18 Mart 2016 Cuma

Nascita Far Karıştırma Fırçası

Son dönemde göz makyajı yaparken sık sık kullandığım Nascita Professional serisinden Far Karıştırma Fırçası (Blending Brush) bugün bloga konuk oluyor. Daha önce de uygun fiyatlı fırça önerisi olarak yine aynı markanın kontür fırçasını sizinle paylaşmıştım, ki onu hala çok severek kullanıyorum. (Yazısını buradan okuyabilirsiniz: Nascita Kontür Fırçası)

Nascita Far Karıştırma Fırçası

Far karıştırma fırçası, iyi bir göz makyajı için olmazsa olmaz ürünler arasında - tabii eğer far kullanıyorsanız. Far kullanmadan sadece eyeliner ve maskara ile göz makyajınızı tamamlıyorsanız bu fırça sizin için çok da gerekli olmayabilir. Ben göz makyajında far kullanmayı seviyorum, dolayısıyla elim sık sık bu tür fırçalara gidiyor.

Far Karıştırma Fırçası ne için kullanılır?

Bu tür fırçalar özellikle crease bölgesine uygulanan farı dağıtmak ve göz kapağınıza sürdüğünüz renk ile iyice karıştırmak için kullanılıyor. Nascita fırçanın ucu geniş olduğu için ayrıca tüm göz kapağına açık renk bir far uygulaması veya kaş altına aydınlatıcı uygulamak için de kullanılabilir.

Nascita Far Karıştırma Fırçası

Nascita Far Karıştırma Fırçası, sık kıllara ve oval bir uca sahip. Yalnız bu noktada ufak bir uyarı da yapmalıyım, bu fırça fotoğraflardan da gördüğünüz gibi biraz büyük, bu nedenle göz - kaş arasındaki mesafeniz dar ise kullanırken zorlanabilirsiniz. Yani göz çukuruna tam oturması için biraz daha iri gözlere ve geniş mesafeye ihtiyaç var.

Benim tecrübelerime göre gereğinden fazla yumuşak fırçalar ürünü güzel uygulayamıyor (dağıtamıyor) bu fırçanın kılları ise ideal bir yumuşaklığa sahip. Kısacası bana göre bu fırça, far dağıtma işlemini gayet güzel yapıyor.


Nascita Far Karıştırma Fırçası

Söz konusu makyaj fırçaları olunca en çok sorulan sorulardan birisi de kılları dökülüyor mu? oluyor; Ben bu fırçayı elime geçtiğinden beri sık sık kullandım, yıkadım ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Kıllarından en fazla bir kaç tel dökülmüştür, ki onu bile hatırlamıyorum. Bir fırçanın kullanım ömrü ne kadar olur, bunu hiçbir marka için net olarak söylemek mümkün değil, ancak umuyorum ki uzun bir süre kullanabilirim.

Nascita far karıştırma fırçasını online sitelerinden (www.doguskozmetik.com) satın alabilirsiniz (ayrıca Watsons vb kozmetik mağazalarında da satılıyor ama maalesef her şubede bulmak mümkün olmuyor)  fırçanın fiyatı 12,50 TL.


8 yorum:

 1. Güzel bir fırçaymış, fiyatı da uygun ama senin verdiğin bilgiye göre benim göz yapıma uygun değilmiş. Çok açıklayıcı olmuş yazın. Hoş bi dünya fırçam var ama gözüm hala fırçalarda :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, ben de öyleyim...fırçalara doyamıyorum şu aralar :) Nascita'dan şimdiye kadar denediğim her fırçayı sevdim :)
   Sevgiler,

   Sil
 2. Gerçekten çok kullanışlı duruyor :)

  http://beristenbul.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler yorumun için Berfin :)
   Sevgiler

   Sil
 3. Kıllarının dökülmemesi çok iyi canim,fircalarda en büyük problem dökülme oluyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen canım, şimdilik o konuda gayet memnunum :) Umarım böyle devam eder :)

   Sil
 4. Fiyat performans açısından gerçekten güzele benziyor^^ Watsons'ta bir türlü denk gelemiyorum bu fırçalara:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben şimdilik çok memnunum, aslında internet sitelerinden almak en güzeli, oradan bütün ürünlere ulaşmak mümkün :)

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.