3 Mayıs 2016 Salı

Dermalogica Güneş Kremi Protection 50 Sport

Malum yaz git gide yaklaşıyor, geçen yıl severek kullandığım ve bu yaz da kullanmayı planladığım Dermalogica Güneş Kremi 'ne vakit kaybetmeden blogda yer vermek istedim. Bu dönem bana en sık sorulan sorulardan biri hangi güneş kremini almalıyım? veya cilt tipim için hangi güneş kremi daha iyi olur? Açıkçası cilt ürünleri konusunda 'şu ürünü alın' veya 'en iyi ürün bu...' gibi kesin tavsiyeler vermekten kaçınıyorum, çünkü herkesin cildi farklı tepkiler verebiliyor (veya beklentiler farklı olabiliyor. ) Bunun yerine kullandığım ürünler ile ilgili kendi tecrübelerimi ve yorumlarımı paylaşarak biraz yol göstermeye çalışıyorum.

Dermalogica Protection 50 Sport Güneş Kremi & After Sun Repair (Güneş Sonrası Krem)

Hemen konumuza dönelim; Dermalogica Protection 50 Sport Güneş Kremi hem yüz hem de vücut bölgesinde kullanılabiliyor. SPF 50 koruma faktörüne sahip, suya dayanıklı (40 dakika) ve güneşte kalma sonucu oluşabilecek nem kaybına karşı da koruma sağlamayı vaat ediyor.

Dermalogica Protection 50 Sport Güneş Kremi 

Dermalogica Protection Sport Güneş Kremi hakkında yorumlarıma geçecek olursak;
 • Öncelikle ürünü güneşe çıkmadan en az 15-20 dakika önce sürmek gerekiyor,  yani sürer sürmez güneşin altında yatmanızı önermem (ki bu bütün güneş koruyucu kremler için geçerli!) Emilmesi, etki etmesi için kısa bir süre tanımak gerekiyor.
 • Ben bu güneş kremini ilk defa geçtiğimiz yıl yaz tatilinde kullandım, kısacası güneşe en fazla maruz kaldığım dönem teste tabi tutmuş oldum.  Hem vücut, hem yüz bölgesi için oldukça etkili ve vaatlerini yerine getiren bir ürün; Kullandığım süre boyunca güneş yanıklarına, güneş lekelerine vs maruz kalmadım. 
 • Şu anda ise günlük olarak yüzümde kullanıyorum (zaten havalar çok ısınmadıkça ve denize girmedikçe vücudum güneşe pek maruz kalmıyor.) Cilt tipim karma ve bu ürün, parlama, yağlanma vs gibi sıkıntılar yaşatmıyor bana, ancak şunu da belirtmem gerek; benim cildim biraz daha kuruya dönük karma, kısacası yağlı ciltler ne kadar memnun kalır bilmiyorum, belki çabuk yağlanan ciltlere biraz ağır gelebilir?
 • Emilimi oldukça hızlı, ciltte beyaz bir tabaka bırakmıyor, yapış yapış değil.  Kıyafet giyerken leke kalacak mı gibi endişelerim hiç olmadı. Kısacası ben yapısını çok sevdim.
 • Aşağıda sevgili Başak yorum yazdıktan sonra buraya da eklemeyi uygun gördüm; Güneş kreminin kutusunu ne yazık ki atmışım, ancak kimyasal filtreler içeren bir güneş kremi olduğunu yazmak istedim; Avobenzone (3.0%), Octinoxate (7.5%)

Dermalogica Protection 50 Sport Güneş Kremi & After Sun Repair (Güneş Sonrası Krem)

Bu ürün ile birlikte Dermalogica After Sun Güneş Sonrası Kremini de kullandım. Özellikle cildi ferahlatmak ve nemlendirmek için güzel bir ürün, ancak itiraf etmeliyim ki onu güneş kremini kullandığım kadar düzenli kullanmıyorum.

Dermalogica ürünlerine eczanelerden ulaşabilirsiniz, pahalı ancak hakkını veren ender markalardan biri diyebilirim, ki bunu sadece kendi denediğim ürünler adına değil, çevremde kullananlara ve makyaj bloglarında okuduğum yorumlara dayanarak söylüyorum.

Dermalogica Protection 50 Sport Güneş Kremi 156 ML'lik bir ambalaja sahip, fiyatı ise yaklaşık olarak 170-200 TL aralığında değişiyor.

9 yorum:

 1. Bu yaz için aklımda olsun. Güneş filtresini merak ettim yalnızca, kimyasaldır diye tahmin ediyorum ama acaba hangisi? Güle güle kullan, sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Başak'cım, evet kimyasal ben kutusunu atmışım ancak internetten araştırdığım kadarıyla octinoxate ve avobenzone içeriyor. Çok sevgiler!

   Sil
 2. Dermalogica nin birçok ürününü çok beğeniyorum özellikle exfolianti süper güneş kremini denemedim ama aklımda :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım çevremde de çok beğenen var, benim hala denemem gereken bir sürü ürünü var :)

   Sil
 3. Güneş kremi başlı başına bir sorun :( ya cilde uymaz ya sivilce, alerji yapar yada makyaj altına olmaz.. Her yaz aynı kabus :) o yüzden önceden sevdiğim bir ürün varsa benimde elim aynı markaya gidiyor. Değişiklik yapmaya korktuğum tek ürün diyebilirim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru diyorsun, ben de genelde makyaj altına hızlı emilen ürünleri tercih ediyorum :) Şimdiye kadar şansım yaver gitti, cildimin çok kötü tepki verdiği bir güneş kremi olmadı ama tabii hassas/sivilceye meyilli ciltlerde aynı markaya sadık kalmak en mantıklısı :)

   Sil
 4. Krem olmasa denerdim. Ama yağlı cildim, krem formuyla hiç anlaşamıyor :/ sen de güle güle kullan ^.^

  YanıtlaSil
 5. Bende baska bir markadan aldım beğenmezsem buna bakıyım canım :)

  YanıtlaSil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.