28 Şubat 2017 Salı

NYX Liquid Suede Ruj Brooklyn Thorn

Oldukça iddialı bir renge sahip NYX Liquid Suede rujlardan Brooklyn Thorn bugün bloga konuk oluyor. Ben genelde doğal tonları tercih eden biri olarak bu rengi oldukça iddialı ve çarpıcı buldum,  bakalım siz ne düşüneceksiniz bu ruj hakkında?

NYX Liquid Suede Ruj - Brooklyn Thorn

Öncelikle NYX'in Liquid Suede serisinden kısaca bahsetmek istiyorum; NYX Liquid Suede rujlar kadifemsi bir yapıya sahipler ve uzun süre kalıcılık vaat ediyorlar. Yeni çıkan 12 renk ile beraber, toplam 24 renk seçeneği bulunuyor. Bunlardan bazıları günlük kullanım için uygun iken, bazıları ise çılgın renkler sevenler için uygun. Örneğin yana yakıla aradığınız mor likit ruju bu seride bulabilirsiniz 😁

NYX Liquid Suede Ruj - Brooklyn Thorn

Benim bu yazıdaki yorumlarım Brooklyn Thorn rengi için olacak (serideki bazı renklerin yapıları farklı olabilir, henüz diğerlerini denemeden genel bir yorum yapmak istemiyorum.)

NYX Liquid Suede Ruj - Brooklyn Thorn

Brooklyn Thorn fotoğraflardan da göreceğiniz gibi mor / gri alt tonlu bir kahverengi. Bazı fotoğraflarda daha kahverengi durduğunu fark ettim, ancak benim dudaklarımda grilik baskın oldu, özellikle koyu ruj kullananlar için çok güzel ve farklı bir renk olduğunu düşünüyorum.

Şimdi ruj hakkında genel yorumlarıma geçelim;
 • Kremsi bir yapıya sahip, bendeki renk sürdükten bir süre sonra matlaştı ancak kuruduktan sonra bile dudaklarımda tamamen sabitlenmedi, dudaklarınızı bir peçeteye silerseniz veya birini öperseniz rujun hafifçe bulaştığını göreceksiniz. 
 • Pigmentasyonu oldukça iyi, tek seferde rengini güzel veriyor, ancak tamamen homojen dağılması için üzerinden bir defa daha geçebilirsiniz. 
 • Dudaklarda rahatsız edici bir his yaratmıyor, çok yoğun bir kuruluk hissi de vermiyor, sadece alt ve üst dudaklarınızı birbirine temas ettirince zaman hafif bir yapışkanlık oluyor, ama bir lipgloss gibi yapış yapış olmadığını (sevinerek) söylemeliyim!
 • Aplikatörü sünger uçlu ve uzun, kalınlığı bana göre ideal, uygulama yaparken dudaklara güzel oturuyor.
 • Kalıcılığını maalesef uzun uzun test edemedim, ancak yağlı birşeyler yemezseniz bir kaç saat idare ediyor. Bu tür koyu renklerin silinme riskine karşı aynı renkte dudak kalemini de kullanmakta fayda var. (İlginizi çekiyorsa NYX'in bu renkte dudak kalemi de var.)
 • Son olarak, ruju sürerken hafif kimyasal bir koku alıyorum, ama sürdükten sonra o koku uçup gidiyor.

Merak edenler için NYX Liquid Suede rujların içeriği şu şekilde (bu arada NYX'in web sitesinden bütün ürünlerin içeriğine bakabilirsiniz.)

NYX Liquid Suede Ruj - Brooklyn Thorn

NYX Liquid Suede rujlar 4 ML ve açıldıktan sonra 6 ay içinde kullanılması tavsiye ediliyor, fiyatları ise yaklaşık 28 TL.

8 yorum:

 1. benim dudağımda mor lila bir ton baskın duruyor.. zor bir renk ama yine de sevdim uygun göz makyajı ile severek kullanıyorum:-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle zor bir renk, benim günlük olarak tercih edebileceğim bir ton değil en azından...

   Sil
 2. Bu seriden en çok sand storm rengini istiyorum😊 Brooklyn Thor gerçekten çok değişik bir renkmiş😊 Güle güle kullanın, sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, Sandstorm da çok hoş bir renge benziyor. Sevgiler,

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim :) Biraz iddialı ama çok farklı bir renk :)

   Sil
 4. Çok yakışmış canım sana. NYX mat rujlarını henüz denemedim, ilk fırsatta deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım, mağazaları çoğalsa keşke...beraber de gideriz :)

   Sil

Yorum yazdığınız için teşekkürler! Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin, link eklenmiş yorumlar onaylanmayacaktır.