3 Mart 2016 Perşembe

Maybelline The Falsies Push Up Drama Maskara Yorumlarım

Maybelline The Falsies Push Up Drama Maskara son günlerde adını sıkça duyduğumuz, hatta instagram paylaşımlarında da sıkça gördüğümüz bir ürün. Reklam yüzü olarak Gigi Hadid'in kullanıldığı bu ürün hakkında yorumlarımı sizinle bir an önce paylaşmak adına, son 1-2 haftadır her makyajımda bu maskarayı kullandım.

Maybelline The Falsies Push Up Drama Maskara

Maybelline The Falsies Push Up Drama Maskara silikon fırçası ve vaks içeriğiyle gün boyu kalıcı push up etkisi yaratmayı (yani kısacası kirpikleri kıvırma etkisi diyebiliriz) ve dolgunlaştırıcı formülü ile kirpiklere hacim kazandırmayı vaat ediyor. Açıkçası her maskaranın aşağı yukarı benzer vaatler taşıdığını görüyoruz, ancak çok azı bunları yerine getirebiliyor.

Maybelline The Falsies Push Up Drama Maskara


Maybelline The Falsies Push Up Drama Maskara hakkında yorumlarım şu şekilde;
 • Silikon, orta kalınlıkta taraklı bir fırçaya sahip. Kirpikleri güzel kavrayan bir fırça olduğunu düşünüyorum.
 • Maskaranın formülü oldukça ıslak. Uygulama esnasında, kirpiklerin birbirine yapışmasına ve kirpik uçlarında hafif topaklanma oluşmasına neden oluyor. Tek katta bile bu durum söz konusu iken, ikinci katı uygulamak çok zorlaşıyor (bu yüzden ben bu maskarayı hep tek kat uyguluyorum.)
 • Tek kat uygulayınca kirpiklerde ağırlık yaratmıyor.
 • Okuduğum yorumlardan gördüğüm kadarıyla bazı kullanıcılar kirpiklerinde uzama veya hacim görmediklerini söylemişler. Açıkçası benim için öyle olmadı, aksine kirpiklerimi belirginleştirdi, genelde Maybelline maskaralar sadece uzunluk verir, ama bu maskara hacim de veriyor. (Ancak kirpikleri birbirine yapıştırdığı için bu etkiyi tam anlamıyla görmek oldukça zor oluyor.)
 • Ben bu maskarayı sürdükten hemen sonra bir kirpik tarağı (veya eski bir maskara fırçası) ile kirpiklerimi tarıyorum. Böylece kirpiklerimin yapışmasına bir nebze de olsa engel oluyorum. Bu arada, bu maskaranın üzerine, kirpikleri tek tek ayıran başka bir maskara sürerseniz oldukça dramatik bir görünüm elde edebiliyorsunuz. (Bu benim takma kirpik takmadan, dramatik bir görünüm elde etmek için zaman zaman başvurduğum bir makyaj hilesi. Bu konuda bir yazımı okumak ister misiniz? Maskara ile Takma Kirpik Etkisi)
 • Kendiliğinden kıvırma özelliği benim kirpiklerime pek etki etmedi. Kirpiklerim oldukça düz olduğu için mi bilmiyorum ama öncesinde kirpiklerimi kıvırmayı tercih ediyorum.
 • İlk sürdüğüm günlerde, göz altlarıma döküldüğünü fark etmiştim ancak şu anda durum çok daha iyi. Belki de formülü biraz daha kuruduğu için bu sorun kendiliğinden düzelmiştir. 
 • Temizlerken göz çevresine bulaşıyor, mutlaka çift fazlı bir göz makyaj temizleyici kullanmak gerekiyor.

Maybelline The Falsies Push Up Drama Maskara


Kısacası Maybelline The Falsies Push Up Drama Maskara, ıslak yapılı maskaraları sevmeyenler için hiç uygun bir ürün değil. Ayrıca güzel bir görünüm elde etmek için biraz uğraşmak gerekiyor, hatta tek tek ayrılmış kirpikleri seviyorsanız, uğraştıktan sonra elde ettiğiniz görünüm bile sizi tatmin etmeyebilir. Ben şimdilik verdiği o yoğun görünümden hoşlandığım için kullanmaya devam edeceğim.

Maybelline The Falsies Push Up Drama Maskara fiyatı yaklaşık olarak 19-20 TL civarında.

12 yorum:

 1. Instagram'da da yazdığım gibi, ben de tek kat sürüp üstünden kirpikleri tek tek ayıran bir rimelle geçiyorum. İlk başta kirpikleri yapıştırmasından hiç hoşlanmadığım bu rimelin verdiği renk ve yoğunluk öyle hoşuma gitti ki, kirpiklerimin belirgin olmasını istediğim her durumda elim bu rimele gidiyor :) Güle güle kullan, sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Başak'cım, o yönteme ben de bunun gibi sadece tek kat sürebildiğim maskaralarda başvuruyorum. Gerçekten simsiyah rengi çok hoş :) Sen de güle güle kullan :*

   Sil
 2. Elimde çok maskara olduğu için yeni çıkan maskaraları kaçırıyorum ama bunu instagram paylaşımında görüp merak etmiştim. Sende güzel durmuş canım, benim kirpiklerimde nasıl durur acaba? son dönemde kullandığım hiçbir maskaradan memnun kalmadım ben :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım, bence senin kirpiklerine çoğu maskara yakışıyor ama bunun tek kötü yanı biraz uğraştırması :/

   Sil
 3. Bu maskarayla ilgili ilk kez açıklayıcı ve kısmen olumlu bir yorum okudum. Okuduğum tüm yorumlar olumsuz yöndeydi. Ben sabah çok erken makyaj yaptığımdan ve çok hızlı olmam gerektiğinden benim için çok pratik olmaz sanırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben verdiği etkiyi sevdim, ama her gün kirpiklerim için bu kadar uğraşmak benim de pek işime gelmiyor :/ Formülü bu kadar ıslak ve kremsi olmasaydı muhtemelen çok daha fazla severdim :)

   Sil
 4. Bugün maskara almak icin gittiğimde elim ona gitti geldi karar veremedim daha sonra almadım baska bir markaya yöneldim. iyiki almamışım cok merak ediyordum :) teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım bunun yerine aldığınız maskaradan memnun kalırsınız :)

   Sil
 5. Ben aslında hep olumsuz yorumlar okuduktan sonra beklentisizce denedim bu maskarayı.Günlük kullanım için gayet iyi buldum.Fazlasını biraz alınca yapışma sorunu olmuyor.Fırça kılları daha sık olsa tam dramatik etki sağlanabilirmiş bence ...

  YanıtlaSil
 6. Aynen canım, ben de başta çok ümitsizdim ama korktuğum kadar kötü olmadı, dediğin gibi fırçası biraz farklı olabilirdi...mesela daha ince taraklı olsaydı belki de bu kadar yapıştırmazdı kirpikleri :/ Çok öpüyorum :*

  YanıtlaSil
 7. Bende büyük umutlar ile aldım ama malesef çok yapış yapış ve dağılma oluyor. İlk anda süper ama abartıldığı kadar değil. :/

  YanıtlaSil
 8. Bugün tesadüfen de facto'da gördüm denedim ve çok beğendim kirpiklerimi çok güzel kavradı ve anında etkisini gösterdi rumeli almayı düşünüyorum.

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.