ten bahsettin? Sultry'ye karşı direniyorum elimde Golden Rose Velvet Matte 12 olduğu için ama o 265'e bakmam lazım!! Elusive rengi de standda hep inceleyip he yerine bıraktığım bir renkti, isabet olmuş dedim yazını okuyunca. Teşekkürler :) Sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. GR 12 ile çok benzer tonlar Başak'cım, ama Sultry'nin o kremsi yapısını çok seviyorum ben. Hatta ne sürsem diye düşündüğüm günlerde elimin gittiği 2-3 rujdan biri :) Elusive rengini kendime yakıştıramadım ama :/

   Sil
 2. Ah o indirim gününü yakalayamadım yakalasam ruju bulamadım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olsun sık sık indirim oluyor, elbet birini yakalarsınız :)

   Sil
 3. Elusive tam bir hayal kırıklığı benim için de, ambalajına ben de aynen senin gibi hayal etmiştim, sonuc cırt pembe! Sultry'i bulamayınca teselli için almıştım ama fos çıktı. Bazen süresim geliyor ama, başka rujlarla karıştırıyorum. Sen de güle güle sür cicilerini.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen, hatta almadan önce elimde denedim o zaman bile uyanamadım :) Oysa baya canlı bir renkmiş...Ben de genelde dudak kalemi ile birlikte kullanıyorum ama diğer rujlar varken elim pek buna gitmiyor :/

   Sil
 4. elimde o kadar ruj var ki ama bunlar da çok güzel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İhtiyaç doğrultusunda almak, daha doğrusu alabilmek en güzeli! :)

   Sil
 5. Kalem rujlara bayılıyorum geleli mat yapidaysa dahada seviyorum:)mat kalem rujlardan en sevdiğim narsinkiler revlonunkini hiç denememistim ama aklıma düştü yazınla canim:)

  YanıtlaSil
 6. Revlonda %50 varmış 🙈

  YanıtlaSil
 7. Merhaba,hepsi çok güzel görünüyor :)

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.